Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Co můžeme čekat od filmu How to Train Your Dragon: Hidden World

Co můžeme čekat od filmu How to Train Your Dragon: Hidden World

Co nás čeká v poslední filmu z trilogie Jak vycvičit draka? V dračím světě to začíná vřít a tvůrce tohoto světa prozrazuje, co nás v nejnovějším filmu čeká a nemine.

6 0
19.9.2018

Poslední film, jehož premiéra byla stanovena na 1. března 2019 uzavře celou fantasy trilogii a opět se zaměří na centrální duo, na draka Bezzubku, jenž najde svou spřízněnou duši, a jeho vikinského kamaráda Škyťáka. Ti dva dokázali spojit odlišné světy draků a Vikingů do jednoho a plného harmonie, ale jak dlouho může takový svět vydržet? Dean DeBlois, jenž sepsal scénáře a režíroval všechny filmy Jak vycvičit draka, a animátor Brad Lewis prozrazují, co všechno nás v posledním filmu série čeká.

Nový náčelník

Třetí film představuje pro Škyťáka poslední fázi dospívání. Škyťák vyrostl z nešikovného syna Kliďase Velikána do vikinského náčelníka, kterým se stal po otcově smrti. Uvidíme, jak se jeho vtah s vikinskou válečnicí jménem Astrid bude nadále rozvíjet a zjistíme, že bude mít spoustu nových povinností. Kromě toho si uvědomí, že lidé a draci mají možná každý jiné osudy.

Pro Škyťáka, Bezzubku, Astrid a celou vesnici Blp toho bude ve třetím filmu hodně v sázce. Navzdory tragédii, která se ve druhém filmu udála, tedy smrt Kliďase, se Kliďas ve druhém pokračování filmu Jak vycvičit draka objeví. Tento film si totiž bude zahrávat s časem více než ty předchozí.

Uvidíme v něm flash-forwardy i flashbacky, a tak se tu objeví také Kliďas, který pomůže Škyťákovi se vžít do jeho nové role náčelníka a ochránce Blpu. To, že se ve filmu objeví Kliďas, nás „jistě zahřeje u srdce“, říká DeBlois a dodává, že rozloučení s touto postavou bude odkazovat na klíčovou zprávu, která se ve filmu bude stále opakovat.

(Kliďase se nakonec dočkáme; Foto: DreamWorks)

V jedné z klíčových scén, která byla mimo jiné před pár dny představena v Torontu, si Škyťák vybaví menšího sama sebe, jak mu jeho otec vypráví legendu o utajeném světě, v němž sídlí draci a jenž je skrytý za velkým vodopádem někde na kraji světa.

O tuto vzpomínku se pak Škyťák podělí s Astrid, když přemýšlí nad tím, jak se bude jejich vztah dále vyvíjet. „Ve starém světě by mohlo nalezení utajovaného světa znamenat ukončení válek mezi lidmi a draky. Ale v novém světě může takovýto svět představovat odpověď na uchování míru mezi lidmi a draky, kteří se budou muset spojit, aby čelili nové hrozbě,“ prozradil DeBlois.

Škyťák vidí jakousi utopii jako potenciální nový domov, který je bezpečný pro draky i lidi. Změnil Blp, ač neúmyslně, v metropoli, kde lidé a draci spolupracují a je na to hrdý. S každým drakem, kterého zachrání, se však zvyšuje i riziko, že se z Blpu stane cíl pro ty, kteří už nejsou vůči drakům tak tolerantní.

(Jak dlouho ještě dokážou žít draci a lidé na jednom místě?; Foto: DreamWorks)

Bílá běska

traileru nám bylo odhaleno, že si Bezzubka najde svou spřízněnou duši v podobě Bílé běsky, a zjistí tak, že není poslední svého druhu. DeBlois uvedl, že je tato dračice „velmi vzácná, prchavá a divoká“. Poprvé se s Bezzubkou potká kousek od Blpu a později ho navštíví a ukáže mu, jak dokonale dokáže splývat s okolím.

Škyťák bude muset svého kamaráda zasvětit do tajů namlouvacích rituálů. „Když přijde na namlouvání, Bezzubka vůbec nebude vědět, co má dělat,“ prozradil DeBlois. „Neví totiž, jak má v této oblasti využívat své vrozené instinkty.“ Jakmile však bude Bezzubkův vztah s novým drakem vzkvétat, začne se vzdalovat lidskému vlivu.// „Bílá běska představuje v našem příběhu nositelku změny,“// svěřil se DeBlois.

Dvoření těchto dvou draků tvůrci navrhli tak, aby byla tato scéna jednou klíčových scén, v nichž se nemluví. Je též navržena tak, aby připomínala tu z prvního filmu, kdy se Škyťák snažil s Bezzubkou spřátelit. Dvoření se stane velmi vtipným, neboť Bezzubka se snaží dračici ohromit, ale vůbec mu to nejde. Lewis však slibuje, že na romantiku také dojde.

(Bezzubka se pokusí proniknout do tajů dračího dvoření; Foto: DreamWorks)

Když se však Bezzubka nevrátí zpátky domů ze schůzky se svou novou kamarádkou, vydá se jej Škyťák s Astrid hledat. DeBlois dodává, že Bezzubka je alfa drak, a když Škyťák s Astrid najdou skrytý svět draků, tak je „pro Škyťáka velice těžké vidět Bezzubku v prostředí, do něhož patří a kde mu to svědčí. Je pro něj těžké všechno tohle zpracovat.“ Brzo však bude muset Bezzubka ty dva zachránit, protože nechtěně způsobí v jejich světě rozruch.

„Ve filmu budeme pozorovat, jak se Bezzubka učí naslouchat svým instinktům,“ uvádí Lewis. „Nejde tu jen o vedlejší dějovou linku. Jde o potenciální hybnou sílu, která hlásí změnu, jež přiměje Škyťáka zvážit, jakým chce být vůdcem, nebo také, kým vlastně chce bez Bezzbku být. Škyťák je tím, kým je, hlavně proto, že má za kamaráda Bezzubku. Ale pokud tam Bezzubka nebude, kým se Škyťák stane?“

(Čeká na Bezzubku šťastný konec?; Foto: DreamWorks)

Nový padouch

Jedno však budou mít draci i lidé společné, a to stejný nepřítel, kterým se stane Grimmel. Tento lovec draků se rozhodl ulovit všechny Noční běsy, což téměř způsobilo jejich vyhynutí. Je nenasytný, a proto se zaměří na Bezzubku, který představuje velkou cenu, jež mu prozatím unikala.

„Grimmel je efektivní, protože je chytrý, cílevědomý a je naprosto odhodlaný své lovecké výpravě. K představě dobra představuje perfektní rovnováhu,“ prozradil herec F. Murray Abraham o své postavě. „Líbí se mi na něm jeho jasná mysl, protože naprosto ví, kým je.“

(Podaří se lidem spolu s draky porazit nového padoucha?; Foto: DreamWorks)

Utajený svět

Kromě výše zmíněného si budeme moci užít i nádhernou animaci filmu a podíváme se do úchvatného utajovaného světa – mytického dračího doupěte, které však už dlouho skryté nezůstane. DeBlois a Lewis nám ukážou dračí světélkující podívanou, která je inspirovaná DeBloisovým živým snem o starobylých podmořských jeskyních.

V prvním filmu jsme viděli velké hnízdo Rudé smrti, ve druhém zase obrovského Alfa draka, ale ve třetím si užijeme světélkující jeskyni skrytého světa, která bude pastvou pro oči. DeBlois novou jeskyni popsal jako „systém obrovských síní a chodem, které vedou pod oceánem a kontinentem“. Pohled na jeskyni prý bude éterický.

(Škyťák a Astrid objevují skrytý svět; Foto: DreamWorks)

„Chtěli jsme něco, co by přesahovalo hranice myšlenky jeskyně. Jednou částí je bioluminescence a to, v jaké podobě se v podzemí objevuje světlo. Kromě toho jsou tu také krystaly, jež dokážou udržet magmatické světlo. Chtěli jsme, aby to byl exotický svět, který ale pořád patří na naši Zemi. Pořád však jde o místo určené pro draky a nikoli pro lidi,“ popsal skrytý svět DeBlois.

Hořkosladké rozloučení a legenda o dracích

DeBlois a Lewis varují fanoušky, že se mají připravit na finále nabité emocemi. Kromě toho dal DeBlois najevo, že poslední bitva bude pro všechny postavy velkým milníkem a ukončí tak filmovou trilogii. „Chtěl jsem film už navždy ukončit,“ prohlašuje. Inspirovala ho autorka knižní předlohy Cressida Cowellová, která ukončila svou knižní sérii a vysvětlila, proč už v našem světě dnes draci nejsou.

Tohle opět vlastním způsobem převede i DeBlois na filmové plátno a my se tak dozvíme, co se s draky stalo. „Naše příběhy se poněkud liší. Ale vysvětlíme, proč je z draků jen pouhá legenda,“ uvádí DeBlois. „A pořád jsou tu také otázky: Mohli by se draci vrátit? Jsou tu ještě někde? Na všechny otázky vám odpoví třetí film.“

(Škyťák a Bezzubka se spolu vydají vstříc poslednímu dobrodružství; Foto: DreamWorks)

K zakončení filmové trilogie pak DeBlois uvedl: „Dlouho jsme nad tím přemýšleli a přišli jsme s tím, o čem si myslíme, že bude to správné hořkosladké rozloučení se všemi postavami.“ Dále oznámil, že kromě filmové série skončí též i seriálový spin-off.// „Porozumíte tomu, proč Škyťák v traileru říká ‚Když jsem byl kluk, na světě žili draci‘. A na konci filmu dostanete odpověď na to, co se s draky stalo.“//

V posledním filmu nás čeká poslední scéna s chlapcem a jeho drakem, kteří spolu zažili mimořádné dobrodružství. „Celkově je myšlenkou tohoto filmu ‚nechat jít‘, nebo spíš uvědomit si, že je čas něco nechat jít,“ dodává DeBlois. A to platí i pro draky.

Jak se těšíte na poslední draky? Zajdete si na ně do kina? Bude vám filmová série chybět? Dejte nám vědět v komentářích.

Diskuze /3

Lex Luthor

Mě bude chybět film i seriál. Takže tedy nebude seriál, který bude mapovat události mezi druhým a třetím dílem.

19.9.2018 | 17:46:33
Beno51

Páči sa mi, že im ide o správne ukončenie trilógie ako jedného celistveho príbehu a nie len nekonečné dojenie značky ďalšími sequelmi.

20.9.2018 | 10:26:46
uisaL

na 3. díl se těším, ale čím dál tím víc se bojím (a asi oprávněně), že se Škyťák s Bezzubkou rozloučí a každý půjde svou cestou :( :'( už jen při pomyšlení na to se mi chce brečet :( taky jsem smutná, že se ukončí i seriál :( ale mohli by vymyslet ještě něco mezi 2. a 3. díl…

22.11.2018 | 16:10:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama