Edňácké tipy na duben: Návrat do vězení a zmrzlé Minnesoty

Edňácké tipy na duben: Návrat do vězení a zmrzlé Minnesoty

Ač začíná být venku hezky, seriálový duben nás hodí do zamrzlé Minnesoty, dále pak do vězení v Maroku a do Nového Mexika k Jimmymu McGillovi. V nových seriálech se představí Pierce Brosnan a Hank Azaria. Na televizních obrazovkách se navíc dočkáme Ewana McGregora, a to rovnou ve dvojroli.


13 0
2.4.2017

@KevSpa

Celý duben budu oplakávat konec mého milovaného seriálu Black Sails. Loučení s kapitánem Flintem a ostatními piráty budu nést velmi těžce a nejsem si jistá, zda to prázdno, které po něm zbyde, něco vyplní. Nejspíš ani opakovaná četba Ostrova pokladů, jehož je Black Sails prequelem. V dubnu nám skončí také šestá série Homelandu a vzhledem k tomu, jak se po nenápadném úvodu rozjela, se už teď nemohu dočkat následující řady.

Jelikož z těch několika málo novinek mě nic vyloženě nezaujalo, napjatě očekávat budu jen navrátivší se seriály. Těším se zejména na pátou řadu australského vězeňského dramatu Wentworth, které by si rozhodně zasloužilo větší diváckou pozornost. Ale chápu, že ne každý stráví místy celkem drsný seriál z prostředí ženské věznice a radši sáhne po odlehčenějším Orange Is the New Black. S lehkými obavami vyhlížím návrat Prison Breaku, ale jelikož jeho poslední série za moc nestála, raději svá očekávání pořádně krotím. Těším se i na poslední sérii The Leftovers, ale nejdřív musím dokoukat tu předchozí, což v dubnu nejspíš neklapne. A to nejlepší na konec. Fargo se vrací se třetí sérií a podle upoutávek to opět vypadá na pořádně černohumornou jízdu, navíc s Ewanem McGregorem rovnou v dvouroli. Tomu zkrátka nelze odolat.


KevSpa netrpělivě vyhlíží australský Wentworth. Foto: SoHo

@1Bobesh1

The Son se agent 007 stěhuje na západ do čela rodinného impéria, jež stojí u zrodu americké super síly. Doufejme, že seriál bude lepší než popis, který stanice AMC k seriálu poskytla. Ale Pierce Brosnan v seriálu? To chceme vidět a opravdu se těšíme, až to přijde na obrazovky. Trailery ukazují, že nás seriál zavede do doby, kdy běloši vedli boje s indiány a ještě to bylo poměrně vyrovnané. Seriál by měl nabídnout plno akce a intrik. Příběhově by tedy mohlo jít o zajímavou novinku. Podaří se AMC i zpracování?

Ze seriálových návratů tu máme očekávaný návrat právnického seriálu Better Call Saul, kde již dva roky čekáme, až se z poctivého Jimmyho stane podvodníček Saul. Už ve druhé řadě jsme viděli náznaky, že se Jimmy mění. Dočkáme se brzké proměny? Jak dějem zamíchá příchod Gustava Fringa do města? Objeví se nějaká další známá tvář?

Během dubna se také doslova rozloučíme s Bates Motel. Seriál se s námi po pěti letech loučí a slibuje napínavé zakončení. Zvolí tvůrci stejný konec jako ve filmu, nebo se vydají novým originálním směrem? Kdo všechno se zařadí na seznam obětí? Stihne se Romero pomstít, než bude pozdě? Tvůrci stupňují napětí každou epizodou a do finále bude ještě určitě gradovat.

1Bobesh1 je zvědavý na Pierce Brosnana v The Son. Foto: AMC

@Valada06

Vypadá to, že duben pro mě opět bude jedním z těch klidnějších měsíců, kdy budu ve volných chvílích dohánět ty hory seriálů, které se mi během let nakupily ve watchlistu. Z novinek zkusím snad jen American Gods. Popis tohoto seriálu vypadá vcelku slibně, nezbývá než doufat, že se z toho nevyklube nějaká totálně bizarní šílenost, i když Legion jasně dokázal, že i šílené seriály můžou diváka chňapnout a už nepustit.

U navrátilců už je situace zajímavější. V půlce měsíce se vrátí Doctor Who se svou desátou obnovenou sérií. Tento návrat je ještě o něco významnější než normálně, jelikož jsme si na novou řadu museli počkat o něco déle. Navíc se jedná o poslední sérii jak pro Dvanáctého doktora, kterého ztvárňuje geniální Peter Capaldi, tak i pro dlouholetého showrunnera Stevena Moffata. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Přece jen mi to nedá a musím se alespoň zmínit o seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., který se po měsíční pauze vrací 5. dubna, a já s napětím očekávám, co nás po napínavém závěru poslední epizody v nové příběhové lince čeká.

Valada06 doufá, že se American Gods vydaří. Foto: Starz

@iHyi

Někdo v dubnu ještě drží půst, já už se ale pomalu rozmlsávám na seriálové hody. Když to vezmu od začátku, jako předkrm dostaneme pokračování Prison Breaku, o které se nikdo neprosil, ale kvůli starým dobrým časům se na to stejně podívám. Hned o den později se vrátí můj milovaný Archer, který je letos okořeněný tím, že se odehrává v roce 1947. O týden později jsou tu hned dva hlavní chody: třetí řada Better Call Saul se šťavnatou přílohou – třetí řadou policejní parodie Angie Tribecy. A to nejlepší nakonec je pochopitelně zákusek. Není to nanukový dort, ale něco podobně mrazivého a skvělého zároveň. Třetí Fargo. Doufám, že se všech těch skvělých věcí nepřejím.

iHyi dá šanci návratu Michaela a Lincolna v Prison Breaku. Foto: FOX

@Lucifrid

Duben se zdá poněkud slabší, ale i tak se dočkáme pár zajímavých novinek i návratů. Z novinek žádnou pecku v hledáčku nemám, ale The Son s Piercem Brosnanem od AMC vypadá minimálně zajímavě a na pilot se rozhodně podívám, nejspíš i na celou první řadu. Na American Gods se hodně těším, ale těžko tipovat, zda se to bude boží, nebo se z toho vyklube totální průšvih. Snad to ale bude to první. Určitě se podívám i na Prison Break, i když mě štve, že tvůrci budou závěřečný film ignorovat. Mrknu i na Brockmire, hlavně kvůli Hanku Azariovi. Na první epizodu se už můžete podívat na oficiálním youtubovském kanále IFC. Pilot nevypadá na rozjezd zle, tak snad se to povede.

V dubnu se vrátí odpočinkové iZombie, skvělý Better Call Saul a hlavně Fargo, jehož fanoušci si museli na třetí řadu počkat pěkně dlouho. Ukázky slibují pořádnou podívanou.

V dubnu se rozloučíme s druhou řadou The Expanse, která tu první překonala a nabídla nám po dlouhé době úžasné sci-fi. Naštěstí se neloučíme napořád, The Expanse se dočká třetí řady. Čeká nás také loučení s šestou řadou Homelandu, která je jednou velkou jízdou. Ač se mi pátá řada v Berlíně líbila, takhle šestá v New Yorku je neskutečná a už teď se nemůžu dočkat řady sedmé.

Lucifrid zavítá do zasněženého Farga. Foto: FX

Na co se v dubnu nejvíc těšíte vy?

Diskuze /17

shootx

Ne byt zase pokracovani Blacklist ?

#2 Lucifrid
2.4.2017 | 0:19:30
Lucifrid

#1 shootx: Ano, Blacklist se vrátí 21.4. Toto jsou pouze tipy jednotlivých redaktorů, ne kompletní seznam :)

webmaster
2.4.2017 | 0:24:12
Romix01

Vrací se i Outcast a Bosch, na to se zase hodně těším já :)

2.4.2017 | 0:45:29
Angi

v Dubnu dorazím Homeland, Expanse, Billions, TWD, Colony a vrhnu se na Doctora Who, Better Call Saul, asi dám šanci pilotu The son a pořád se mi na disku válí Fargo, jež jsem ještě nestihl ani minutku.

#5 KevSpa
2.4.2017 | 2:09:02
KevSpa

#4 Angi: Billions končí až v květnu. :)

#8 Angi
webmaster
2.4.2017 | 4:22:46
hardhome

a Farga sa tesim Black Sails chyba uz teraz :( poslednu epizodu pozrem2–3 x aspon:)

2.4.2017 | 4:44:46
valouchova95

Já se těším na pokračování Better Call Saul :-) A z novinek se podívám asi na The Son a American Gods, seriálů mám na sledování tunu, ale tyhle mě zaujaly i přes to :-)

2.4.2017 | 7:46:14
Angi

#5 KevSpa: Co ti to vyrašilo na bradě?? =) Tak jo, posunem se až do května s Bilions. Žádná škoda. =))

#13 KevSpa
2.4.2017 | 9:40:28
savro

poprosim o info,ide o novinku od Alan Ball,ktora bude tento rok,vopred vdaka !!

#13 KevSpa
2.4.2017 | 10:03:42
Majo23

Najviac sa tešim jednoznačne na Prison Break.

2.4.2017 | 12:10:30
mavic

Brockmire vyzerá dobre, zaradí sa na stredu k The Mick ktoré išlo od úvodu pekne hore s kvalitou a príjemne prekvapilo. Tiež sa teším z návratu stredajšieho iZombie ktoré pozerám hlavne kvôli Liv :)

Inak to bude mesiac lúčenia, hlavne za The Magicians mi bude smutno, ten krásny britský humor mi bude veľmi chýbať a ajkeď mi trvalo si na Elliota Waugha zvyknúť dobrých pár dielov a aj na začiatku druhej série som mu mal problémy prvé diely rozumieť, teraz si myslím, že je to najgeniálnejšia a najlepšie zahraná postava čo sa týka seriálového sveta. Pomaličky sa začínam modliť za predĺženie, lebo po zrušení Incorporated by som od syfy ďalšiu ranu nezniesol (hlavne keď obnovili takú blbosť ako Van helsing…)

Celkovo The Magicians je najlepší výtvor od syfy ajkeď im šlape na päty The Expanse, ale ako fanúšik knižnej série mám k expanse stále menšie výhrady a hlavne Jim Holden mi v seráli veľmi vadí.

Od The Son a American gods veľa nečakám a tak môžu iba prekvapiť, lebo šancu dostanú.

2.4.2017 | 13:24:34
Billy the Kid

já chci pokračováni Forever :)

2.4.2017 | 14:19:45
KevSpa

#8 Angi: Loučím se s kapitánem Flintem. :'(
#9 savro: O novince Alana Balla jsme psali tady. :) Jakmile bude znám název seriálu, bude tu mít vlastní web. ;-)

webmaster
2.4.2017 | 14:55:09
RhaeLin

Na American Gods se těším moc, Gaimanova knižní předloha byla geniální a vzhledem k jeho účasti na projektu budu doufat v kvalitní výsledek. Snad mě nezklamou. Dále rozhodně Faro, Doctor Who, jsem zvědavá na návrat iZombie a především se pak nemůžu dočkat druhé poloviny Agents of S.H.I.E.L.D.

2.4.2017 | 15:15:21
Angi

Jinak mimo téma, doufám, že se redakce dívala na Emerald City a až bude hlasování o nej padoucha, tak v nominaci bude i Čaroděj ze země Ozz, pač co se mne týče, tak prvoplánového Negana strčil do kapsy s prstem v nose. Nevim, kam jinam to napsat, sorry za OT. =)

#16 ScaryX
3.4.2017 | 12:41:27
ScaryX

#15 Angi: Dost pochybuji, že se Čaroděj ve Zlaté Edně dostane do užších nominací. Ale máš pravdu, parchant to byl parádní a Negan postupem času spíš ztrácí :-)

Jinak já se v dubnu těším asi akorát na ty American Gods a návrat Leftovers. Jinak je to pro mě spíš mrtvý. Naštěstí mi toho skončí víc než začne, takže snad bude zase chvíli klid ;-)

webmaster
3.4.2017 | 17:46:09
Valer

Jsem si říkal American Gods jestli pak to už nevyšlo a připadalo mi to dost povědomé jsem si chvilkou lámal hlavu, ajo vzpomněl jsem si že jsem tu Knihu četl a musím říct že se máme na co těšit, teda doufám že to nebude průser, Fakt bych nerad aby takovu knihu zkazily…

4.4.2017 | 19:58:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!