The Dropout (Kauza Theranos)
88/100 - 5×

The Dropout(Kauza Theranos)

Elizabeth Holmes se pokouší o revoluci ve zdravotnictví. Ukončila studium na vysoké škole a snaží se založit technologickou společnost, která lidem sdělí veškeré informace o jejich zdraví, a to jen z několika kapek krve. Seriál byl natočen podle skutečné události a díky stejnojmennému podcastu The Dropout.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Životopisný
hrají
Amanda Seyfried (Elizabeth Holmes), Naveen Andrews (Sunny Balwani), Laurie Metcalf (Phyllis Gardner), William H. Macy (Richard Fuisz), Stephen Fry (Ian Gibbons), Sam Waterston (George Shultz), Dylan Minnette (Tyler Shultz), Camryn Mi-young Kim (Erika Cheung)
redaktoři
fifakovaterka

Proč Amanda Seyfried původně odmítla hrát Elizabeth Holmes

Proč Amanda Seyfried původně odmítla hrát Elizabeth Holmes

Herečka Amanda Seyfried zpočátku roli zakladatelky Theranos odmítla. Proč ale změnila názor a jak se jí podařilo prokouknout osobnost, která oklamala některé z nejdůvtipnějších investorů technologického světa? Na to odpovídala magazínu The Hollywood Reporter, který jsme pro vás v článku přeložili.

1 0
2.3.2022

Poté, co herečka přijala roli zakladatelky Theranosu Elizabeth Holmes v minisérii Hulu The Dropout, pochopila, proč najednou její kolegové a přátelé dychtili slyšet, jak moc se jí povede zachytit zvláštní způsob mluvy, pro který je Elizabeth známá. Koneckonců, když se její byznys mezi lety 2015 a 2018 veřejně zhroutil, nebyla to jen její firma, která se ukázala jako falešná. Elizabeth si dokázala vytvořit falešnou osobnost, díky které získala 10 miliard dolarů z takových investorů jako Rupert Murdoch, Betsy DeVos a Walgreens. Její afektovaný hlas se pak ukázal jako jednoduchý vstup do složitého příběhu o obrovském podvodu.

Věděla jsem, že můj hlas nebude nikdy tak hluboký jako její, protože toho nejsem fyzicky schopná. Navíc jsem si sama sobě slíbila, že si to nebudu s napodobením téhle osoby dělat zbytečně těžší. Plně napodobit jí by bylo nemožné. A nebyla by to zábava.

Zábava není slovo, které se vám vybaví při popisu 15letého podvodu, který se řadí mezi nejodvážnější finanční podvody od doby Bernieho Madoffa. Začátkem roku 2003 představila Elizabeth zázračnou inovaci, která dokázala provést stovky testů z jediné kapky krve. Získala více než 700 milionů dolarů, přestože nikdy nevyvinula funkční produkt. Poté, co reportér Wall Street Journal John Carreyrou v roce 2015 odhalil velkou část podvodů ve firmě Theranos, bublina praskla. Vznikla kniha, dokument a populární podcast The Dropout od Rebeccy Jarvis z ABC News, na kterém je velká část minisérie založená.

Foto: Hulu

Když byl The Dropout v roce 2019 objednán, byla do hlavní role obsazená herečka Kate McKinnon. Ale kvůli komplikací s COVID-19, který způsobil zpoždění natáčení se nemohla Kate natáčení zúčastnit z důvodu jiných projektů. Amanda Seyfried dostala nabídku, aby za ní zaskočila, ta jí ale okamžitě odmítla.

Měla jsem v tu chvíli po*raný období. Měla jsem COVID. Byla jsem izolovaná ve sklepě hnusného domu v Savannah ve státě Georgia, protože tam zrovna můj manžel pracoval na filmu. A v tu chvíli mi nabídli natáčet seriál v L.A.? To fakt ne!

Herečka trvá na tom, že proti L.A. nic nemá. Jen se raději drží blízko domova – což je posledních osm let farma v severní části New Yorku, kde žije se svým manželem Thomasem Sadoskisem, jejich dvěma dětmi a zvířaty. Navíc neměla o nabídky nouze, díky novému pracovnímu milníku, kdy získala svou první nominaci na Oscara. Ale druhý den ráno když jí klesla horečka změnila názor. Zavolala svým agentům, že by tu roli nakonec chtěla.

Pomyslela jsem si, že to bude opravdu těžké. Že to bude obrovská výzva a nemohla jsem uvěřit tomu, že mi něco takového nabídli.

Foto: Hulu

Po zhlédnutí několika nahrávek se začala Seyfried učit Holmesino držení těla. Na internetu našla verzi Elizabethina hlasu, kterou pravidelně poslouchala, když rozdávala seno svým koním, poníkům a oslům. Produkční Michael Showalter od Amandy dostal několik ukázek jejího hlasu.

Okamžitě se do té postavy vložila, ale nikdo v The Dropout nevěděl, co může čekat až do prvního dne zkoušek. V okamžiku, kdy otevřela ústa jsem věděl, že máme show.

Vyprávění příběh Holmesové od střední školy přes její vzestup a konečné zhroucení vyžadovalo výborné herecké obsazení. Převážně obsazení druhé hlavní role, které se zhostil Naveen Andrews. Hraje bývalého prezidenta Theranosu Rameshe Balwaniho. Jedna z epizod je věnována téměř výhradně Elizabethině převzetí identity, prohloubení hlasu a změně šatníku připomínající její idol zesnulého Steva Jobse. Epizoda Old White Men je vyprávěna z pohledu manažerů Walgreens, když souhlasí s odevzdáním 140 milionů dolarů společnosti Theranos, přestože nikdy neviděli důkaz konceptu.

Foto: Hulu

Zeptali jsme se Amandy Seyfried jak moc jí je podobná Elizabethina vlastnost netrpělivosti čekání na úspěch. Jedná se o její důležitý charakterový rys, o kterém The Dropout a zpravodajství naznačují, že hrál klíčovou roli v jejím podvodu.

Já jsem pravý opak. Mám ambice a tvrdě pracuji, ale nikdy jsem neměla pocit, že mi čas utíká. Jako herec se vždy bojíte, že na vás lidé zapomenou. Ale podle mých zkušeností vždy přijde nová generace. Chci si jen udržet své místo.

Amanda by si také přála, aby lidé tolik nelpěli na jejím hlasu a nemyslí to z důvodů souvisejících s jejím výkonem. Je to jedna ze lží, ze které herečka Elizabeth neobviňuje.

Pokud se snažíte, aby vás tihle mocní muži brali vážně, co jiného uděláte? Všichni většinou podvědomě děláme něco, abychom zapadli a přežili. Přistihla jsem se, jak jsem nedávno dělala její manýry. Nemůžete si pomoct. Jsme citliví. Jsme absorbční. Jsme za*raní lidé.

Seriál má premiéru již 3. března. Dáte mu šanci?

Zdroj článku a anotační fotky

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama