Doom Patrol Postřehy: Ulice Danny, Ústav normálnosti a Karen

Postřehy: Ulice Danny, Ústav normálnosti a Karen

Postřehy: Ulice Danny, Ústav normálnosti a Karen

Před dnešním dílem se ještě ohlédněme za předchozími epizodami, jež sice nenabídly moc reálií, i přesto jsme z nich ale dokázali něco vytáhnout.

6 0
19.4.2019

Ulice Danny

Celý seriál Doom Patrol je inspirován dílem Granta Morrisona, proto bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme i Ulice Danny, kterou slavný spisovatel představil v komiksu již roku 1990. Danny je stejně jako v seriálu místem, kde se setkávají lidé, jež se něčím odlišují od ostatního světa. V komiksu se jí však nesnaží zničit Úřad normálnosti, ale skupina známá jako Men from N.O.W.H.E.R.E.

Dannyho jsme viděli i v dalších inkarnacích Doom Patrol. Foto: DC Universe


Ústav normálnosti

Men from N.O.W.H.E.R.E., tedy skupina Darrena Jonese, kterou Grant Morrison uvedl na scénu spolu s Ulicí Danny, se v seriálu přetransformovala ve skupinu zvanou Ústav normálnosti. V komiksech fungovali Men from N.O.W.H.E.R.E. už od dob druhé světové války a stejně jako v seriálu byli hybnou silou při experimentech na metalidech.

Další Janeiny osobnosti

V epizodě Jane Patrol jsme se téměř po celou stopáž pohybovali v mysli Crazy Jane a poznali jsme spoustu jejích dalších osobností. Strážkyně studny Black Annis patří mezi nejmocnější a nejnebezpečnější z nich. Tato misandrická stvůra je založena na staré anglické legendě o lidožravém monstru zabíjejícím za pomoci svých ocelových drápů a v komiksu ji poprvé představil Grant Morrison. Vedle Annis jsme se dočkali i Jacka Strašáka a znovu jsme viděli Flit, jež má schopnosti teleportace. Z ostatních nově představených osobností zaujala i Jeptiška, která v komiksu Granta Morrisona nevystupuje, neboť ji Chief nedokázal probádat. Objeví se v seriálu, nebo zůstane skryta v Janeinu nitru?

Black Annis se objevila i v sérii Super Friends. Foto: DC Comics

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E05: Finger Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky ke druhé řadě překládat nebudeme, seriál můžete sledovat druhý den po odvysílání na českém HBO Go s českými titulky.

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Reklama

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás