Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Gothi

Gothi

Místní němá stařešina, která komunikuje psaním do hlíny.

Sezóny 9
2010 - 2019

Gothi je velmi malá vesnická stařešina, která „mluví“ za pomoci své hole. Její psaní nejčastěji překládají Tlamoun a Rybinoha a je možné, že jejímu písmu rozumí i Škyťák. Mezi její povinnosti patří volit Vikingy do důležitých funkcí, jako třeba náčelníka, nebo léčit ostatní vesničany ze smrtelných nemocí. Když byla mladší, tak se vydala se dvěma dalšími Vikingy na Ledovcový ostrov hledat léčivou vodu, ale napadl je Sněžný přízrak. Gothi útok přežila díky chumelenici, která jí nabídla úkryt.

Když ještě Vikingové na Blpu bojovali s draky, tak Gothi vybírala, kdo z mladých Vikingů se v aréně utká s Děsovcem obludným a bude mít tak možnost se stát plnohodnotným Vikingem a členem společnosti. Kromě toho dokáže Gothi předpovídat počasí.

Jakmile bylo třeba, dokázala se se Škyťákem a ostatními Dračími jezdci vrátit na Ledovcový ostrov, aby získali zub Sněžného přízraku. Jednou se také pokusila zhypnotizovat Rybinohu, který věřil, že je alergický na svého draka, aby přestal být na Flákotu alergický. Skončilo to však tím, že se z Rybinohy stal Thor Kostilam, jenž jí nato zlomil její hůl a vhodil ji do moře.

Mimoto se Gothi stala členkou Astridina záložního týmu Dračích jezdců, kteří mají na starost ochraňovat Blp v nepřítomnosti Škyťáka a jeho Dračích jezdců. Drak, který jí pomáhá ochraňovat vesnici, je stejný druh draka, jakého má Rybinoha. Gothi je malá žena, která téměř „nemluví“, ale i přesto je vysoce respektována ostatními. Většina Vikingů u ní hledá pomoc. Tato vesnická stařešina má velmi ráda Teroráčky, kterých má ve své chatě rovnou několik, a nesmírně jí chutná Tlamounova domácí nudlová jačí polévka.

Kromě své dobré stránky se u ní někdy projevuje i ta zlomyslná, když svou holí bije ostatní obyvatele. Když píše za pomoci své hole, tak často používá sprostá slova, a jakmile jí Rybinoha jako Thor Kostilam zničil hůl, tak ho nechala vypít ochucený obsah jačího močového měchýře za to, co jí udělal.

Když byla Gothi ještě mladá, tak často vyhledávala dobrodružství. Navzdory svému věku a velikosti je překvapivě silná, fyzicky zdatná a též odvážná. Gothi má na levé paži jizvu od Sněžného přízraku a má také dvě tetování, na kterých jsou vyobrazeni draci. Jedno se nachází na pravé paži a druhé na pravé ruce.

Gothi se objevila v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama