Downton Abbey (Panství Downton) Matthew Crawley

Matthew Crawley

Matthew Crawley

Syn Isobel Crawleyové a nový dědic panství Downton.

Sezóny 3
2010 - 2012

Základní informace:

  • Celé jméno: Matthew Reginald Crawley
  • Rok narození: 1885
  • Současná rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Crawley House, Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Manchester, Lancashire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Crawleyovi
  • Titul: Sir (díky sňatku)

Rodinní příslušníci:


Matthew je právník, který žije se svou matkou Isobel v Manchesteru. Přes svého otce je vzdáleným příbuzným Roberta Crawleyho, hraběte z Granthamu, který sídlí v panství Downton. A díky náhodě se po smrti právoplatného dědice onoho panství stane Matthew novým dědicem. Proto se svou matkou odjíždí do Yorkshiru, kde začínají nový život.

Zde se Matthew zakouká do Robertovy nejstarší dcery Mary, tak ale k němu prozatím stejné city nechová. Proto si vyhlídne jinou ženu, a to Lavinii Swireovou, se kterou se seznámil během první světové války. Následkem zranění z války je Matthew paralyzován a musí využívat invalidní vozík. Jeho zranění se však vyléčí a on je opět schopen chodit. S Lavinií naplánuje svatbu, k té ale nakonec nedojde, jelikož Lavinie zemře následkem španělské chřipky. Matthew však stále chová city k Mary a ta mu je konečně oplácí, tak se rozhodnou vzít. Společně se tak začnou spolu s Robertem starat o řízení panství, avšak Matthew doplácí na rozdílné názory mezi ním a Robertem. Matthew by chtěl učinit krok blíže budoucnosti, ale Robert by se raději držel již zavedených způsobů. Nakonec ale najdou společnou řeč a dosáhnou jednoty.

Když už se zdá, že se blýská na lepší časy, jelikož je i Mary těhotná, přijde blesk z čistého nebe. Krátce po porodu jejich syna George se Matthewovi přihodí autonehoda, při které přijde o život.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Do premiéry filmového pokračování Downton Abbey zbývá téměř týden a pokud vás zajímá, jaké nové postavy uvidíte a zda se do filmu vrátí všechny seriálové hlavní postavy, je tento článek pro vás.

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás