Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 92×

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Matthew Crawley

Matthew Crawley

Syn Isobel Crawleyové a nový dědic panství Downton.

Sezóny 3
2010 - 2012

Základní informace:

  • Celé jméno: Matthew Reginald Crawley
  • Rok narození: 1885
  • Současná rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Crawley House, Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Manchester, Lancashire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Crawleyovi
  • Titul: Sir (díky sňatku)

Rodinní příslušníci:

Matthew je právník, který žije se svou matkou Isobel v Manchesteru. Přes svého otce je vzdáleným příbuzným Roberta Crawleyho, hraběte z Granthamu, který sídlí v panství Downton. A díky náhodě se po smrti právoplatného dědice onoho panství stane Matthew novým dědicem. Proto se svou matkou odjíždí do Yorkshiru, kde začínají nový život.

Zde se Matthew zakouká do Robertovy nejstarší dcery Mary, tak ale k němu prozatím stejné city nechová. Proto si vyhlídne jinou ženu, a to Lavinii Swireovou, se kterou se seznámil během první světové války. Následkem zranění z války je Matthew paralyzován a musí využívat invalidní vozík. Jeho zranění se však vyléčí a on je opět schopen chodit. S Lavinií naplánuje svatbu, k té ale nakonec nedojde, jelikož Lavinie zemře následkem španělské chřipky. Matthew však stále chová city k Mary a ta mu je konečně oplácí, tak se rozhodnou vzít. Společně se tak začnou spolu s Robertem starat o řízení panství, avšak Matthew doplácí na rozdílné názory mezi ním a Robertem. Matthew by chtěl učinit krok blíže budoucnosti, ale Robert by se raději držel již zavedených způsobů. Nakonec ale najdou společnou řeč a dosáhnou jednoty.

Když už se zdá, že se blýská na lepší časy, jelikož je i Mary těhotná, přijde blesk z čistého nebe. Krátce po porodu jejich syna George se Matthewovi přihodí autonehoda, při které přijde o život.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmová pokračování

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama