Doom Patrol Postřehy: Darren Jones, Mravenčí farma, Chiefovy expedice a Flex Mentallo

Postřehy: Darren Jones, Mravenčí farma, Chiefovy expedice a Flex Mentallo

Postřehy: Darren Jones, Mravenčí farma, Chiefovy expedice a Flex Mentallo

V posledních epizodách se nastřádalo pár zajímavých témat na další postřehy. Podívejme se tak na ty nejzásadnější v poněkud delším článku.

8 0
12.5.2019

Darren Jones a Mravenčí farma

Zlotřilý Darren Jones se vrátil na scénu po neúspěšné akci s Ulicí Danny a znovu se ukázal jako bezohledný agent Úřadu normálnosti. Na rozdíl od Morrisonovy komiksové předlohy totiž v seriálu přežil akci proti Dannymu a coby jeden z nejkrutějších zaměstnanců Mravenčí farmy pokračoval ve svém díle. Toto zařízení se stejně jako většina dalších reálií vyskytuje i v Morrisonově díle a vyskytuje se pod hlavní budovou Pentagonu. Během let do něj zabloudili téměř všichni hrdinové a zaměstnanci Farmy několikrát spolupracovali i s dalšími mocnými organizacemi včetně Brotherhood of Evil. Artefaktů tohoto nechvalně proslulého bratrstva jsme se v seriálu setkali už dříve, uvidíme v budoucnu jeho členy spolupracovat s Farmou?

Chief a jeho cesta na sever

Když se Niles Caulder vypravil na sever, nalezl v Yukonu mocnou bytost jménem Oyewah. Tato nesmrtelná bytost je podle seriálu posledním přeživším z prehistorického lidského kmene, jenž jako jediný v historii ovládl schopnost věčného života, a pro seriál byla vytvořena kombinací několika inuitských a aleutských božstev, jmenovitě slunečné bohyně Akychy, pána šelem Nanooka a ducha Negafooka. Její magický průvodce, jenž si poradil i s Lovcem vousů, se jmenuje Anteok a jedná se o variaci na severského mýtického pána lesů.


Po návratu z Yukonu zatajil Niles Oyewahinu existenci. Foto: DC Universe

Flex Mentallo a jeho komiksová historie

Stejně jako většina dalších postav ze seriálu Doom Patrol je i Flex Mentallo výtvorem proslulého komiksového scenáristy Granta Morrisona a poprvé se na stránkách komiksu objevil v roce 1990. Morrison Flexa pojal jako milou parodii na italoamerického kulturistu Angela Siciliana, který od dvacátých let vystupoval pod přezdívkami Skinny a Charles Atlas.

Už v dobách svého debutu byl Flex prezentován jako frajer. Foto: DC Comics

Flex se coby pomocník Ulice Danny brzy zařadil mezi stálé spolupracovníky Doom Patrol, oficiálně však nikdy nevstoupil do jejích řad. V pozdějších komiksech odhalil Morrison i původ nového hrdiny a představil jej jako malé ořezávátko, jež po kurzech posilování získalo obrovskou sílu. Osvalený bijec se brzy přidal k bezejmennému týmu hrdinů, ve kterém jej doplnili Zipper, Atomic Pile, Dr. 45 a Romantic Rick a spolu s nimi bojoval proti Brotherhood of Evil. Později byl ale Flex chycen padouchy Men from N.O.W.H.E.R.E. (seriálový Úřad normálnosti) a dlouhé měsíce mučen v jejich zařízeních. Odtud jej pak zachránila až Ulice Danny.

V pozdějších komiksech Flex objevil pravdu, tedy, že je ve skutečnosti komiksovým výtvorem šíleného padoucha Wallace Sage, a byl uvězněn v Pentagonu, odkud jej zachránila Doom Patrol. Flex následně Sage zdolal a na konci série z komiksů zmizel. Roku 1996 se vrátil na scénu ve vlastní minisérii, řádný návrat mezi komiksové stálice však zažil až v roce 2017, v rámci kontinuity DC Rebirth. V současnosti tak opět působí jako spolupracovník Doom Patrol a neváhá týmu okolo Chiefa pomoci v řešení případů, u kterých je třeba velké síly.

Mentallo se objevil i v crossoveru se Scoobym. Foto: DC Comics

Jak se vám líbí postava Flexe Mentalla?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E15: Ezekiel Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @twister78, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid

Překlad sedí na všechny verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Doom Patrol

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Doom Patrol a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Druhá řada

Doom Patrol se dočká další série

Doom Patrol se dočká další série

Ještě před únorovou premiérou obnovila streamovací služba DC Universe seriál Doom Patrol pro druhou sérii. S Chiefem, Negative Manem a dalšími hrdiny se tak uvidíme i v roce 2020.

Nejlepší postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás