Dracula (Drákula) V čem se seriálový Drákula liší od knižní předlohy?

V čem se seriálový Drákula liší od knižní předlohy?

V čem se seriálový Drákula liší od knižní předlohy?

Jakýsi nástin, že se bude jednat o zcela nový příběh Drákuly, jsem podala v předchozích článcích. Nyní přicházím s podrobnostmi.


3 0
20.9.2013

Nacházíme se na konci 19. století. Tajemný Drákula přijíždí do Londýna, aby viktoriánské společnosti přiblížil moderní vědu. Zajímá se především o elektrickou energii, která slibuje prozářit noc – užitečné pro někoho, kdo se vyhýbá slunci. Pro svou cestu má ale jiný důvod: hodlá se pomstít těm, kteří ho kdysi odsoudili k nesmrtelnosti. Všechno jde podle plánu, dokud se nezamiluje do ženy, která vypadá jako jeho mrtvá manželka.

Showrunner Daniel Knauf:


Je to o muži, který plní misi.

Desetidílný seriál vznikl na motivy klasické novely Brama Stokera. Kniha, která ukazuje, že některé příběhy nikdy nezemřou…

Přece jen je to ale příběh upíra…

Je to asi čtyřista let starý predátor. Je to upír ze staré školy s chladným srdcem. Nechcete si s ním nic začít…

Výkonný producent Tony Krantz říká:

Udělali jsme několik změn oproti klasickému Drákulovi. V našem příběhu jsou vlastně Drákula a Van Helsing partnery. Spojili se v boji proti větším záporákům, tajné organizaci Řád Draka. Stala se sídlem fanatiků, kteří před lety prokleli Drákulu a přeměnili ho v upíra. Drákula si nyní vymyslel nové alter-ego – Alexandra Graysona, který se v podstatě přišel pomstít, že byl před lety přeměněn v monstum.

Postava bláznivého Renfielda je v seriálu taktéž, ale zde bude vystupovat jako rozumný komorník pana Graysona. Knauf dodává, že pouze 30% děje budou boje a násilí, většina se bude točit kolem milostných zápletek.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Dracula končí 1. sérií

Stanice NBC neobjednala 2. sérii, a tak seriál Dracula končí po deseti epizodách. Na rozdíl od jiných seriálových fanoušků však můžeme být spokojeni. Sice se nedočkáme pokračování, ale dostalo se nám úžasné série, zvláště pak jejího zakončení, kdy byla vyřešena hlavní zápletka.

Reklama

Náhodná fotka z finálové epizody

Náhodná fotka z finálové epizody

Hlídejte si nás

OSLAVENCI