Dracula (Drákula) Zhodnocení finální epizody

Zhodnocení finální epizody

Zhodnocení finální epizody

Finále seriálu je za námi. Jak dopadla Drakulova cesta za pomstou? Povedlo se mu zničit Řád Draka, nebo svůj boj prohrál? Více uvnitř článku.

POZOR! Článek obsahuje spoilery z finálové epizody, pokud jste tedy epizodu ještě neviděli, čtěte jen na vlastní riziko.


1 0
26.1.2014

Alexander Grayson pořádá demonstraci svého rezonátoru. Netuší ovšem, že jeho rezonátor byl bojkotován, vše se dozvídá teprve až tehdy, když se Harker snaží zachránit Minu a prozradí jí pravdu.

Alexander už však katastrofu odvrátit nedokáže, jeho rezonátor exploduje, Mina, Harker i Alexander výbuch přežijí, ostatní takové štěstí nemají. Dokáže Mina Harkerovi odpustit desítky životů, které si připsal k vině?


Další dějovou linkou, která se uzavírá, je Van Helsing a jeho pomsta. Nejprve Van Helsinga popadne amok a zničí večkeré své výtvory v laboratoři, a to včetně slunečního séra pro Alexandra. Při ničení ho překvapí Renfield, a tak ho jednoduše zabije. Od tohoto okamžiku se už jen umíralo. Renfield… škoda ho.

Dále Van Helsing posílá vzkaz a žádost o výkupné rodině Browningových. Browning dorazí na smluvené místo, nicméně se ukáže, že Van Helsingovi nejde o peníze. Lord Browning za svůj život jistě zmařil nejedno štěstí, nejeden lidský život. Trochu zarážející je, že ho Van Helsing nepřiměl rozpomenout se, proč vůbec touží o odvetě. Povraždění rodiny pro něj zřejmě byla běžná praxe. Browning se opět shledá se svými dětmi, nicméně už to nejsou jeho hodné dětičky…

Lačni po krvi se na svého otce vrhnou a Van Helsing mezitím odchází a nechává je všechny uhořet.

Mezitím na místo výbuchu přichází Lady Jane, a to s jediným cílem – zabít Alexandra. Po „urputném“ boji Lady Jane prohrává, její poslední přání je smrt. Alexander se tedy smiluje a místo proměny v upíra ji zabije.

Alexandrův nový výtvor – Lucy, se konečně vzpamatovává a lační po krvi. Na blízku je pouze její matka, a tak Lucy neváhá…

Van Helsing si nechá zavolat Harkra, který je naprosto zdrcen, nejenže pomohl zabít lidi, ale taky ztratil Minu, která je jeho osobou zhnusena. Mina hledá útěchu v náruči Alexandra a Harkerovi už na světě nic nezbývá. Van Helsing toho využívá a prozrazuje Harkerovi pravou identitu Alexandra.Poslední scéna tak nechává tvůrcům seriálu otevřená vrátka pro případnou 2. sérii. Pokud by seriál byl obnoven, mohli bychom se tak dočkat toho, že by Harker šel po krku Alexandrovi ještě více než tomu bylo v této sérii. Rovněž by se děj přiblížil originálnímu příběhu, kdy nejsou Drákula a Van Helsing přátelé, nýbrž úhlavní nepřátelé. Nicméně, pokud se jednalo o úplný konec, dočkali jsme se skvělého finále a vlastně… vše dopadlo, jak mělo.

Jak se vám líbila finálová epizoda? Byli jste spokojeni? Jak se vám celkově líbil seriál?

Diskuze /13

Bobisudka

byla parádní! moc se jim to povedlo a jak tu píšeš, kdyby seriál pokračoval, tak má připravenou parádní dějovou linku :) jen je mi hrozně líto Renfielda :( Doufat, že by ho Saša našel a ještě přeměnil v upíra je dost bláhová :( Byl výborný!

webmaster
26.1.2014 | 12:53:09
jajush

Poslední díl- PECKA! Ale doufám, že to poslední díl nebyl! Bylo to napínavý, spousta převratů… Nejhorší pro mě bylo zabití Renfielda! Nejlepší postava celého seriálu :-( Dám se snad na modlení, aby byla další řada :-)

webmaster
26.1.2014 | 13:29:26
Gwaihir

Posledni díl určitě víc než paradni, a i když poračovní, pokud bude, bude parádní byl byc radši, aby seriál měl jen jednu serii /po zkušenostech z ostatních serií se bojím rozmělňováni děje/. Navíc pomřeli mi moje nejoblíbenější postavy, asi jako všichni Renfield, a po mě i Lady Jane/ale ta je z Řádu a tak ji to potří:-)/

26.1.2014 | 18:12:58
Banny

Zrovna jsem dokoukala poslední díl a taky se mi moc líbil! Čekala jsem že ten rezonátor nějak zpraví na poslední chvíli. Taky je mi líto Renfiedla, byl úžasný! Za 2.sérii bych byla ráda, ale i kdyby nebyla tak všechno skončilo tak jak mělo :)

26.1.2014 | 18:56:26
anushka

Otázkou taky je, zda tvůrci budou chtít nadále spolupracovat s Jonathanem. Už teď měli problémy s jeho láskou k alkoholu…

#7 bloodywerewolf
webmaster
26.1.2014 | 20:04:04
Nordík

Díl skvělý, série výborná… Jen mi teď nějak nejde do hlavy, na co Helsing toho Drákulu potřeboval…

26.1.2014 | 20:14:49
bloodywerewolf

#5 anushka: myslim ,že to teraz zvladli s nim dobre a mimo to na 10 epizod ho hadam dokážu nejako postrážiť :D :D

26.1.2014 | 23:08:00
methoz

Super díl a doufám, že bude aspoň ještě 1 serie. Maji to dost dobře připravený na pokračování a byla by škoda toho nevyužít…

27.1.2014 | 13:56:30
azoxid

Renfielda je škoda, dobrá postava, ale zase na druhou stranu tam už nebylo žádný ujištění, že skutečně zemřel.

27.1.2014 | 23:42:00
Homukulus

Jako mnohým i mě je líto Renfielda,protože mě strašně bavilo jak ho Nonso Anozie zahrál,no ale jeden nikdy neví …i Bobby Ewing vstal z mrtvých :-D Stejně tak Lady Jane,na tu ženskou se strašně dobře kouká a větčina kostýmu jí neskutečně sedla.Nic méně já sem spokojen,Van Helsing došel své pomsty za rodinu,Draculovi se Mina vrhla do náruče,z Lucy je upírka lesbička a z Harkera je uhlavní nepřítel číslo 1 …skvělej závěr.Ale i výborně rozjetá zápletka do další serie a tu já bych moc rád :-)

28.1.2014 | 22:48:32
Ponine94

Jo, Renfielda mi bylo líto… Ale mělo bylo líto i smrti těch Browningových dětí… ne proměny v nemrtvé, ale smrti. Byli by sice nedůležití a všechno, ale je mi jich líto, zlatíček.

Nordík: Dle mého potřeboval Drakulu jako nástroj k pomstě. Možná i sám Helsing věděl, kde má Řád Draka základnu, ale potřeboval je rozptýlit, aby snáze dosáhl svého… Kdyby se Řád zaměřil na Helsinga, on by to jako pouhý člověk nikdy nedokázal. Ale pokud se Řád zaměří na prastarého upíra, na Vlada Tepese, Drakulu, potom měl docela slušné šance.

31.1.2014 | 12:51:43
azoxid

Podle mě ho potřeboval kvůli financím. Pár set let starý upír určitě bude mnohem bohatší, než profesor na vejšce.

2.2.2014 | 0:31:43
AnitkaO

Hlavně ať je další série

3.2.2014 | 11:30:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Dracula končí 1. sérií

Stanice NBC neobjednala 2. sérii, a tak seriál Dracula končí po deseti epizodách. Na rozdíl od jiných seriálových fanoušků však můžeme být spokojeni. Sice se nedočkáme pokračování, ale dostalo se nám úžasné série, zvláště pak jejího zakončení, kdy byla vyřešena hlavní zápletka.

Reklama

Náhodná fotka z finálové epizody

Náhodná fotka z finálové epizody

Hlídejte si nás

OSLAVENCI