Andor, House of the Dragon nebo The Rings of Power? Kterou z novinek považujete za nejlepší?

Andor, House of the Dragon nebo The Rings of Power? Kterou z novinek považujete za nejlepší?

Začátek seriálové sezóny 2022/2023 odstartoval pěkně zhurta. Tři streamovací společnosti vytasily svá esa hned na úvod. Kdo to podle vás zvládl lépe?

17 0
2.10.2022

Takový start nové seriálové sezóny jsme tu dlouho neměli. Zatímco minulý rok nás koncem září mile překvapil Netflix a jeho nečekaný hit Squid Game, tak letos jsme moc dobře věděli do čeho půjdeme. Amazon ohlásil premiéru The Lord of the Rings: The Rings of Power rok dopředu, HBO ohlásilo premiéru House of the Dragon taky se značným předstihem a stejně tak Disney+ nezahálelo s oznámením data premiéry seriálu Andor. Z velkých hráčů se dá říct, že nám tak chybí jen nějaká větší pecka od Netflixu. Bohužel Monster: The Jeffrey Dahmer Story z dílny Ryana Murphyho se mezi nejočekávanější novinky opravdu počítat nedá, ač se jedná prozatím o nejlepší projekt, který Murphy pro Netflix udělal.

Ale zpět k tématu. Všechny tři streamovací služby přitom doufají v nemalý úspěch svých projektů. Zatímco u Andoru víme, že půjde jen o minisérii, tak o u obou konkurentů je již objednaná druhá řada. Andor nám tedy nabídne uzavřený příběh a House of the DragonThe Rings of Power se budou předbíhat v tom, kdo nabídne větší cliffhanger pro závěr své první řady.

Andor

Hraná novinka od Disney+ nás vrací do světa Star Wars. Respektive před události filmu Rogue One. Jak už název seriálu napovídá, seriál je zaměřený na hlavní Cassiana Andora. Jeho osud již známe z výše uvedeného filmu. V seriálu však sledujeme jeho začátky a to, jak se přidal k povstalcům.

Thumbnail Play icon


House of the Dragon

HBO testuje, zda je schopné nalákat fanoušky i na spin-offy k Game of Thrones. Přece jenom většina spin-offů vyhoří, ale tentokrát se pravidlo nepotvrzuje. Novinka nás bere daleko do historie Západozemí, kdy byl u moci Viserys I. Targaryen. Jeho klidná vláda však byla jen předzvěstí něčeho velkého. Již brzy propukne boj o železný trůn, všechny tyto události jsou pak označovány jako Tanec draků.

Thumbnail Play icon


The Lord of the Rings: The Rings of Power

Amazon přichází s prvním velkým seriálem, kterým si chce ukousnout větší podíl předplatitelů, Využil k tomu zvučné jméno. Pán prstenů má velkou fanouškovskou základnu. Seriál nás zavede do doby, kdy moc Saurona začala sílit a mocná Galadriel se ho vydává zastavit.

Thumbnail Play icon


Všechny tři seriály mají za sebou již několik epizod a každý už tak trochu máme jasno, který z nich nás baví nejvíc. Proto jsme se rozhodli uspořádat anketu, ve které dostanete možnost všechny tři seriály seřadit podle oblíbenosti.
V následující anketě tedy máte k dispozici tři hlasy. Můžete využít všechny místa, nebo jen jedno, to je na vás. Důležité je, že po odeslání hlasu již není možné nic měnit. Seriál, který umístíte na první místo od vás získá tři body, seriál na druhým body dva no a ten na třetím místě bod jeden.

House of the Dragon
Skóre: 1050 bodů
Andor
Skóre: 720 bodů
The Lord of the Rings: The Rings of Power
Skóre: 784 bodů

Výsledky ankety zveřejníme po ukončení hlasování.

Která z novinek vás baví nejvíc?Diskuze /15

tom99

Skvělý měsíc a je až k nevíře, kolik velkých projektů jsme se v průběhu září dočkali. Každý týden zažíváme seriálové žně. Andor a House of the Dragon si drží velikou kvalitu, LoTR silně pokulhává a z tohoto souboje vzejde (spravedlivě) jako poražený.

#15 kill009
webmaster
28.9.2022 | 21:18:48
PecaCZE

Star Wars nemám rád. Neříkám že je všechno z toho vesmíru špatný, ale nezajímá mě to. Dal jsem HoD na první místo to je vše :)

#12 xube
28.9.2022 | 21:34:43
Steve23x

Kupodivu Rings of Power, pak House of the Dragon. GoT mělo víc linek. Andor jsem neviděl.

28.9.2022 | 21:48:58
Ynwalf

3 skvělé seriály v rozmezí měsíce. Těžký výběr ale za mě HoTD. Občas zabrouzdám pod příspěvky o seriálu a tragédie. Škoda, že místo rozebírání děje seriálu se rozebírá co komu vadí a ti normální lidé už tam raději ani nepíší.

28.9.2022 | 22:51:19
FaithZombie

Za mě House od the Dragon. Paradoxně, pokud by tu ta možnost byla, označila bych za nejlepšího Dahmera.

29.9.2022 | 8:34:24
Robinson

Tak tady asi není o čem diskutovat že? Rozhodně HotD ⁠♡

29.9.2022 | 9:44:25
Zilwicky

HoTD, druhé miesto Andor. Tretie som z princípu ani nedal, to si proste momentálne nezaslúži ani tretie miesto.

29.9.2022 | 12:13:04
PredictionCZ

House of the Andor's rings.

30.9.2022 | 13:20:15
RagnarokCzD

Andor je něco co sem vyloženě nechtěl a přišlo mi to zbytečný a hloupý dělat … o to víc mě proto překvapilo jak kvalitní start jsme dostali … a tím si vysloužil první místo.

Další dva potom byli na stejno, ale protože mě u GoT strašně vadí ty časový skoky, tak bohužel propadnul až na třetí příčku. :(

30.9.2022 | 18:44:42
witcherrr

Po 6 díle dávám na první příčku Prsteny moci, mě to prostě bavilo, na druhé Andor který mě překvapil po Failbiwanovi, Rok Draka jako poslední, změna herců mi nesedla, celkově mi přijde že se tam skoro nic neděje, je to mdlé.

30.9.2022 | 20:20:56
BlackKrrsantan

Za mě nejlepší Prsteny moči, pak Andor Šándor a nakonec Zrod raka

1.10.2022 | 21:01:43
xube

#2 PecaCZE: Veľká škoda, pretože Andor je vyzretý seriál od kvalitných tvorcov. Zatiaľ bol každý diel veľmi zaujímavý. Star Wars je v tomto prípade len kulisa. Inak je to viacmenej atmosferická záležitosť, ktorú u mňa patrí na prvé miesto. Hneď od prvého záberu má človek pocit, že pozerá niečo cyberpunkové na štýl Blade Runnera s nádychom noir filmov. Potom sa to zmení v zaujímavý thriller. Ťažko to zaradiť. Nič také som ešte nevidel a od Star Wars som to rozhodne nečakal.

2.10.2022 | 20:39:59
miravlak

Za mě vedl do 6tého dílu HoD,ale změna postav mi také nesedla,takže 1. místo získává LoTR ,2. Andor 3.HoD

2.10.2022 | 21:21:17
kill009

nevybiram zadnou jsou to vsecko roztahany sracky a jsou mimo mysu hlavne se u toho nudim a nuda nepatri do zabavy ;)

7.10.2022 | 18:04:14
kill009

#1 tom99: u andoru jsem usnul rod draka je upne mimo pan prstenu ten ani nezasluhuje abych ho sledoval nuda nuda nuda a u ceho se clovek nudi stoji za hovno ;)

7.10.2022 | 18:07:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů