Doom Patrol Postřehy: Ulice Danny, Ústav normálnosti a Karen

Postřehy: Ulice Danny, Ústav normálnosti a Karen

Postřehy: Ulice Danny, Ústav normálnosti a Karen

Před dnešním dílem se ještě ohlédněme za předchozími epizodami, jež sice nenabídly moc reálií, i přesto jsme z nich ale dokázali něco vytáhnout.

6 0
19.4.2019

Ulice Danny

Celý seriál Doom Patrol je inspirován dílem Granta Morrisona, proto bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme i Ulice Danny, kterou slavný spisovatel představil v komiksu již roku 1990. Danny je stejně jako v seriálu místem, kde se setkávají lidé, jež se něčím odlišují od ostatního světa. V komiksu se jí však nesnaží zničit Úřad normálnosti, ale skupina známá jako Men from N.O.W.H.E.R.E.

Dannyho jsme viděli i v dalších inkarnacích Doom Patrol. Foto: DC Universe


Ústav normálnosti

Men from N.O.W.H.E.R.E., tedy skupina Darrena Jonese, kterou Grant Morrison uvedl na scénu spolu s Ulicí Danny, se v seriálu přetransformovala ve skupinu zvanou Ústav normálnosti. V komiksech fungovali Men from N.O.W.H.E.R.E. už od dob druhé světové války a stejně jako v seriálu byli hybnou silou při experimentech na metalidech.

Další Janeiny osobnosti

V epizodě Jane Patrol jsme se téměř po celou stopáž pohybovali v mysli Crazy Jane a poznali jsme spoustu jejích dalších osobností. Strážkyně studny Black Annis patří mezi nejmocnější a nejnebezpečnější z nich. Tato misandrická stvůra je založena na staré anglické legendě o lidožravém monstru zabíjejícím za pomoci svých ocelových drápů a v komiksu ji poprvé představil Grant Morrison. Vedle Annis jsme se dočkali i Jacka Strašáka a znovu jsme viděli Flit, jež má schopnosti teleportace. Z ostatních nově představených osobností zaujala i Jeptiška, která v komiksu Granta Morrisona nevystupuje, neboť ji Chief nedokázal probádat. Objeví se v seriálu, nebo zůstane skryta v Janeinu nitru?

Black Annis se objevila i v sérii Super Friends. Foto: DC Comics

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E15: Ezekiel Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @twister78, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid

Překlad sedí na všechny verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Doom Patrol

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Doom Patrol a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Druhá řada

Doom Patrol se dočká další série

Doom Patrol se dočká další série

Ještě před únorovou premiérou obnovila streamovací služba DC Universe seriál Doom Patrol pro druhou sérii. S Chiefem, Negative Manem a dalšími hrdiny se tak uvidíme i v roce 2020.

Nejlepší postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás