Edňácké tipy na březen: Dramata podle skutečných událostí a spousta komedií

Edňácké tipy na březen: Dramata podle skutečných událostí a spousta komedií

Ani v březnu nezpomalíme, stanice i streamovací služby nám nedají možnost si odpočinout a navalí na nás další kupu novinek. Po krátké době uvidíme Patricii Arquette v dalším seriálu, vrací se Ricky Gervais, Charles Dance a seriálovým nováčkem je tento měsíc Kate Beckinsale.

18 0
5.3.2019

@KevSpa

Březen je bohatý na seriálové návraty i novinky. Z novinek mám vyhlédnuté právnické drama The Fix, za kterým stojí mimo jiné Marcia Clark, žalobkyně, jež vedla případ proti O. J. Simpsonovi. The Fix je tímto případem nepatrně inspirován, i zde se terčem žalobkyně stane celebrita obviněná z vraždy. Nejvíc se těším na návrat Adama Raynera, který po skončení seriálu Tyrant dlouho čekal na další pořádnou seriálovou roli. U krimi ještě zůstaneme. Hulu představí první řadu antologie The Act zaměřující se na skutečné zločiny. V tom prvním půjde o případ Gypsy Blanchard, jež se snažila uniknout své matce, která ji přehnaně ochraňovala. V hlavních rolích se představí Patricia Arquette a Joey King.

Ricky Gervais (The Office, Extras) se vrací na Netflix s šestidílnou tragikomedií After Life, kterou napsal, režíroval a střihl si v ní postavu muže, jenž se po smrti ženy s nikým nemaže. Taktéž netflixovský The Order z prostředí tajného řádu, který praktikuje černou magii, mě žánrově příliš neoslovuje. Hraje tam však můj oblíbenec Max Martini, takže minimálně pár dílů zkusím.


Po dlouhé zimní pauze se nám vrací s novými díly dva seriály z prostředí hasičů. Station 19 (spin-off Grey's Anatomy) skončil pořádně divokým cliffhangerem, na který pokračování naváže. V případě 9–1–1 to sice bylo trochu klidnější, ale jistě se máme v jarním pokračování na co těšit. Stále skvělé drama Billions se vrací už se svou čtvrtou řadou. V té předchozí se nám spojenectví a nepřátelství trochu promíchala a bude zajímavé sledovat další vývoj děje. Po hodně dlouhé přestávce se můžeme konečně těšit na druhou řadu mysteriózního The OA. Nikdo moc netušil, jak bude nová série vypadat, ale trailer opět slibuje originální podívanou.

KevSpa má vyhlédnuté právnické drama The Fix. Foto: ABC

@1Bobesh1

Seriálová sezóna se během března dostane do pořádného varu, kalendář je plný novinek i návratů. Téměř každý den je na co se těšit. Hned na začátku skočíme až na konec měsíce, kdy se vrací se druhou řadou seriál Knightfall. Tahle historická novinka nám v první řada ukázala příběh Landryho, který pátral po Svatém grálu. I když šlo o poměrně slušnou podívanou, celou řadu srážela nálepka lacinosti, která polepila snad úplně všechno. Ve druhé řadě se všichni moc těšíme na Marka Hamilla, jenž by mohl vnést do seriálu svěží vítr.

V polovině měsíce se na Netflixu dočkáme seriálu Turn Up Charlie, v němž hraje hlavní roli Idris Elba. Představí se nám jako Charlie, který se chce stát uznávaným hudebníkem, ale zatím se mu nepodařilo prorazit. Bydlí u rodičů a pořádně neví, jak se svým životem naložit. Jedná se o komedii, kde se spojí dospělák s bohatým dítětem. Tenhle vzorec již několikrát zafungoval, tak uvidíme, jestli nás Netflix pobaví i tentokrát.

1Bobesh1 je zvědavý na Idrise Elbu v Turn Up Charlie. Foto: Netflix

@lukascoolarik

Můj seriálový březen se ponese především v duchu komedií, kterých není nikdy dost. První na ráně bude After Life, nový depresivní, ale žánrově stále komediální seriál, pod nímž je jako tvůrce i hlavní hvězda podepsán Ricky Gervais. Nedávno jsem se dokopal k britskému Kanclu a všiml jsem si ho i během maratonu Curb your Enthusiasm, takže mi jeho tvorba není úplně cizí. I kdyby byla, premisa After Life by mě ke sledování přiměla. Tahle novinka od Netflixu pojednává o muži, kterému náhle zemřela žena, s čímž se v podstatě zhroutil celý jeho svět. Najednou si přestává brát servítky a říká si, co se mu zachce, protože nemá co ztratit. A kdyby šlo všechno do kytek, vždycky se může zabít. Trochu nihilistické, ale pevně věřím, že i v temnotě se dá najít humor.

O týden později, opět na Netflixu, vyjde Turn Up Charlie. V téhle komedii si Idris Elba zahraje svobodného DJe, jehož kariéra na tom není zrovna nejlépe. Naštěstí se na něj usměje štěstí v podobě přítele, který má slávu, peníze a hlavně vliv. Úspěch je téměř na dosah, jenže háček tkví v tom, že aby mu tento přítel pomohl vyšvihnout se ke hvězdám, bude muset hlídat jeho problémovou a podle traileru i poměrně otravnou dceru. V tuhle novinku věřím o něco méně, ale třeba mě tvůrci, mezi něž patří i sám Elba, mile překvapí.

Těším se i na dva regulérní návraty a jeden poloviční. Začnu tím polovičním v podobě druhé části 4. řady komedie Superstore. Ta na podzim začala poněkud slabě, ale pozdější epizody mě přesvědčily o tom, že seriál má stále co nabídnout. Showtime odstartuje čtvrtou sérii Billions, přičemž se musím přiznat k tomu, že jsem stále neviděl tu třetí. Naštěstí už jsem tento rest začal dohánět, tak snad si ho odškrtnu ještě před premiérou. A na samotném konci měsíce se mi vrátí Barry se svým druhým dějstvím. První epizoda mě příliš neoslovila, ale když jsem celou první řadu pár měsíců po jejím konci zhlédl naráz na HBO GO, hned jsem litoval toho, že jsem seriál byť jen dočasně zatratil. Bill Hader a spol. odvedli bravurní práci a přepínání mezi komedií a dramatem by nemohlo být přirozenější. Pořádně jsem se nasmál a už jsem zvědav, jak bude Barryho příběh pokračovat.

Lukascoolarik se těší na depresivní komedii After Life. Foto: Netflix

@Valada06

Březen sice není tak nabitý novinkami jako měsíc předcházející, ale i tak se jich v něm najde několik, které stojí za zmínku. Rozhodně vyzkouším The Fix, a to hlavně kvůli Robin Tunney, již jsem si velice oblíbil v Mentalistovi. Premisa vypadá podle ukázek docela zajímavě. Uvidíme, jaký bude pilot, který stanice ABC odvysílá 18. března. Podívám se i na pilot The InBetween. Nejspíš se nebude jednat o seriál, jehož pokračování bych s napětím očekával každý týden, ale mohlo by jít o zajímavou oddychovku.

V březnu se vrátí mnoho seriálových stálic, u většiny z nich ale musím nejprve dohnat předcházející řady. Jsem zvědavý, co nás čeká v pokračování American Gods. První řada měla vysokou úroveň a můžeme jen doufat, že ta druhá bude dosahovat minimálně obdobných kvalit. Čeká nás i druhá řada právnického seriálu z dílny Shondalandu For the People. První série mě nijak zvlášť neuchvátila, ale oblíbil jsem si většinu postav a jsem zvědav, jakým směrem se jejich příběhy posunou. S napětím očekávám i návrat seriálu Station 19, který se vrací po zimní přestávce.

Valada06 vyhlíží oddychovku The InBetweene. Foto: NBC

@Lucifrid

Březen se zdá na první pohled na novinky chudý, ale zdání klame, pár zajímavých titulů se dá přeci jen najít. V jejich čele stojí The Widow, ve které vyrazí Kate Beckinsale do Konga, kde zmizel její manžel. K tomu zmiňme Charlese Dance také to, že už se na všech osm epizod lze podívat na Amazonu. Co se týče ostatních novinek, zkusím aspoň piloty. Nejsem fanoušek Rickyho Gervaise, ale jeho novince After Life dám asi šanci. Právnických novinek chrlí televize každou sezónu spoustu, ale po velice příjemném únorovém překvapení v podobě Proven Innocent nejspíš zkusím i The Fix, ale přiznám se, že mě nalákal spíš Breckin Meyer ve vedlejší roli.

Rozhodně se chci podívat i na The Village, který bude mít asi podobný pohodový feeling jako God Friended Me a mohl by se stát fajn seriálem na nedělní odpoledne. The InBetween má linku, jež tu byla už mockrát – hlavní hrdinka komunikuje s mrtvými a pomáhá policii. Nečekám vůbec nic, ale třeba NBC příjemně překvapí. Hulu láká s The Act na Patricii Arquette a Chloë Sevigny, a navíc vychází ze skutečných událostí, ale na rodinné drama teď zrovna nemám náladu, takže si ho schovám spíš na jindy.

Z vracejících seriálů mě kromě hasičů z 9–1–1 a Station 19, jež měli pauzu, čekají jen černohumorné Good Girls a hlavně Billions, přehlídka hereckých es v čele s Damianem Lewisem, Paulem Giamattim a Maggie Siff. Nemůžu se dočkat, co tahle trojice vymyslí a jak se postaví novým i starým nepřátelům. Pokud Billions neznáte, vřele doporučuji, je to jeden z nejlepších v současnosti běžících seriálů.

Lucifrid se chystá na The Widow s Kate Beckinsale. Foto: Amazon Prime

Na co se v březnu chystáte vy?

Diskuze /11

RiniX

Tak ještě že mě nic nenadchlo a nemusím tak rozšiřovat můj seznam rozkoukaných seriálů (možná The Widow by stála za hřích) :) Nicméně se docela těším na Love, Death & Robots od Netflixu, i přesto že zde nezazněl.

5.3.2019 | 21:51:16
valasek

Nezazněla zde jedna novinka od Netflixu, rodinné drama Northern Rescue, které mě natolik zaujalo, že jsem během 4 dnů viděl všech deset dílů. :)

webmaster
5.3.2019 | 21:55:47
Lex Luthor

Dám šanci druhé sérii Knightfall

5.3.2019 | 23:43:36
FaithOriginal

Já už nějaký ten pátek netrpělivě vyhlížím 2. sérii For the People a 3. sérii Good Fight :)

A z novinek rozhodně vyzkouším The Widow s Kate Beckinsale (i když o tomto seriálu teď slyším prvně), Turn Up Charlie (kvůli Idrisovi a Piper Perabo), The Fix, PLL: Perfectionists (ale tomu moc nadějí nedávám – vlastně jen kvůli Sofii Carson si pustím pilot) a možná že vyzkouším i to Inbetween :)

6.3.2019 | 10:58:23
cocumis

American Gods a Knightfall..Zbytek mě vůbec nezaujal…

6.3.2019 | 15:21:44
Papadzordzo

Za mě jde o hodně slabý měsíc. No když už nic, tak aspoň bude čas dohnat resty

6.3.2019 | 15:42:41
garvon

Ja se tesim na Billions a American Gods. Nic noveho asi zacinat nebudu, spis dokoukam treti serii The an in the High Castle.

6.3.2019 | 16:20:58
gollik

Superstore!!

6.3.2019 | 23:50:07
Erzik

Santa Clarita Diet :-D

redaktor
8.3.2019 | 13:25:21
WolverineCzE

az na Santa Clarita Diet slataniny

8.3.2019 | 15:56:15
LindaPinda

Za mě jednoznačně Now Apocalypse, je to velký úlet a rozhodně ne pro každého, ale mě první epizoda bavila.

14.3.2019 | 11:00:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z