Downton Abbey (Panství Downton) William Mason

William Mason

William Mason

Lokaj na panství Downton.

Sezóny 2
2010 - 2011

Základní informace:

  • Celé jméno: William Mason
  • Rok narození: před rokem 1898
  • Rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Masonovi
  • Povolání: lokaj


Rodinní příslušníci:

William je jediné z dětí pana a paní Masonových, které se dožilo dospělosti. Další tři synové a jedna dcera zemřeli v útlém věku. Jeho rodina žije na farmě, kde mají i koně, ke kterým má William blízko, a tudíž se odjakživa chtěl stát podkoním. Jeho matka ale měla jiné plány, jelikož si pro svého syna přála, aby se jednou stal majordomem. William se proto rozhodl přijmout práci lokaje na panství Downton, aby se k této pozici vypracoval. Zde ho všichni ze služebnictva mají rádi, jelikož je laskavý a přátelský. Kvůli jeho oblíbenosti vzniká rivalita mezi ním a dalším lokajem Thomasem, kterým naopak většina služebnictva pohrdá. William také umí hrát na piáno.

Během jeho služby na panství Williamova matka zemře, což Williama zarmoutí. Brzy poté se ve světě rozpoutá válka, avšak William stále nebyl povolán. Může za to hraběnka vdova Violet Crawleyová, která to zajistila, aby jeho otec nepřišel o své poslední dítě. William ale do války chce jít, tak mu to nakonec je umožněno. Ještě předtím ale stihne projevit své city ke kuchařce Daisy, která mu je opětuje, ale spíše z lítosti než z lásky. William jí dokonce požádá o ruku a na radu paní Patmoreové, která se obává, aby záporná odpověď Williama emočně nezničila a zabránila tak jeho možné smrti ve válce, s tím Daisy souhlasí, ale trvá na tom, aby se vzali až po válce. William odjíždí do války, kde slouží pod Matthewem Crawleym. Ti se oba v jednu chvíli ocitnou v nepřátelské linii, ale podaří se jim odtamtud dostat a následně přijet na dovolenou zpět do Anglie. Musejí se ale do války zase vrátit, kde William utrpí zranění, když hrdinně zachrání Matthewa před granátem. Matthew skončí s poraněnou páteří a paralyzován a William je smrtelně raněn na plicích. William je převezen do Leeds, ale díky Crawleyovým je převezen do jejich místní nemocnice, aby byl u svých blízkých. Ještě před svou smrtí se stihne oženit s Daisy, protože chce zajistit, aby po jeho smrti získala výhody, které dostávaly vdovy po padlých vojácích, a bylo o ni tak postaráno. A ještě měl další důvod, a to ten, aby jeho otec získal nové dítě, díky kterému nezůstane sám. William umírá v létě 1918.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Do premiéry filmového pokračování Downton Abbey zbývá téměř týden a pokud vás zajímá, jaké nové postavy uvidíte a zda se do filmu vrátí všechny seriálové hlavní postavy, je tento článek pro vás.

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás