Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 92×

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Phyllis Baxterová

Phyllis Baxterová

Nová komorná hraběnky Granthamové, která se na Downton dostane díky Thomasovi.

Sezóny 3
2013 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Phyllis Baxterová
  • Rok narození: ?
  • Současná rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Londýn, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Baxterovi
  • Povolání: komorná

Rodinní příslušníci:

  • ?

Slečna Baxterová je nová komorná Lady Granthamové, která vystřídá Ednu Braithwaiteovou v roce 1922. K této práci se dostane díky Thomasi Barrowovi, bratrovi její kamarádky, který jí práci dohodil, aby pro něj mohla získávat informace o ostatních obyvatelích panství. Phyllis mají všichni v domě rádi, protože je milá a vstřícná. Dokonce vlastní šicí stroj, čímž získává obdiv ostatních.

Thomas k její manipulaci využívá její minulosti, o které nikdo z místních neví. Chce, aby pro něj ostatní špehovala a vše mu pak říkala. Ona z toho není nadšená, ale nechce, aby se ostatní dozvěděli o její minulosti, tak mu sem tam poskytne nějakou informaci. Něco si však nechává pouze pro sebe. Phyllis se ze služebnictva sblíží s panem Molesleym, který už má dost toho, jak s ní Barrow zachází. Časem ale vyjde najevo její minulost – byla totiž tři roky ve vězení, protože své předešlé paní ukradla šperky. Neudělala to z vlastní vůle, ale nechala se oblbnout jiným zaměstnancem v tomto domě. O její minulosti kromě Thomase ví Cora Crawleyová, která se navzdory tomu rozhodne Baxterovou nechat ve svých službách, a také pan Molesley. Když už nad ní Thomas nemá žádnou moc, už není taková nervózní. Začne se více zajímat o ostatní a začne si být blízká i s Thomasem, protože ví, že uvnitř je dobrým člověkem, a sama mu pomáhá překonat nástrahy v jeho životě.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmová pokračování

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama