Dragons (Jak vycvičit draky) Větrořezka

Větrořezka

Větrořezka

Nebezpečná dračice s ostrým ocasem, který je stejně nebezpečný jako nabroušená sekera. Věrná společnice Heather.

Sezóny 4
2015 - 2018

Větrořezka je samice druhu Břitvobičoun. Kdysi byla napadena Tajfumerangem a byla ošklivě zraněna. Když k tomu došlo, tak ji zraněnou našla Heather, která se o ni starala a pak ji vycvičila. Tak Heather našla svou věrnou společnici. Mezi těmi dvěma se vytvořilo nezlomné pouto a stal se z nich nezastavitelný tým, který okrádal piráty a vracel zboží jejich právoplatným majitelům.

Dračice má stříbrné zbarvení a dlouhý čenich se špičatým rohem na konci. Má čtyři nohy, po kterých také chodí. Její křídla mohou podobně jako její ocas rozřezat všechno kromě mramoru a drakuvzdorných materiálů. Má stejnou barvu očí jako Heather, tmavě zelenou. Větrořezka trochu připomíná plechového robota díky svému zbarvení a řinčivému zvuku, který při pohybu vydává.


Stejně jako ostatní Břitvobičouni tak i Větrořezka má problém důvěřovat lidem a ostatním drakům. Nicméně, když si její důvěru získáte, pak je věrným spojencem. Zpočátku se cítila kolem ostatních draků nesvá, později k nim však nalezla cestu hlavně díky pobytu na Dračím hřebenu, kde se spřátelila s draky Dračích jezdců.

Větrořezka je velmi ochranářská, když dojde na bezpečí Heather, protože jí na ní hodně záleží, a zaútočí bez varování, pokud ucítí, že je život její jezdkyně v ohrožení. Dračice má jako ostatní jejího druhu ohnivý dech, který dokáže spálit vše v okruhu třiceti metrů. Její oheň je světle modrý, což svědčí o velkém žáru.

Díky svým šupinám a reflexům je její tělo doslova živou zbraní. Její křídla dokážou roztít kmeny stromů stejně jako kámen. Stejně funguje také její ocas, kterým též dokáže uchopit nejrůznější předměty. Větrořezčiny slzy jsou jedovaté, a tak můžou být i smrtelné pro ty, kteří s nimi přijdou do kontaktu.

Protože patří k dravým drakům, tak dokáže ze svého ocasu podobně jako Buřina vystřelit metalické bodliny na své nepřátele s velkou přesností i silou. Stejně jako její křídla a ocas dokážou i její bodliny proříznout nejrůznější materiál. Tato dračice je též silná a má velkou výdrž.

Druh: Břitvobičoun

Třída: Draví draci

Větrořezka se objevila v…

  • Dragons: Race to the Edge

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás