Downton Abbey (Panství Downton) Cora Crawleyová

Cora Crawleyová

Cora Crawleyová

Manželka Roberta Crawleyho, která pochází z Ameriky.

Sezóny 6
2010 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Cora Crawleyová (rozená Levinsonová)
  • Rok narození: 1868
  • Současná rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Cincinnati, Ohio, USA
  • Rodinná příslušnost: Levinsonovi, Crawleyovi
  • Titul: Hraběnka z Granthamu

Rodinní příslušníci:

Cora je Američanka z bohaté rodiny a její otec byl židovského vyznání, avšak ona sama se k této víře nehlásí. V mládí byla svou matkou přivedena do Londýna, aby si zde našla partii a stala se členkou britské šlechty. Zde se seznámila s Robertem Crawleym, vikomtem z Downtonu (a budoucím hrabětem z Granthamu) a nakonec se i přes nelibost Robertovy matky Violet vzali. Jejich sňatek proběhl v dobách, kdy se častokrát domlouvaly sňatky mezi anglickými šlechtici a americkými dědičkami, jelikož ony přinášely do manželství značně věno. A stejně tomu bylo i v případě Roberta a Cory – šlo především o výši věna, která pomůže udržet panství na nohou.


Jejich vztah se ale brzy utužil a oni se začali opravdu vzájemně milovat. Narodily se jim tři dcery, avšak žádný syn, který by se stal dědicem panství. Když se to nakonec podaří, Cora bohužel potratí. Její rodina jí však pomůže smutek překonat. Cora je v Downtonu oblíbená (nakonec si k ní najde cestu i Violet), jelikož je velmi tolerantní a v lidech vidí to nejlepší. Snadno přijímá změny, které jsou naopak problémem pro jejího manžela. Tou nejdůležitější věcí na světě je pro ni její rodina.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Po čtyřech letech od konce seriálu se naše oblíbené postavy vrátily v celovečerním filmu, který zaznamenal velký úspěch. Už tehdy tvůrce Downtonu Julian Fellowes zmínil, že by se nebránil dalšímu filmu. A ten byl právě nyní potvrzen.

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás