Dragons (Jak vycvičit draky) Škopek

Škopek

Škopek

Přítel Mulche, který je kvůli zranění hlavy trochu natvrdlý a hloupý.

Sezóny 5
2012 - 2017

Statný Viking jménem Škopek s dlouhými světlými vousy je stejně jako Mulch rybář a místo pravé ruky má hák. Škopek dostal svoje jméno kvůli škopku, který neustále nosí na hlavě. Ten má sloužit jako ochrana hlavy, podobně jako helma. Škopek si kdysi totiž zranil hlavu při jednom boji s draky.

Kvůli svému zranění se chová někdy dost podivně a hloupě, často také zapomíná a je trochu zabedněný a roztěkaný. Škopek se bojí bouřek, a to hlavně proto, že jeho škopek přitahuje blesky. Bojí se, že kdyby do něj udeřil blesk, tak by byl ještě hloupější, než je.


Jeho zranění má však i světlou stránku, díky němu se v něm totiž probudil umělec. Dokonce namaloval dva obrazy se Škyťákem a Kliďasem. Škopek není zrovna dvakrát inteligentní, ale je to výborný válečník s dobrým srdcem a nestrpí, aby nějaké dítě ve vesnici trpělo a vždy se snaží pomáhat ostatním.

Kromě toho je Škopek velice silný a spolu s Mulchem se stará o jaky, ovce a slepice. Bohužel si však nepamatuje, kdo z nich dává mléko, kdo snáší vejce a koho potřebují kvůli vlně. Škopek na Škopkově hlavě dokáže také předpovídat, jestli bude bouřka. Funguje to tak, že čím víc se mu kolem hlavy škopek utne, tím větší bude nadcházející bouře.

Spolu se svým přítelem Mulchem jezdí Škopek na Zipákovi a patří do ochranné jednotky, která chrání Blp, když jsou Dračí jezdci mimo ostrov.

Škopek se objevil v…

  • Dragons: Riders of Berk
  • Dragons: Defenders of Berk
  • Dragons: Race to the Edge

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás