Doom Patrol Dorothy Spinner bude jednou z hlavních postav druhé řady

Dorothy Spinner bude jednou z hlavních postav druhé řady

Dorothy Spinner bude jednou z hlavních postav druhé řady

Ve finále první série jsme se dočkali několika scén pojednávajících o Dorothy Spinner, Chiefově dceři. S touto postavou se blíže seznámíme v další řadě, proto se v článku krátce zaměřme na její komiksovou historii.

10 0
29.5.2019

V posledním díle první řady Doom Patrol jsme se dozvěděli zásadní informace o Chiefově vztahu s Oyewah. Během finálního střetu s Mr. Nobodym a Ezekielem zachránila Crazy Jane jeho dceru Dorothy a na úplném konci epizody se s touto dívkou seznámili všichni členové týmu. Dorothy se pak dočkáme v druhé sérii a podle tvůrců Grega Berlantiho a Jeremyho Carvera by měla v příběhu sehrát zásadní roli.

V komiksu se Dorothy objevila poprvé v roce 1988, tedy před nástupem Granta Morrisona do pozice hlavního tvůrce Doom Patrol. Do světa DC Comics ji jako první uvedl spisovatel Paul Kupperberg a její zevnějšek založil na hollywoodské megastar let třicátých a čtyřicátých Judy Garland, konkrétně pak na její roli Dorothy Gale z filmu The Wizard of Oz. Krásnou herečku však Dorothy Spinner připomíná pouze díky oblečení, jinak je její vzhled ovlivněn matčiným a musí si holit vousy. Po svém debutu v roce 1988 se Dorothy zařadila mezi časté hostující postavy série Doom Patrol a brzy se stala i jedním z hlavních cílů skupiny Men from N.O.W.H.E.R.E (tedy seriálového Úřadu normálnosti). Její nemesis se brzy stal padouch známý jako Candlemaker, esoterický maniak toužící po jejím prozkoumání.


Dorothy je na scéně již přes třicet let. Foto: DC Comics/Vertigo

V Morrisonových komiksech se Dorothy spojila s Flexem Mentallem a společně infiltrovali Mravenčí farmu a dokonce se zúčastnili souboje s Ničitelem, jenž vedl Willoughby Kipling. Tohoto střetu jsme se v seriálu dočkali za nepřítomnosti těchto dvou hrdinů, v blížící se druhé řadě ale klidně může dojít na reparát. Na sklonku devadesátých let se Dorothy zařadila mezi stálé členy Doom Patrol, kde vydržela až do své komiksové smrti roku 2003. V současné linii DC Rebirth se pak objevila v krátkém cameu během Doomsday Clock. Vzhledem k tomu, že seriál znovu zvýšil zájem publika o tým Doom Patrol, dá se v budoucích měsících a letech očekávat její návrat na komiksové stránky.

Jakou roli bude mít Dorothy v druhé řadě? Jste zvědavi na její uvedení do děje?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E15: Ezekiel Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @twister78, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid

Překlad sedí na všechny verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Doom Patrol

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Doom Patrol a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Druhá řada

Doom Patrol se dočká další série

Doom Patrol se dočká další série

Ještě před únorovou premiérou obnovila streamovací služba DC Universe seriál Doom Patrol pro druhou sérii. S Chiefem, Negative Manem a dalšími hrdiny se tak uvidíme i v roce 2020.

Nejlepší postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás