Amazon chystá další zajímavý seriál, adaptaci videoherní série Fallout

Amazon chystá další zajímavý seriál, adaptaci videoherní série Fallout

Jeden z největších hráčů na streamovacím poli má ve svém portfoliu veleúspěšnou komiksovku The Boys a pracuje i na pompézních fantasy Wheel of Time a The Lord of the Rings. Kromě toho se nyní pouští i do videoherní adaptace série Fallout.

37 0
3.7.2020

Série Fallout vyšla poprvé ještě na MS DOS už v roce 1997 a představila příběh po válkách o zdroje v apokalyptické budoucnosti, kde se mohl hráč pohybovat po otevřeném světě a navazovat kontakty s nejrůznějšími postavami. Série se nadále rozrůstala a aktuálně čítá čtyři epizody hlavního příběhu, čtyři spin-offy včetně posledního kontroverzního dílu Fallout 76 a dvě konzolové minihry. V rámci kultovních videoherních ság patří Falloutu přední místo a například postavička Pip Boye je notoricky známá i nefanouškům sé­rie.

Vzhledem k tomu, že v televizní produkci v poslední době vzrůstá hlad po seriálových zpracování populárních videoher, díky čemuž se tak v budoucnu dočkáme The Last of Us, Cyberpunku či Cupheads, není moc velkým překvapením, že svůj seriál dostane i Fallout. Díky dohodě společnosti Bethesda s Amazonem se ho dočkáme na streamovací službě Prime Video a scenáristicky jej zaštítí Jonathan Nolan s asistencí Lisy Joy.


Nolan a Joy společně nachystali veleúspěšný seriál HBO Westworld na motivy knihy Michaela Crichtona a v jeho tvorbě budou pokračovat i v nadcházející čtvrté sérii. Po skončení Westworldu bude ale dvojice všechny své projekty chystat exkluzivně pro Amazon k uvedení na Prime Video. Nedávno jsme se dozvěděli o jejich projektu The Peripheral, jenž pojednává o mladé dívce v postapokalyptické Americe a na něj navážou svou verzí Falloutu. Nolan vyjádřil i přání natočit několik epizod a podle všeho mu v tom nikdo bránit nehodlá. Vedle něj by pak alespoň jeden díl natočil i David Gordon Green, režisér nového Halloweenu, který je velkým fanouškem všech her. Seriálu se na Prime Video dočkáme někdy v roce 2022 a Amazon očekává podobný hit jako HBO od The Last of Us.

Podíváte se na seriálový Fallout?Diskuze /8

Darnwell

No, mohu jen doufat, že to nepo… dělají.

3.7.2020 | 12:07:03
Svjatogor

U svatýho Floyda, prosím… prosím… prosím… za Harolda a jeho ořešák na kebuli. :-D

3.7.2020 | 15:00:43
dovahkiin

Atmosféra a hlavně styl téhle hry, tedy především těch původních a do jisté míry trojky+new vegas, podle mě nejde v seriálu zachytit. Ale šanci tomu dám.

3.7.2020 | 16:35:43
Makavelina

Fallout – jo! Nolan a Joy – jo! Těsím se!

3.7.2020 | 17:44:37
Darnwell

No, tak prý má na tom pracovat Bethesda :-( „Tož pá adieu, sbohem mé krásné dámy!“

#6 Svjatogor
3.7.2020 | 20:04:41
Svjatogor

#5 Darnwell: A sakra! Oslovili alespoň JEDNOHO člověka z Black Isle Studios?

3.7.2020 | 23:04:04
Fat Tony

Tam je z coho cerpat + cely Fallout svet je velmi zaujimavy. Moze byt vyborne

4.7.2020 | 10:28:58
Balerion

Pecka, na Falloutu jsem vyrustal, kdyz to ma nekdo dobre natocit tak je to Nolan.

4.7.2020 | 19:01:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů