Dragons (Jak vycvičit draky) Rudá smrt

Rudá smrt

Rudá smrt

Královna hory, v níž se nachází hnízdo draků. Sama nemůže aktivně lovit, a proto jí donáší potravu do hnízda ostatní draci.

Sezóny 1
2010 - 2010

Rudá smrt je gigantický drak, který aktivně neloví. Jídlo si nechává přinášet ostatními draky do hnízda. Sežere jakéhokoli draka, který nepřinese dostatek potravy. Rudá smrt má titul „královna draků“ podobně jako má Mrazidrak „krále draků“. Podle Valky má každé dračí hnízdo svou královnu, což naznačuje, že po světě může být několik takovýchto draků.

Stejně jako Mrazidrak si dokáže i tento drak podrobit jiné draky tím, že vydává jakýsi signál, který povolá ostatní draky do jeho hnízda. Tady tedy funguje jako jakási včelí královna, která svolává své dělníky do úlu. Rudá smrt také nemá slepé místo, protože má celkem šest očí, což ji činí jedním z nejsilnějších draků, kterým obyvatelé Blpu čelili.


Celé tělo má Rudá smrt pokryté rohovinou a korálovitými výstupky, což jí umožňuje prorážet a demolovat obrovské útesy vulkánu a menší hory. Drakova tlustá kůže a jeho velikost mu umožňuje zároveň ustát palbu katapultů, několik plazmových výstřelů Nočního běsa a další výstřely jiných draků.

Kromě své ničivé síly má královna draků také velkou výdrž. Navzdory své obrovské velikosti dokáže udržet krok s Bezzubkou. Tento drak dokáže schytat také obrovské množství ran. Aby našel svou kořist, využívá k tomu kromě svého zraku také zvětšené nozdry a sluch, na tyto tři smysly se nejvíce spoléhá.

Když má Rudá smrt poškozená křídla, tak jako ostatní draci nedokáže létat, to stejné platí i o tom, že zevnitř už není tak ohnivzdorná. Oheň, který chrlí, dokáže spálit celou flotilu vikinských lodí jen na jedno vypálení. Protože si dokáže povolat menší draky, aby pro ni lovili, a díky čichu odhalí vetřelce ve svém hnízdě, tak je celkem bystrá.

Rudá smrt je nesmírně silná a dokáže v tlamě uzvednout vikinské lodě a rozbít je. Dokáže též nasát ohromné množství vzduchu a s ním i oběti. Protože žije v sopce, tak má odolnou kůži vůči lávě. Díky své velikosti není tak mrštná jako ostatní draci, ale pořád je dokáže zasáhnout svým ocasem nebo tlamou.

Tento drak je největší zlo. Podle legendy žije dva tisíce let a během toho naklade tři tisíce vajíček. Když se vajíčka vylíhnou, tak spolu draci na smrt bojují i stovky let, dokud z nich nezůstane jen jeden, který by vládl svému hnízdu.

Takovýto drak je zodpovědný za staletí konfliktů mezi lidmi a draky, Drakům totiž nařizoval, aby vtrhli do blízkých vesnic a donášeli nekonečnou zásobu jídla do hnízda. Tento velikán sídlil v centru vulkánu, dokud jej obyvatelé Blpu nevylákali ven. Rudá smrt musela zbourat svůj domov, aby se utkala s lidskými vetřelci. Aby draka Škyťák porazil, musel zaútočit na jediné zranitelné místo, tedy vnitřek draka, který po zásahu plazmou explodoval.

Druh: Rudá smrt

Třída: Plamenní draci

Rudá smrt se objevila v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás