Doom Patrol Postřehy: Původní Doom Patrol a její artefakty

Postřehy: Původní Doom Patrol a její artefakty

Postřehy: Původní Doom Patrol a její artefakty

V minulé epizodě jsme se seznámili s původními členy uskupení zvaného Doom Patrol a viděli jsme i jejich střet s Mr. Nobodym. V následujících postřezích si Doom Patrol popíšeme a podíváme se i na jejich sbírku artefaktů.

12 0
28.3.2019

Členové původní Doom Patrol

Díky Mr. Nobodymu našla Jane původní Doom Patrol v údajné škole pro nadané metalidi, jež svým způsobem parodovala Xavierovu školu z Marvel Comics. V budově přebývali tři původní členové týmu, mezi kterými nechyběl proslulý Mento, jenž v komiksech debutoval roku 1964 a dodnes patří mezi časté členy Doom Patrol. Dále jsme viděli bojovnici jménem Celsius, kterou roku 1977 do Doom Patrol voperoval Paul Kupperberg, jenž se inspiroval sérií New X-Men a chtěl do týmu dostat hrdiny jiných národností. Poslední členkou původního uskupení je Lodestone, kterou vytvořil rovněz Paul Kupperberg, větší úlohy se ale dočkala až v Morrisonových komiksech, kde pomohla zastavit padoucha zvaného Red Jack. Všichni tři zmínění hrdinové patřili mezi nejdůležitější členy Doom Patrol v její dlouhé existenci a hráli důležité role i v bojích ostatních hrdinných týmů DC, včetně Justice League.

Uvidíme někdy ještě klasickou sestavu? Foto: DC Universe


Mento a Elasti-Girl

Už v úvodu Rita naznačila, že měla po jistou dobu románek s vůdcem Doom Patrol Stevem Daytonem. Ve starších komiksech byly tyto dvě postavy dokonce manželi a adoptovaly spolu Beast Boye. Po smrti Elasti-Girl bojoval Mento s jejími vrahy, tedy s Generalem Zahlem a Madame Rouge a následně dokázal svou milou oživit. Od Morrisonova rebootu Doom Patrol v devadesátých letech už Rita a Steve manželé nejsou, jiskra mezi nimi však stále přeskakuje.

Mento a Elasti-Girl mají zajímavý vztah. Foto: DC Comics

Bohobijka

V suterénu domnělého sídla školy se nachází místnost plná nejrůznějších artefaktů z vesmíru DC. Jedním z nich je slavný meč zvaný Bohobijka, který častokrát používala největší hrdinka všech dob, princezna Diana alias Wonder Woman. Meč se přesně podobá filmové verzi, kterou Gal Gadot třímala v rukou v nedávném snímku, na místě je tedy debata, zda Doom Patrol patří do vesmíru DCEU. Zatím jsme se totiž v seriálu dočkali narážek na další hrdiny, kteří již vystupovali v DCEU, jedinou vadou na kráse eventuálního propojení pak může být jen účast odlišného Cyborga.

Jak je to s propojením DCEU a DC Universe? Foto: Warner Bros.

Bratrstvo zla

Když Steve provádí Ritu po místnosti plné trofejí, vidíme i předměty spojené s legendárním týmem padouchů zvaným Brotherhood of Evil, tedy Bratrstvo zla, jenž byl předlohou Magnetova Bratstva zlých mutantů v konkurenčním Marvelu.

Mento zmíní Ultimaxe jakožto nejnebezpečnějšího člena Bratrstva, který prý v souboji s Doom Patrol vedl nepřátele jako vojevůdce do boje. Z Ultimaxe následně zbyl jen mozek a v tomto případě se jedná o jasný odkaz na Ultimaxovo známější označení – The Brain. Brain patřil mezi zakládající členy Bratrstva a dříve spolupracoval s Caulderem, následně si však vytvořil inteligentní gorilu Monsieura Mallaha a s jeho pomocí zformoval Bratrstvo zla, do něhož patřili i Madame Rouge, Garguax a General Immortus. Tento tým se střetl s Doom Patrol a několikrát během stříbrné éry ohrozil i Justice League. I když se jeho složení v průběhu dalších let několikrát změnilo, v žádné sestavě nechyběli Brain a Monsieur Mallah.

Brotherhood of Evil debutovalo v komiksu roku 1964. Foto: DC Comics

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E15: Ezekiel Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @twister78, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid

Překlad sedí na všechny verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Doom Patrol

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Doom Patrol a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Druhá řada

Doom Patrol se dočká další série

Doom Patrol se dočká další série

Ještě před únorovou premiérou obnovila streamovací služba DC Universe seriál Doom Patrol pro druhou sérii. S Chiefem, Negative Manem a dalšími hrdiny se tak uvidíme i v roce 2020.

Nejlepší postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás