Edňácké tipy na květen: Návrat Billions, Mark Ruffalo ve dvojroli a posmrtný digitální život

Edňácké tipy na květen: Návrat Billions, Mark Ruffalo ve dvojroli a posmrtný digitální život

Květen pomalu uzavírá letošní hlavní sezónu, ale i tak přináší spoustu zajímavých seriálů a s nimi i velká herecká jména jako Steve Carell, John Malkovich nebo Julia Roberts. Své novinky nám představí Ryan Murphy, Greg Daniels i Jerry Bruckheimer. Opět tak máme z čeho vybírat.

11 1
4.5.2020

@KevSpa

Květen pro mě osobně moc seriálových lákadel nepřináší, ale to plně vynahrazuje návrat Billions. Na pátou řadu jsem neskutečně natěšená. Tvůrci už několikrát dokázali přijít se zvraty, díky kterým se děj pokaždé může začít ubírat jiným směrem. Jsou tak zbytečné obavy z toho, že by šlo jen o nastavovanou kaši. Jsem hodně zvědavá, s čím vyrukují tentokrát. Jisté je, že nekonečný boj mezi Bobbym Axelrodem (Damian Lewis) a Chuckem Rhoadesem (Paul Giamatti) bude opět skvostnou podívanou. Ostatně trailer vypadá víc než slibně.

Další seriálová stálice Agents of S.H.I.E.L.D. se blíží ke svému konci. Před námi je závěrečná sedmá série, k té se ovšem hned tak nedostanu. Seriálů je tolik, že jsem ještě neviděla ani tu předchozí, takže předpokládám, že po skončení sjedu rovnou dvě série najednou.


Z novinek se nejvíce těším na psychologické drama I Know This Much Is True. Minisérie od HBO je adaptací knihy Wallyho Lamba a přibližuje nám smutný příběh dvojčat Dominicka a Thomase. Thomas je paranoidní schizofrenik, který se dostává do psychiatrické léčebny, ze které se ho snaží jeho bratr za každou cenu dostat. V hlavní dvojroli se představí Mark Ruffalo. Podle traileru soudím, že spotřeba kapesníků bude během sledování hodně velká.

Ujít si určitě nenechám minisérii Hollywood od Ryana Murphyho. Dobové drama, které nás zavede do zlatých časů Hollywoodu a jeho zákulisí, vypadá podle traileru celkem lákavě.

Pokud hledáte nějakou katastrofickou oddechovku, protože už vám dění okolo koronaviru leze krkem, zkuste Into the Night. V belgickém thrilleru z dílny Netflixu nezabíjí virus, ale slunce. Skupinka pasažérů letadla díky prozřetelnému zásahu jednoho muže stihne včas odletět z Bruselu. Teď je však čeká závod s časem respektive se sluncem, před kterým musí i nadále unikat.

KevSpa je natěšená na pátou řadu Billions. Foto: Showtime

@1Bobesh1

Seriálový květen je před námi a zatímco většina televizních stanic má přestávku v natáčení, National Geographic plánuje využít současnou situaci k uvedení svého nového seriálu Barkskins. National Geographic nás nezásobuje seriály každý den a když už se do něčeho pustí, tak to rozhodně stojí za zhlédnutí.

Tentokrát se vydáme do sedmnáctého století, kdy se Francie rozhodne vyslat do dnešní Kanady své trestance, aby zde založili novou kolonii. Jejich příchod se rozhodně nebude líbit původním obyvatelům, což povede k boji o půdu. Tato historická fikce se nám představí jako minisérie a je inspirována stejnojmennou knihou od spisovatelky Annie Proulx, která byla vydána v roce 2016.

1Bobesh1 si do Bedny přidá Barskins. Foto: National Geographic

@lukascoolarik

Amazon Prime Video v květnu zveřejní druhou řadu psychologického thrilleru Homecoming. U tohoto seriálu jsem poměrně na vážkách, protože si projde tolika změnami. Příběh se vydá jiným směrem, Julia Roberts se nevrátí jako Heidi Bergmanová a Sam Esmail nebude režírovat ani jednu epizodu. „Jiné“ ale nutně nemusí znamenat „špatné“, takže šanci pokračování dám.

Novinky mě zaujaly dvě. První z nich je komedie od Netflixu Space Force, které toho hraje hodně do karet. Stojí za ní Greg Daniels (tvůrce amerického The Office), má zajímavý koncept a velmi lákavý herecký ansámbl. Hlavní tváří bude Steve Carell, ale za zmínku stojí i John Malkovich (The New Pope), Ben Schwartz (Parks and Recreation) nebo Jimmy O. Yang (Silicon Valley).

Těším se i na nové drama od HBO jménem I Know This Much Is True, televizní zpracování stejnojmenného románu. Mark Ruffalo si v něm střihne role dvou identických dvojčat, což by mohlo být zajímavé. Tak snad bude.

Lukasecoolarika zaujala novinka Space Force. Foto: Netflix

@Valada06

Nejočekávanější květnovou novinkou je pro mě rozhodně Upload, který měl na Amazon Prime premiéru 1. května. Trailer vypadá lákavě, v hlavní roli se navíc představí Robbie Amell, kterého zase po čase rád uvidím v nové roli. Hned v závěsu za Uploadem je netflixovská novinka Hollywood pojednávající o hercích, kteří se po druhé světové válce snaží prosadit v srdci americké filmové tvorby. V seriálu se objeví i Darren Criss, kterého jsem si zamiloval už v dobách Glee. Kdo by se navíc nechtěl pokochat pohledem na dobové Los Angeles? Rozhodně se podívám i na novinku stanice TNT s názvem Snowpiercer. Seriál si odbude premiéru 17. května a všechny ukázky vypadají fantasticky.

Z navrátilců zmíním pátou a závěrečnou řadu seriálu She-Ra and the Princesses of Power, animovanou oddechovka ideální na obědové pauzy. Zároveň se budu muset rozloučit se dvěma hasičskými seriály, a to s 9–1–1 a Station 19. Hasičských, doktorských a detektivních seriálů není v mém watchlistu nikdy dost, a tak se už teď nemůžu dočkat, až se oba seriály vrátí s dalším pokračováním.

Pro Valadu06 je nejočekávanější novinkou Upload. Foto: Prime Video

@Lucifrid

Květen nabízí přehršel různých novinek a tentokrát si vybere opravdu každý. Tou nejzajímavější je pro mě I Know This Much Is True. HBO v ní představí v hlavní dvojroli Marka Ruffala a už trailer vás přesvědčí, že se bude na co dívat. Ke komediálnímu Space Force od Netflixu zatím není moc informací, ale jména Stevea Carella a Johna Malkoviche by nás aspoň k pilotu nalákat měla a u Hollywoodu tomu nebude jinak. Trailer navnadí, ale už jména jako Jim Parsons, Dylan McDermott, Holland Taylor, Darren Criss, ale hlavně Ryan Murphy by měla stačit. Murphyho seriálům přicházím čím dál víc na chuť a třeba jednou dojde i na ty hororové, které opravdu nejsou mým šálkem čaje.

Zajímavé téma posmrtného digitálního života přináší Amazon v komediální sci-fi Upload. Trailer sice ukázal, že nápad je to zajímavý, ale záleží, jestli dokáže Robbie Amell utáhnout celý seriál. Určitě dám šanci i Stargirl, bude to fajn oddechovka. To se ovšem nedá říct o Hightown, který mě sice premisou moc nenalákal, ale jméno Jerryho Bruckheimera ano. Uvidíme, zda mě agentka, co ráda paří a její práce ji moc nebaví, zaujme. Traileru se to povedlo tak napůl. To Snowpiercer vypadá zajímavěji. Původní film jsem sice neviděla, ale slyšela o něm. Trailer mě přesvědčil, že tohle vidět chci.

S čím se v květnu pro tuto sezónu rozloučím? V první řadě s Westworldem, který mi rozmašíroval mozek už při finále druhé řády. U té třetí jsem od začátku dost nechápala, ale pak začaly postupně střípky zapadat. Je to něco neskutečného a já si užívám každý díl. Stejně tak je to se Station 19, který mě svými emocemi chvílemi dostává možná i víc než milovaní Chirurgové. Fakt si neumím představit, co si pro nás tvůrci na finále nachystali, protože co předvádí poslední epizody, to překonává vše. Končit bude i 9–1–1 od Ryana Murphyho, další skvělý seriál nejen o hasičích, tentokrát mě ale čeká menší maraton, protože od jara mám menší skluz. Alespoň si tak budu seriál moci víc vychutnat. Už se nemůžu dočkat, až se seriály vrátí s dalšími řadami.

Na závěr zmíním mou květnovou událost měsíce, a to návrat Billions. Na jednu stranu mě moc mrzí, že se nedočkáme celé řady, na druhou jsem šťastná, že uvidíme aspoň něco. Tohle vysokooktanové drama patří mezi nejlepší seriály současnosti a nabízí jeden herecký koncert za druhým. Žádná z postav není nadbytečná a děj nemá ani jedno hluché místo. U Billions se prostě jen bavíte, scenáristé přesně vědí, čím vás přikovat k obrazovce.

Lucifrid se těší na další seriál Ryana Murphyho. Foto: Netflix

Na co se v květnu těšíte nejvíc vy?Diskuze /3

Milano33

Mesiac máj sa pre mňa nesie v pokračovaní druhej polovici štvrtej série seriálu Rick and Morty a určite dám aj šancu jemu obdobnému seriálu Solar Opposites, tiež od jedného z tvorcov R&M. Ďalej tu máme návrat a zároveň zavŕšenie siedmej a poslednej série seriálov The 100 a Agents of S.H.I.E.L.D. :)

4.5.2020 | 21:50:07
OriginalHunter

To fakt nikto nesledujete 100ku? ten seriál je kvalitka teším sa na na poslednú jazdu

5.5.2020 | 7:25:55
Geek

Tak v Hollywoodu protěžovaného Ryana Murphyho hlavně bude Samara Weaving, které to ale upřímně víc slušelo v Ready Or Not a Pikniku na Hanging Rock, tady mě pak ke sledování nic nenalákalo, já si v květnu možná dám jenom Space Force, ještě pak díky za upozornění na Barkskins, které by také nemuselo být úplně marné, ale jinak si asi přece jenom hodím opáčko Stargate Universe, které mne už delší dobu pronásleduje, případně konečně dojedu druhou řadu Kidding.

5.5.2020 | 15:11:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů