Downton Abbey (Panství Downton) Robert Crawley

Robert Crawley

Robert Crawley

Patriarcha rodiny Crawleyových, která sídlí na panství Downton. Je také znám jako Lord Grantham.

Sezóny 6
2010 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Robert Crawley
  • Rok narození: 1866
  • Rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Crawleyovi
  • Titul: Hrabě z Granthamu

Rodinní příslušníci:


Robert byl už od mala vychováván s tím, že po svém otci zdědí panství Downton a stane se hrabětem. Ale jelikož měl jeho otec málo peněz na provoz panství, musel se Robert oženit s nějakou zámožnou ženou, a proto se dohodl sňatek mezi Robertem a Američankou Corou Levinsonovou, který se v roce 1890 uskutečnil. Nakonec se ale oba do sebe skutečně zamilovali a mají spolu tři dcery.

Ale jelikož nemají syna, stane se dědicem panství Robertův bratranec James a posléze jeho syn Patrick. Proto se domluví sňatek mezi Patrickem a Robertovou nejstarší dcerou Mary, ale jelikož jak James tak i Patrick zemřou při potopení Titanicu, musí se najít nový dědic. A tím se stane vzdálený bratranec Matthew Crawley, který se nakonec ožení s Mary a stane se Robertovým zetěm. Společně s Matthewem se snaží řídit panství a jeho pozemky, ale na lecčem se neshodnou. Stejně tak se neshodne s Tomem Bransonem, manželem jeho dcery Sybil, který se také začne angažovat v chodu panství. Je to především kvůli tomu, že tito mladší muži (a stejně tak Mary) chtějí udělat nějaké změny, které přicházejí s dobou, ale Robert by rád zanechal vše tak, jak je a jak to vždy fungovalo. Má totiž trochu strach z moderní doby a toho, co přinese.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

takovej bručoun, kdyby nebylo cory, co ho klidní, tak by ho už kleplo. :D

4.12.2018 | 21:00:07

Nepřehlédněte

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Po čtyřech letech od konce seriálu se naše oblíbené postavy vrátily v celovečerním filmu, který zaznamenal velký úspěch. Už tehdy tvůrce Downtonu Julian Fellowes zmínil, že by se nebránil dalšímu filmu. A ten byl právě nyní potvrzen.

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás