Brothers in Arms dostanou seriálové zpracování

Brothers in Arms dostanou seriálové zpracování

Populární série videoher, kde se hráč ujme vojáků v normandském pekle, se dočká seriálové verze. Na té se bude přímo podílet i tvůrce her Randy Pitchford.

17 1
30.4.2020

Na počátku nového tisíciletí vydalo HBO slavný seriál Band of Brothers, ve kterém jsme se dočkali pohledu na boje na západní frontě. V hlavních rolích se představili Scott Grimes, Damian Lewis, Donnie Wahlberg či David Schwimmer a ze seriálu se stal obrovský hit, na který později navázal i tichomořský spin-off The Pacific. Monumentální válečnou freskou, pod kterou je podepsán i Tom Hanks, se inspirovali i tvůrci herní série Brothers in Arms, jež se poprvé objevila v roce 2005.

Povedený seriál Band of Brothers inspiroval celou řadu dalších tvůrců. Foto: HBO


Tato FPS střílečka se okamžitě stala hitem a fanoušci si ji oblíbili stejně jako oba výše zmíněné seriály. V prvním díle jménem Brothers in Arms: Road to Hill 30 se hráči ujali 502. divize parašutistů a podnikali sebevražedné mise v týlu nepřátelské linie, následné sequely pak tento příběh dále rozvinuly. Prozatím poslední díl série, Brothers in Arms: Hell's Highway, vyšel v roce 2007 a hlavní roli si střihnul častý videoherní dabér Troy Baker. Prakticky od vydání této epizody se mluví o pokračování, místo klasické čtyřky ale Brothers in Arms dostali pouze hry na mobilní telefony, případně na PSP.

Ve hrách velí hráč týmu tří vojáků snažících se porazit německé nepřátele. Foto: Gearbox

Nyní vyšlo najevo, že namísto herního pokračování se dočkáme seriálu. Ten si bere pod křídla přímo CEO společnosti Gearbox Randy Pitchford, který se podílel už na všech předchozích epizodách. V plánu má prozatím natočení pěti epizod, s čímž by mu měl pomoci zkušený televizní matador Scott Rosenbaum. Ten má za sebou práce na seriálech The Shield, Chuck, V či Queen of the South a měl by být showrunnerem a hlavní kreativní silou celého projektu. Rosenbaumovu verzi Brothers in Arms uvidíme nejdříve na sklonku příštího roku, aktuálně se o projekt přetahují nejrůznější společnosti.

Má seriál Brothers in Arms smysl?Diskuze /4

czjohns

Smysl určitě má. V článku chybí celkem důležitý údaj, že se bude jednat o zfilmování „zkoušky“ Dne-D, která se dost zvrtla a která zatím zfilmována nebyla.

30.4.2020 | 16:57:24
Fat Tony

Kiezby to dosiahlo kvalit Band of Brothers

#3 StrejdaMorty
1.5.2020 | 10:19:23
StrejdaMorty

#2 Fat Tony: to fakt ne, kdysi (víc jak deset let) jsem hrál první díl a ten příběh teda za moc nestál. Šlo právě o vykradačku Band of brothers s prvkama partyzánský taktiky.

#4 czjohns
1.5.2020 | 19:08:47
czjohns

#3 StrejdaMorty: Jo, protože na hře a ztvárnění budou určitě pracovat stejní scénaristé :D Jednalo se o první IP Gearboxu a příběhově každý další hlavní díl byl lepší. Samozřejmě nenamítám, že příběh byl slabší, ale naopak přesné vyzobrazení lokací a průběhu mise bylo opravdu něco, co se málokdy u FPS vidí.

2.5.2020 | 10:18:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů