Dragons (Jak vycvičit draky) Kliďas

Kliďas

Kliďas

Náčelník Blpu, o jehož dobývání tradují legendy.

Sezóny 7
2010 - 2017


Kliďas Velikán je náčelníkem na ostrově Blp. Je též Škyťákův otec. Dlouho si zvykal na to, že se má o ostrov dělit s draky. Kliďas doufal, že jeho syn vyroste v silného muže, který se po něm stane náčelníkem, ale obával se, že Škyťák není takový typ Vikinga. Kliďas nosí helmu s velkými rohy a přátelí se s Tlamounem. Poté, co mu jeho syn ukázal, jak mohou být draci užiteční, mu věnoval bývalou arénu, ze které se stala Dračí akademie.

Když jednou Hníva obvinil Bezzubku, že na jejich vesnici přivedl hněv Thora, tak se jej Kliďas před celým davem zastal. Ukázalo se tak, že je Kliďas ochotný bojovat i za draky. Po nějaké době si Kliďas našel vlastního draka, na kterém mohl jezdit a usnadnil si tak práci náčelníka. Jeho společníkem se stal Hromohlas, kterého pojmenoval Tornádo. Svého draka však propustil, aby se mohl starat o tři malé Hromohlasy, které potřebovali vedení. Později si našel nového draka, kterého pojmenoval Drtileb.


Škyťák s Kliďasem se postupem času stávali bližšími, a tak Kliďas začal čím dál více dávat i na jeho rady. Jeho názor na draky se drasticky změnil, když si vycvičil svého vlastního draka. Díky tomu, že viděl svého syna, jak dobře mu to jde s draky, začal být na Škyťáka pyšný.

Kliďas má ve velké síni portrét se svým otcem, takže chtěl do sbírky ostatních vikinských náčelníků a jejich synů přidat i svůj portrét se Škyťákem. Tlamoun však zachytil Škyťáka nepravdivě a udělal z něho silného Vikinga, což se Škyťákovi nelíbilo. Škyťák se svými přáteli našel za jedním portrétem mapu, která je měla dovést k pokladu. Takto zjistil, že není jediným Vikingem, který nebyl silákem, a Kliďas pak nechal Tlamouna namalovat novou podobiznu, ve které je Škyťák vyobrazen tak, jak opravdu vypadá.

Bojoval s Alvinem Zrádným, který mu unesl syna, a pravidelně dělal na Blp nájezdy. Když se setkal s Dagurem Vyšinutým, tak tvrdil, že pořád na Blpu zabíjí draky pro potěšení, ale když byl zajat Hrk a Brk, tak se postavil, aby jej ochránil a nenechal jej zabít jen pro potěšení.

Poté, co byl Šyťák s Bezzubkou zachráněn od Vyděděnců, tak Kliďas zakázal létání na dracích, aby udržel svého syna v bezpečí. Avšak on sám pořád jezdil na Tornádovi, aby mohl hlídat ostrov. Dračí jezdci však začali tajně trénovat své draky. Díky tomu se Kliďas včas dozvěděl, že k jejich ostrovu míří Vyděděnci, a tak je spolu s Dračími jezdci porazil a omluvil se, že zakázal létání.

Kliďas také zajal Alvina, za zradu, ale ten mu zachránil později život. Dagur pak Kliďase zajal a zachránili ho pak Dračí jezdci spolu s Hnívou. Poté se s Alvinem usmířil. Kliďas pak poslal Dračí jezdce najít Dagura, který uprchl z Ostrova vyděděnců. Později povolil Dračím jezdcům hledání nových draků v neznámých končinách.

Pomáhal Astrid s výcvikem nového týmu, který bude jezdit na dracích a střežit ostrov Blp. Poté se s novými Dračími jezdci vydal na nový ostrov, který obývá Škyťák se svými přáteli, a pomohli jim porazit Dagurovu flotilu. Kliďas spolu s pomocnými Dračími jezdci bránil Blp před rozmrzlým Skrillem.

Spolu se Spiteloutem, Škyťákem a Snoplivcem bojovali proti nebezpečným drakům, na ostrově, ze kterého chtěl Spitelout udělat skladiště. Díky tomu se naučili spolupracovat. S Talmounem pak hlídal ostrov Dračích jezdců, kteří si potřebovali trochu oddychnout od svých povinností. Ťafanovo Kuře se však ztratilo a Kliďas začal podezřívat Tlamouna, že Kuře snědl. Jak Tlamoun, tak i Kliďas pak vymýšleli, jak to udělat, aby si toho Ťafan nevšiml. Chtěli mu tedy oba podstrčit falešné Kuře. Nakonec se však ukázalo, že Kuře žije.

Kliďas je moudrý a schopný válečník, jehož prioritou je chránit svůhj lid a udržet na Blpu mír. Je tvrdohlavý a to ho někdy dělá i nerozumným. Je schopen naslouchat a nechá si poradit, když na to dojde.

Kliďas se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S05E02: Sandbusted

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Dragons: Race to the Edge:

  • … S05E05 WEBRip x264-RARBG

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Dragons: Race to the Edge

Draci se už blíží

Draci se už blíží

Již za několik dnů nás čeká třináct nových dílů seriálu Dragons: Race to the Edge. Stanice Netflix vypustí pátou řadu 25. srpna a my tak budeme moct sledovat nová dobrodružství Škyťáka a jeho party. Těšíte se?

Jak vycvičit draka 3

Byl potvrzen třetí film této série. Premiéra byla ustanovena na 1. března 2019

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás