The Dropout (Kauza Theranos)
88/100 - 5×

The Dropout(Kauza Theranos)

Elizabeth Holmes se pokouší o revoluci ve zdravotnictví. Ukončila studium na vysoké škole a snaží se založit technologickou společnost, která lidem sdělí veškeré informace o jejich zdraví, a to jen z několika kapek krve. Seriál byl natočen podle skutečné události a díky stejnojmennému podcastu The Dropout.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Životopisný
hrají
Amanda Seyfried (Elizabeth Holmes), Naveen Andrews (Sunny Balwani), Laurie Metcalf (Phyllis Gardner), William H. Macy (Richard Fuisz), Stephen Fry (Ian Gibbons), Sam Waterston (George Shultz), Dylan Minnette (Tyler Shultz), Camryn Mi-young Kim (Erika Cheung)
redaktoři
fifakovaterka

Postavy

 • Elizabeth Holmes

  Elizabeth Holmes

  V roce 2003 založila a byla generální ředitelkou společnosti Theranos zabývající se zdravotnickými technologiemi, jejíž cena prudce vzrostla poté, co společnost prohlásila, že způsobila revoluci v testování krve tím, že vyvinula metody, které by mohly využívat jen malé objemy krve, jako po píchnutí do prstu. Forbes jí jmenoval nejmladší a nejbohatší miliardářkou v Americe. Velmi ambiciózní a cílevědomá, firma a úspěch pro ní znamenají více než lidé.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • Sunny Balwani

  Sunny Balwani

  Obchodník, který byl generálním ředitelem společnosti Theranos a tehdejším přítelem Elizabeth. Jejich vztah byl před investory Theranosu držen v tajnosti. Je velmi manipulativní a materialistický. Dokáže se lehce rozčílit, je Elizabeth skoro až posedlý a nerad se o ní dělí s ostatními. Je rád, když ho Elizabeth i ostatní lidi poslouchají na slovo.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • Phyllis Gardner

  Phyllis Gardner

  Významná Dr. Phyllis Gardner je považována za jednoho z prvních Elizabethiných kritiků. Nikdy se jí nelíbil Elizabethin rychlý úspěch, věřila tomu, že takový projekt čemu se Theranos věnoval potřebuje léta zkoumání, než se začne testovat na lidech. Dozvěděla se o neetických praktikách v Elizabethině firmě a její otevřenost tak pomohla k položení Theranosu.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • Richard Fuisz

  Richard Fuisz

  Americký vynálezce, podnikatel a lékař s vazbami na americkou armádu a zbrojní divizi. Elizabeth podala na Fuisze a jeho syny žalobu, tvrdila, že ukradli patent společnosti Theranos, což Fuisz popřel. Když Elizabeth studovala na Stanfordu byl Fuisz sousedem její rodiny.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • Ian Gibbons

  Ian Gibbons

  Respektovaný britský biochemik Ian Gibbons měl 30letou pověst v lékařských vědách, která ho předcházela. V roce 2005 se přidal k Theranosu a dalo by se říct, že byl u jeho samotného začátku. Odhalil podvodné operace v Theranosu a byl za to několikrát potrestaný. To vedlo k jeho alkoholismu a prohlubování depresí.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • George Shultz

  George Shultz

  Jedním z Holmesových nejhorlivějších podporovatelů a prominentních investorů byl George Shultz. Shultz sloužil pod Nixonem jako ministr práce a nakonec jako ministr financí. Za Reaganovy administrativy byl ministrem zahraničí. Byl jedním z pouhých dvou lidí, kteří sloužili ve čtyřech různých pozicích amerického kabinetu. Jeho důvěra v Theranos a Elizabeth je skutečným důkazem její manipulace a planých slibů.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • Tyler Shultz

  Tyler Shultz

  Vnuk George Shultze, který se připojil k Theranosu jako stážista během svého prvního ročníku na Stanfordu, než se po promoci stal zaměstnancem na plný úvazek. Nakonec se stal jedním z největších informátorů, byl klíčovým zdrojem pro reportéra Johna Carreyroua a postavil se tak svému dědečkovi, který Theranosu a Elizabeth bezmezně věřil.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
 • Erika Cheung

  Erika Cheung

  Erika Cheung byla vedle Tylera Shultze další klíčovou informátorkou. S Shultzem jako jedním z poradců spustila neziskovou organizaci Ethics in Entrepreneurship, která rozpoznává a upozorňuje na neetické praktiky v nových společnostech.

  Sezóny 1
  2022 - 2022

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama