Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Kliďas

Kliďas

Náčelník Blpu, o jehož dobývání tradují legendy.

Sezóny 9
2010 - 2019

Kliďas Velikán je náčelníkem na ostrově Blp. Je též Škyťákův otec. Dlouho si zvykal na to, že se má o ostrov dělit s draky. Kliďas doufal, že jeho syn vyroste v silného muže, který se po něm stane náčelníkem, ale obával se, že Škyťák není takový typ Vikinga. Kliďas nosí helmu s velkými rohy a přátelí se s Tlamounem. Poté, co mu jeho syn ukázal, jak mohou být draci užiteční, mu věnoval bývalou arénu, ze které se stala Dračí akademie.

Když jednou Hníva obvinil Bezzubku, že na jejich vesnici přivedl hněv Thora, tak se jej Kliďas před celým davem zastal. Ukázalo se tak, že je Kliďas ochotný bojovat i za draky. Po nějaké době si Kliďas našel vlastního draka, na kterém mohl jezdit a usnadnil si tak práci náčelníka. Jeho společníkem se stal Hromohlas, kterého pojmenoval Tornádo. Svého draka však propustil, aby se mohl starat o tři malé Hromohlasy, které potřebovali vedení. Později si našel nového draka, kterého pojmenoval Drtileb.

Škyťák s Kliďasem se postupem času stávali bližšími, a tak Kliďas začal čím dál více dávat i na jeho rady. Jeho názor na draky se drasticky změnil, když si vycvičil svého vlastního draka. Díky tomu, že viděl svého syna, jak dobře mu to jde s draky, začal být na Škyťáka pyšný.

Kliďas má ve velké síni portrét se svým otcem, takže chtěl do sbírky ostatních vikinských náčelníků a jejich synů přidat i svůj portrét se Škyťákem. Tlamoun však zachytil Škyťáka nepravdivě a udělal z něho silného Vikinga, což se Škyťákovi nelíbilo. Škyťák se svými přáteli našel za jedním portrétem mapu, která je měla dovést k pokladu. Takto zjistil, že není jediným Vikingem, který nebyl silákem, a Kliďas pak nechal Tlamouna namalovat novou podobiznu, ve které je Škyťák vyobrazen tak, jak opravdu vypadá.

Bojoval s Alvinem Zrádným, který mu unesl syna, a pravidelně dělal na Blp nájezdy. Když se setkal s Dagurem Vyšinutým, tak tvrdil, že pořád na Blpu zabíjí draky pro potěšení, ale když byl zajat Hrk a Brk, tak se postavil, aby jej ochránil a nenechal jej zabít jen pro potěšení.

Poté, co byl Šyťák s Bezzubkou zachráněn od Vyděděnců, tak Kliďas zakázal létání na dracích, aby udržel svého syna v bezpečí. Avšak on sám pořád jezdil na Tornádovi, aby mohl hlídat ostrov. Dračí jezdci však začali tajně trénovat své draky. Díky tomu se Kliďas včas dozvěděl, že k jejich ostrovu míří Vyděděnci, a tak je spolu s Dračími jezdci porazil a omluvil se, že zakázal létání.

Kliďas také zajal Alvina, za zradu, ale ten mu zachránil později život. Dagur pak Kliďase zajal a zachránili ho pak Dračí jezdci spolu s Hnívou. Poté se s Alvinem usmířil. Kliďas pak poslal Dračí jezdce najít Dagura, který uprchl z Ostrova vyděděnců. Později povolil Dračím jezdcům hledání nových draků v neznámých končinách.

Pomáhal Astrid s výcvikem nového týmu, který bude jezdit na dracích a střežit ostrov Blp. Poté se s novými Dračími jezdci vydal na nový ostrov, který obývá Škyťák se svými přáteli, a pomohli jim porazit Dagurovu flotilu. Kliďas spolu s pomocnými Dračími jezdci bránil Blp před rozmrzlým Skrillem.

Spolu se Spiteloutem, Škyťákem a Snoplivcem bojovali proti nebezpečným drakům, na ostrově, ze kterého chtěl Spitelout udělat skladiště. Díky tomu se naučili spolupracovat. S Talmounem pak hlídal ostrov Dračích jezdců, kteří si potřebovali trochu oddychnout od svých povinností. Ťafanovo Kuře se však ztratilo a Kliďas začal podezřívat Tlamouna, že Kuře snědl. Jak Tlamoun, tak i Kliďas pak vymýšleli, jak to udělat, aby si toho Ťafan nevšiml. Chtěli mu tedy oba podstrčit falešné Kuře. Nakonec se však ukázalo, že Kuře žije.

Kliďas je moudrý a schopný válečník, jehož prioritou je chránit svůhj lid a udržet na Blpu mír. Je tvrdohlavý a to ho někdy dělá i nerozumným. Je schopen naslouchat a nechá si poradit, když na to dojde.

Kliďas se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama