Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Hníva

Hníva

Protivný a hašteřivý stařík, který si neustále na něco stěžuje a nesnáší draky.

Sezóny 2
2012 - 2014

Hníva je hašteřivý, ošklivý starý Viking, který žije v malém domku na okraji vesnice Blp. Jeho věrným společníkem, který sním také bydlí je jeho ovce Houba. Na rozdíl od jiných blpských obyvatel chová Hníva k drakům zášť a je odhodlaný se jich zbavit, ale nikdy v tom nedokáže uspět.

Tento Viking si na něco neustále stěžuje. S tím také nejspíš souvisí to, že bydlí až na samém okraji vesnice, neboť ostatní nemají rádi jeho neomalenost. Hníva je nejprotivnějším obyvatelem Blpu. Je dokonce protivnější jak Snoplivec.

Protože Hníva vlastní berlu zdobenou dračími zuby, pár bot vyrobený z noh Zípáků, má dráp z Děsovce obludného a uvnitř domu pověšenou hlavu Garvana, lze předpokládat, že v době válek s draky byl výtečným lovcem draků. Tato skutečnost by také vysvětlovala, proč je tak arogantní a nezdvořilý.

Hníva nemá Škyťáka moc v lásce, nejspíš hlavně proto, že se přátelí s draky. Rád by se Škyťáka zbavil a kvůli tomu se také spolčil s Vyděděnci. Kromě toho se mu též podařilo poštvat celou vesnici proti Bezzubkovi.

Tento stařík nesnáší draky víc než cokoli jiného na ostrově. Hníva se však některých druhů draků bojí, patří mezi ně např. Gejzírník nebo Plíživá smrt. Kromě toho ho nezajímá, jak se ostatní cítí. Mimo to věří také v soudný den a různé konspirace.

Hníva je velice inteligentní a vychytralý Viking. I když je už starý, dokáže s pomocí své hole zdolat několik nepřátel. Má rád pěstování zelí a svou práci zemědělce bere velice vážně. Kromě toho je dobrým lhářem.

Hníva se objevil v…

  • Dragons: Riders of Berk
  • Dragons: Defenders of Berk

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama