Doom Patrol Postřehy: Darren Jones, Mravenčí farma, Chiefovy expedice a Flex Mentallo

Postřehy: Darren Jones, Mravenčí farma, Chiefovy expedice a Flex Mentallo

Postřehy: Darren Jones, Mravenčí farma, Chiefovy expedice a Flex Mentallo

V posledních epizodách se nastřádalo pár zajímavých témat na další postřehy. Podívejme se tak na ty nejzásadnější v poněkud delším článku.

8 0
12.5.2019

Darren Jones a Mravenčí farma

Zlotřilý Darren Jones se vrátil na scénu po neúspěšné akci s Ulicí Danny a znovu se ukázal jako bezohledný agent Úřadu normálnosti. Na rozdíl od Morrisonovy komiksové předlohy totiž v seriálu přežil akci proti Dannymu a coby jeden z nejkrutějších zaměstnanců Mravenčí farmy pokračoval ve svém díle. Toto zařízení se stejně jako většina dalších reálií vyskytuje i v Morrisonově díle a vyskytuje se pod hlavní budovou Pentagonu. Během let do něj zabloudili téměř všichni hrdinové a zaměstnanci Farmy několikrát spolupracovali i s dalšími mocnými organizacemi včetně Brotherhood of Evil. Artefaktů tohoto nechvalně proslulého bratrstva jsme se v seriálu setkali už dříve, uvidíme v budoucnu jeho členy spolupracovat s Farmou?

Chief a jeho cesta na sever

Když se Niles Caulder vypravil na sever, nalezl v Yukonu mocnou bytost jménem Oyewah. Tato nesmrtelná bytost je podle seriálu posledním přeživším z prehistorického lidského kmene, jenž jako jediný v historii ovládl schopnost věčného života, a pro seriál byla vytvořena kombinací několika inuitských a aleutských božstev, jmenovitě slunečné bohyně Akychy, pána šelem Nanooka a ducha Negafooka. Její magický průvodce, jenž si poradil i s Lovcem vousů, se jmenuje Anteok a jedná se o variaci na severského mýtického pána lesů.


Po návratu z Yukonu zatajil Niles Oyewahinu existenci. Foto: DC Universe

Flex Mentallo a jeho komiksová historie

Stejně jako většina dalších postav ze seriálu Doom Patrol je i Flex Mentallo výtvorem proslulého komiksového scenáristy Granta Morrisona a poprvé se na stránkách komiksu objevil v roce 1990. Morrison Flexa pojal jako milou parodii na italoamerického kulturistu Angela Siciliana, který od dvacátých let vystupoval pod přezdívkami Skinny a Charles Atlas.

Už v dobách svého debutu byl Flex prezentován jako frajer. Foto: DC Comics

Flex se coby pomocník Ulice Danny brzy zařadil mezi stálé spolupracovníky Doom Patrol, oficiálně však nikdy nevstoupil do jejích řad. V pozdějších komiksech odhalil Morrison i původ nového hrdiny a představil jej jako malé ořezávátko, jež po kurzech posilování získalo obrovskou sílu. Osvalený bijec se brzy přidal k bezejmennému týmu hrdinů, ve kterém jej doplnili Zipper, Atomic Pile, Dr. 45 a Romantic Rick a spolu s nimi bojoval proti Brotherhood of Evil. Později byl ale Flex chycen padouchy Men from N.O.W.H.E.R.E. (seriálový Úřad normálnosti) a dlouhé měsíce mučen v jejich zařízeních. Odtud jej pak zachránila až Ulice Danny.

V pozdějších komiksech Flex objevil pravdu, tedy, že je ve skutečnosti komiksovým výtvorem šíleného padoucha Wallace Sage, a byl uvězněn v Pentagonu, odkud jej zachránila Doom Patrol. Flex následně Sage zdolal a na konci série z komiksů zmizel. Roku 1996 se vrátil na scénu ve vlastní minisérii, řádný návrat mezi komiksové stálice však zažil až v roce 2017, v rámci kontinuity DC Rebirth. V současnosti tak opět působí jako spolupracovník Doom Patrol a neváhá týmu okolo Chiefa pomoci v řešení případů, u kterých je třeba velké síly.

Mentallo se objevil i v crossoveru se Scoobym. Foto: DC Comics

Jak se vám líbí postava Flexe Mentalla?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Wax Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky ke druhé řadě překládat nebudeme, seriál můžete sledovat druhý den po odvysílání na českém HBO Go s českými titulky.

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Reklama

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás