Edňácké tipy na březen: Návrat Billions a přehršel zajímavých novinek

Edňácké tipy na březen: Návrat Billions a přehršel zajímavých novinek

Březen na nás valí smršť seriálových novinek v čele hned se dvěma seriály ze stáje Shondy Rhimes a zároveň nám přináší další řadu marvelácké Jessicy Jones a kriminálního dramatu Billions, které vám nedovolí ani na chvilku vydechnout.


16 0
2.3.2018

@KevSpa

Po předchozích dvou měsících, kdy jsme se dočkali řady zajímavých novinek, toho březen tolik nenabízí. A musím říct, že naštěstí, protože stíhat to všechno sledovat, není v lidských silách. V březnu se těším hlavně na spin-off Grey's Anatomy z hasičského prostředí. Ač se může zdát, že Shonda Rhimes se chce pouze svézt na úspěchu „chicagské série“, výsledek bude zcela jiný. Ostatně Shondiny seriály jsou natolik osobité, že Station 19 se bude spíše podobat překvapivému hitu 9–1–1 Ryana Murphyho. Tuctové příběhy a klasická precedurálka určitě nehrozí. Naopak v případě další novinky z produkce Shondalandu, právnického dramatu For the People, jsou má očekávání na nule. Možná je to dáno i tím, že po prvotním nadšení z How to Get Away with Murder jsem se nakonec zasekla ve druhé sérii a nemyslím si, že má Shonda Rhimes zapotřebí produkovat další seriál z právnického prostředí. Ale určitě zkusím aspoň pilotní díl, třeba budu mile překvapená.

Z navrátivších seriálů se určitě podívám na Jessicu Jones. První řada mě příliš nezaujala, ale v The Defenders Jessica válela, tak jsem zvědavá, zda jí ve druhé sérii tvůrci dopřejí lepší dějovou linku. Kromě toho se nám po zimní pauze vrací Gotham, který se s tím ve čtvrté řadě nepáře. Pokud se ovšem na něco opravdu těším, pak je to třetí řada Billions. V závěru druhé série se nám souboj mezi miliardářem Bobbym Axelrodem a státním návladním Chuckem Rhoadsem pořádně vyostřil a tvůrci budou jistě i tentokrát pořádně šlapat na plyn.


KevSpa se těší na Station 19, spin-off Grey's Anatomy. Foto: ABC

@1Bobesh1

Během března se seriálová sezóna pořádně rozjede. Vrátí se nám spousta úspěšných seriálů a čeká nás celá řada zajímavých novinek. Milovníci zombie a podobných vylomenin si určitě již vloni nenechali ujít Santa Clarita Diet od Netflixu. Co když se mamka od rodiny zničehonic stane zombie a začne požírat lidi kolem sebe? Jak se zachová její rodina? Odepíše ji nebo ji manžel podpoří i v takto složité situaci? Seriál přináší plno absurdit a nechutností, u kterých si budete zakrývat oči, ale i tak byste seriálu měli dát šanci. Je to jiné, zajímavé a minimálně dost ujeté.

Novinek nás tento měsíc čeká přehršel. Po delší době sáhnu taky někam jinam než na Netflix a upozorním na nový seriál stanice Freeform. Ta přijde se Siren. V ní půjde o příběh mořské panny, která se objeví v přímořském městě Bristol Cove. Místní se stvoření pokusí ulovit, ale zároveň se najdou i tací, kteří se pokusí mořskou pannu blíže poznat a zachránit ji. Upoutávky jsou dost napínavé, takže věřím, že v seriálu nepůjde jen o lásku mezi člověkem a mořskou pannou, ale navzájem si oba světy pořádně zatopí.

1Bobesh1 doufá, že Siren bude napínavý a dramatický. Foto: Freeform

@lukascoolarik

Poklidný únor je za námi a midseason je opět v plném proudu. 8. března se mi vrátí moje oblíbená hrdinka Jessica Jones s druhou sezónou, která má před sebou nelehký úkol, a sice překonat řadu první, nebo se jí aspoň vyrovnat. Po čertech výborný David Tennant jakožto hrůzu nahánějící Kilgrave se sice objeví v hostující roli, ale seriál už táhnout nebude, takže jsem zvědav, jak se s touto překážkou Jessica Jones popere a zda ji dokáže proměnit v něco pozitivního.

Koncem března bude na Showtime zahájeno již třetí kolo slovních duelů v Billions. Paul Giamatti a Damian Lewis laťku jistě udrží, o tom není pochyb, a věřím, že se opět bude na co dívat. A do třetice z návratů zmíním komedii HBO jménem Silicon Valley, kterou čeká už pátá série. V té se sice budeme muset obejít bez T.J. Millera, ale nemyslím si, že jeho odchod zapříčiní kvalitativní úpadek.

Z novinek mám spadeno na Rise, nové drama stanice NBC, které se pokusí zahrát na podobnou notu jako This Is Us. Nečekám žádný velkolepý dramatický seriál, ale na oddech by to stačit mohlo. A navíc jsem zvědav na Joshe Radnora, který si v Rise střihne jednu z hlavních rolí.

O něco víc se těším na novinku od HBO Barry. Tato nová komedie pojednává o nájemném vrahovi, který v sobě najde vášeň pro divadlo, což zní dost šíleně na to, aby to mohlo fungovat. Kromě toho v seriálu figuruje hned několik zajímavých hereckých posil, konkrétně například Bill Hader, Anthony Carrigan a Glenn Fleshler.

A šanci bych chtěl dát i rodinné komedii Alex, Inc., od které si ale mnohé neslibuju. Vlastně jediný důvod, proč do toho jdu, je fakt, že v tom bude hrát Michael Imperioli ze The Sopranos. Plus ani ten koncept nezní úplně hrozně, akorát je jasné, že to velmi rychle sklouzne mezi typické rodinné sitcomy.

Lukascoolarik je zvědavý na nájemného vraha Barryho. Foto: HBO

@Valada06

Únor se přehoupl neuvěřitelnou rychlostí a už tu máme březen a s novým měsícem nás čeká celá řada zajímavých pilotů. Rozhodně dám šanci Deception, který u mě vyvolává příjemné vzpomínky na staršího Mentalistu. Trailery odhalují, že bychom se mohli dočkat další zajímavé a netradiční dvojice. Snad příběh nesklouzne v naprosto tuctovou kriminálku a budeme svědky zajímavých případů.

Jsem fanouškem čtvrtečního TGIT bloku na ABC, a proto si nemůžu nechat ujít ani dva nové seriály patřící do tohoto bloku, konkrétně For the People a Station 19. První jmenovaný seriál mě podle ukázek sice moc nezaujal, ale mám rád seriály z právnického prostředí, takže u mě určitě dostane šanci. V seriálu Station 19 je určitě největším lákadlem postava Bena Warrena, který donedávna působil v Grey's Anatomy. Bude zajímavé sledovat jeho další vývoj. V neposlední řadě musím zmínit seriál Krypton, který se má odehrávat ve světě Supermana. Netradiční pojetí by mohlo do žánru superhrdinských seriálů zase vnést čerstvý vítr.

Z navrátilců se rozhodně nejvíc těším na druhou řadu Jessicy Jones, kterou Netflix vypustí už 8. března. Měl bych si pospíšit a rychle dokoukat první řadu Timeless, protože už 11. března začne stanice NBC vysílat druhou sérii. V hledáčku mám také další netflixovku A Series of Unfortunate Events. Stejně jako u Timeless ale musím nejdříve dohnat první řadu.

Valada dá šanci Deception z prostředí FBI. Foto: ABC

@Lucifrid

Když bych měla vybrat jediný seriál března, budou jím Billions. Od prvního dílu nás Bobby, Chuck a Wendy nenechali vydechnout a okamžitě se katapultovali mezi seriálovou špičku. Herecký koncert tu nepředvádí jen Damian Lewis, Paul Giamatti, Maggie Siff a David Costabile, ale v podstatě všichni herci. Billions vás strhnou a už nepustí. Po pauze se těším i na návrat akčního Gothamu a také na druhou řadu Jessicy Jones, jsem zvědavá, jakého záporáka přinese. Z vracejících se seriálů zmíním ještě odpočinkovku Timeless, i když jsem ji přes svůj nabitý watchlist ještě stále nestihla dokoukat.

Jediným seriálem, se kterým se budu tenhle měsíc loučit, je 9–1–1. Od prvního dílu hltám skvěle napsané a zahrané postavy a šílené případy, ke kterým hasiči musí vyjíždět (prostě Ryan Murphy). Na pozadí se odehrávají rodinná dramata, která vás donutí ani nedutat a Peter Krause tak může opět předvést, jak skvělým hercem je, což bude dokazovat i ve druhé schválené řadě.

Novinek si březen nachystal takovou fůru, že se na všechny asi nestihnu podívat. Povinností je pro mě Station 19, spin-off Grey's Anatomy. Sice v něj nevkládám automatickou důvěru a nepočítám, že tu s námi bude mnoho let, ale zpestření to určitě bude a dočkáme se zajímavých příběhů, jak je u Shondiných seriálů zvykem. Mysteriózní hororový The Terror není můj šálek čaje, ale Jared Harris a Ridley Scott jsou pro mě dostatečně velkým lákadlem, takže seriálu šanci dám. Stejně tak bych si asi normálně nepustila kriminální The Oath, ale Sean Bean (Legends, Missing) v seriálech dokazuje, že mu to jde i na malých obrazovkách.

Asi největší naděje vkládám do Trust, který odvypráví příběh rodiny Gettyových, jež v lednu shodou okolností přinesl na stříbrná plátna i Ridley Scott. Herecké obsazení v čele s Donaldem Sutherlandem a Hillary Swank zní hodně zajímavě, navíc za projektem stojí tým Milionáře z chatrče v čele s Dannym Boylem.

Je tu ještě pár novinek, na které nejspíš mrknu, ale spíš ze zvědavosti, nepočítám, že bych se u nich zdržela. For the People, další seriál Shondy Rimes, který se zaměřuje na právnické prostředí (stejně jako How to Get Away with Murder), mě trailerem spíš odradil. Life Sentence bude jednoznačná odpočinkovka, ale má zajímavé téma. Deception láká Vinniem Jonesem a tématem podobným White Collar. Je otázkou, zda přinese zajímavé postavy a nebude jen další procedurálkou do počtu.

Lucifrid vkládá naděje do Trust od Dannyho Boylea. Foto: FX

Jaké novince dáte v březnu šanci vy?

Diskuze /7

Menec

Já se teda nejvíc těším na Agenty Shieldu po pauze (která mi přišla jak věčnost) a pak na Suits, který mají od září také pauzu.

2.3.2018 | 15:24:45
TOMASH

Takze Billions a Terror.

2.3.2018 | 15:32:24
hayemaker8

Na billions sa tesim velmi

2.3.2018 | 18:51:51
dannydvorak

tyhle články prostě nemůžu číst, protože mi po jejich přečtení vždycky ve watchlistu přistane pár dalších novinek, a kde na to, sakra, mám pořád brát čas :-)

2.3.2018 | 20:33:01
RagnarokCzD

Z výše zmíněných jen Shield, Gotham a Crypton (jehož popisek mě mimochodem docela pobavil: „Podaří se mu zachránit planetu?“ :D)

Bejt fanouškem kvalitních sci-fi a fantasy je čím dál tím těžší, nechápu proč pořád někdo točí další a další a další seriály o tom jak někdo, kdo ale vůbec neni policajt ani v nejmenším a nemá absolutně žádnou kvalifikaci … pomáhá řešit zločiny jako konzultant. :-/ Copak už toho není dost? (Jedinou výjimu tvoří Lucifer, to je boží :D )

3.3.2018 | 16:12:34
Lex Luthor

Agents of SHIELD, Designated Survivor, Once Upon a Time a Gotham tyto tři seriály se mi vrací v březnu po dlouhé pauze

3.3.2018 | 16:41:42
AlanWake

Třeba Last kingdom by mohlo přijít nebo nový Preacher ♥ Už aby to bylo !

7.3.2018 | 10:36:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK