Dragons (Jak vycvičit draky) Kuře

Kuře

Kuře

Ťafanův mazlíček.

Sezóny 4
2015 - 2018

Kuře je slepice a mazlíček Ťafana. Ten Kuře našel, když následoval divné zvuky, které vydávali Noční teroráčci. Na místě, odkud vycházely zvuky, se objevila slepice a Ťafan ji chtěl sníst, ale zalekl se malých draků, kteří se tam objevili, a utekl pryč.

Ťafan se vrátil i s Dračími jezdci na místo, kde viděl Noční teroráčky, aby je ostatním ukázal, ale zůstala tam už jen slepice. Na druhý den se Ťafan vydal hledat tyto draky a slepice jej pořád následovala po celém ostrově.


Jak tak spolu trávili den, začal Ťafan mluvit ke slepici, jako by to byl jeho společník. Ťafan se se slepicí tedy spřátelil a pojmenoval ji Kuře a od té doby jsou nerozlučnými přáteli. Ťafan Kuře nadevše miluje a nikdy by svou slepici nenechal na pospas.

Když se Ťafan baví s Kuřetem, jedná, jako by mu jeho mazlíček odpovídal při normální konverzaci. Stejně jako Kuře poznala Grafana převlečeného za Ťafana, dokáže i Ťafan rozeznat svoji slepici od těch ostatních.

Kuře následuje Ťafana takřka všude a žárlí na jeho další přátele. Chová se k němu jako ke svému kuřeti a toleruje jeho pošetilé nápady. S Rafanou už Kuře nemá tak dobrý vztah, ale ví, že je sestrou Ťafana, a tak pokud by se někdy jeho sestra dostala do nebezpečí, tak je odhodlaná udělat vše pro to, aby ji zachránila.

Mohli jsme také vypozorovat, že Kuře má víc schopností, než průměrná slepice. Kuře vykazuje nějakou větší míru inteligence a několikrát dokázala komunikovat s Ťafanem, když mu potřebovala něco důležitého sdělit. Většinou ví o všem, co se na ostrově děje, rozumí lidské řeči a nedělá jí problém na sebe upozornit.

Tato slepice dokáže také bojovat, když je to potřeba, a na slepici je velice odolná. Kuře také zpívala Garffovi, když se díky ní vylíhl. Garffa brala jako své mládě, ale drak ji spíš považoval za svou večeři. Kromě toho dokáže Kuře na krátký čas běžet opravdu rychle, pokud to situace vyžaduje.

Kuře si je také vědoma nebezpečí, které se ve světě nachází a buď se před ním jde podle situace schovat nebo před ním varuje ostatní. Kuře nelétá, ale dokáže vyskočit až na Ťafanovu hlavu. Mimo to Ťafan naučil slepici několik kousků jako třeba to, že má po sobě zakrývat stopy.

Ťafanův mazlíček je podobně schopný jako draci na Hřebenu. Dokáže najít dřevo nebo železo, ale nedokáže chytit rybu. Navíc si Kuře našlo partnera a má už i své vlastní potomstvo.

Kuře se objevila v…

  • Dragons: Race to the Edge

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás