Edňácké tipy na květen: Návrat kultovního městečka a Underwoodových

Edňácké tipy na květen: Návrat kultovního městečka a Underwoodových

V květnu mnohé z nás čeká nejnabitější měsíc seriálové sezóny. Většina seriálů odvysílá své letošní finále, vrátí se stálice Netflixu a také kultovní Twin Peaks.


12 0
1.5.2017

@1Bobesh1

V květnu se nám seriálová sezóna pomalu začíná uzavírat a nabídka novinek je dost střídmá. Vybrat nejzajímavější novinku není zrovna lehké, protože těch novinek moc není a ještě méně jich je zajímavých. Nabízí se tu nové drama s Kevinem Baconem – I Love Dick, ve kterém se jeden manželský pár zamiluje do stejné osoby. Do Dicka. Mělo by jít o komedii od Amazonu, takže proč to nezkusit?

Ze seriálových navrátilců si budeme muset počkat až na poslední den v měsíci, kdy se opět vrátíme do ringu v seriálu Kingdom. Máme před sebou poslední řadu, kdy Ryan a Alvey dořeší své spory. Dočkáme se pořádných zápasnických scén, nebo se seriál zaměří spíše na uzavření osobních příběhů?


Konců nás v květnu čeká přehršel. Mnou nejočekávanějším je rozhodně cesta Sunnyho a M.K. za spasením v Into the Badlands. Seriál od AMC je skvěle kombinuje postapokalyptický svět a bojová umění. Další sezóna je již od AMC potvrzena, takže se rozhodně můžeme těšit na pořádný cliffhanger.

1Bobesh1 je zvědavý na Kevina Bacona v I Love Dick. Foto: Amazon

@KevSpa

V květnu nám vrcholí hlavní sezóna, takže nedostatek nových seriálů mě nijak netrápí, už tak mám problém stíhat sledovat všechny, které bych chtěla. Zároveň se nám vrátí několik seriálů, na které se nehorázně těším. Hned na začátku měsíce nám Netflix naservíruje druhou řadu Sense8. Vánoční speciál mě hodně namlsal, takže věřím, že nebudu zklamaná. Problém s touhle seriálovou závislostí je v tom, že celou řadu zřejmě slupnu na jeden zátah, v případě první série jsem obětovala i spánek, protože jsem zkrátka nemohla přestat.

V případě dalšího maratonu Netflixu už to nebude tak divoké. House of Cards si vždy vychutnávám po malých douškách. Jsem hodně zvědavá, jaké pletichy si pro nás Underwoodovi přichystali během své prezidentské kampaně tentokrát. Dalšího hereckého koncertu Kevina Spaceyho na konci měsíce už se nemůžu dočkat. A nakonec tu máme jeden opravdu velký návrat. Po neuvěřitelných 26 letech se na obrazovky vrací kultovní Twin Peaks a přestože neskrývám lehké obavy, rozhodně si nové záhady z podivného zapadákova nenechám ujít.

KevSpa se nemůže dočkat Kevina Spaceyho v House of Cards. Foto: Netflix

@iHyi

Nejlepší (hořká) komedie předloňského roku Master of None se vrací. S ní i můj oblíbený komik, herec a zároveň její tvůrce Aziz Ansari. Minule si herec v roli jiného herce stýskal nad tím, že nemůže najít pořádnou roli a že nemá žádnou dívku, zatímco se učil vyrábět domácí těstoviny a nemohl se s přáteli rozhodnout, který pojízdný stánek s rychlým občerstvením je v New Yorku nejlepší. Problémy prvního světa, vyhoření, rasismu nebo vztahů s rodiči byly v Master of None vykresleny naprosto dokonale. Těším se na neméně vynikající, trefné a hořkosladké pokračování. A samozřejmě, jako všichni ostatní, se budu dívat na pátou sérii House of Cards a navrátivší se Twin Peaks, ale to snad ani není třeba zmiňovat.

iHyi se vrátí do kultovního Twin Peaks. Foto: ABC

@Valada06

Květen nebude ani tak o napjatém očekávání zajímavých novinek, jako spíš o hořkých loučeních. Zase budu muset dát na pár měsíců sbohem mým oblíbencům, ke kterým se každý týden zas a znova vracím, patří mezi ně například Agents of S.H.I.E.L.D., The Flash, Designated Survivor, Grey's Anatomy a mnozí další. Zase ale bude čas dohánět seriálové resty, třeba konečně doženu i seriál 12 Monkeys, neviděl jsem ještě ani jednu řadu a seriál se 20. května vrátí už potřetí.

Neočekávanějším květnovým navrátilcem je určitě House of Cards, ale bohužel se ho dočkáme až na konci měsíce. S novinkami je to přímo tragické. Po Imaginary Mary tu máme další pochybný experiment v podobě Downward Dog, tentokrát je ale v hlavní roli domácí mazlíček. Ne, nic takového opravdu vidět nepotřebuju. O Still Star-Crossed radši ani nemluvě, podle traileru to vypadá na největší hovadinu za posledních několik let. Člověk se až diví, že se pod něco takového podepsala velká Shonda Rhimes.

V květnu si tedy do watchlistu nejspíš nic nepřidám, i přesto ale nepochybuji o tom, že finále jednotlivých sérií tomuto měsíci dodají řádné napětí.

Valada06 si dá pořádný maraton 12 Monkeys. Foto: Syfy

@Lucifrid

Květnové novinky moc vábně nevypadají, Jamestown od tvůrců Downton Abbey se sice tváří jako historické drama od Starz a mohl by se povést, ale tematicky mě neláká, Still Star-Crossed vypadá tak nějak divně, Downward Dog je na tom podobně, takže si na seznam dám jen I Love Dick. Trailer a Kevin Bacon mě dokázali nalákat. Ano, jsem ostuda, kultovní Twin Peaks jsem nedokoukala, protože v době premiéry v televizi jsem nebyla naladěna na správnou notu. Ale doženu to a rovnou přidám i „novou“ řadu.

Co se loučení týče, bude se mi hodně stýskat po Superstore, který patří mezi TOP5 komediálních seriálů vůbec, pak Billions, kde si to Damian Lewis, Paul Giamatti a Maggie Siff dávají ještě víc než v první řadě, The Catch, který se ve druhé řadě neskutečně rozjel a samozřejmě stálice jako Scandal, Grey's Anatomy a Supernatural. Nemůžu zapomenout ani na letošní novinkovou závislost Designated Survivor, jež si pro nás určitě přichystá pořádný cliffhanger.

Z navrátilců se nejvíc těším na Sense8, kde to zase vidím na maraton stejně jako loni, a pak na House of Cards, už se nemůžu dočkat, co zas Underwoodovi předvedou. Snad se mi taky povede dohnat 12 Monkeys, protože první řada byla opravdu parádní a třetí se kvapem blíží, nehledě na to, že celá řada bude odvysílána během tří dnů. Květen tedy bude hodně nabitý.

Lucifrid si užije maraton Sense8. Foto: Netflix

Kterého návratu se nemůžete v květnu dočkat vy?

Diskuze /19

barahir

Nestíhám, už jsem na to asi starej. :D

Snad alespoň House of Cards a Twin Peaks nezaspím. Sense8 jsem po pilotu založil na později… no a už jsou to dva roky. To je hrozný, jak to letí.

redaktor
1.5.2017 | 1:09:40
Bandicoot

Lidi a kdy bude další Daredevil?

#3 JiriLan
1.5.2017 | 8:32:12
JiriLan

#2 Bandicoot: http://www.edna.cz/…-bude-konec/ v článku píšou, že třetí série Daredevila bude buď v létě (méně pravděpodobná možnost) či na podzim roku 2018.

#11 Bandicoot
1.5.2017 | 10:19:41
default

Stale cekam na pokracovani Constatina… :D

1.5.2017 | 12:27:13
Golradir

Jsem zvědavej, jestli ke Kingdom(2. série, 2. polovina) někdo někdy dodělá české titulky… :(

#6 Romix01
1.5.2017 | 12:32:05
Romix01

#5 Golradir: Vždyť už jsou dávno hotové.. sice ne od kvalitních překladatelů z edny, ale i tak to není až tak špatně přeložené,.

#14 Golradir
1.5.2017 | 14:23:01
luxor98

American Gods nikdo nič? :)

#13 esevis
1.5.2017 | 14:46:15
LilyLacreag

12.5. Netflix zverejní celú sériu Anne with an E, čo je adaptácia Anny zo Zeleného domu. Seriál pôvodne vysielala kanadská CBC (pod názvom „Anne“) každý týždeň od 19.3., dnes v noci bolo odvysielané finále. Sledovala som všetky časti online a môžem len odporučiť, výborne napísaný seriál (Moira Walley-Backett), ktorý sa zameriava na nadčasové a aktuálne spoločenské problémy. Talentovaní herci a výborné výkony hlavných postáv, k tomu ešte nádherná kamera a hudba. <3

#15 martin1m2
1.5.2017 | 15:33:02
hardhome

kolace,cierna kava a Twin Peaks yeah! :D a este HoC pozrem..

1.5.2017 | 21:24:56
jaris08

Twin Peaks

2.5.2017 | 8:26:42
Bandicoot

#3 JiriLan: díky :)

2.5.2017 | 12:42:36
DiceCze

12 monkeys, jak já se těšim ;)

2.5.2017 | 13:28:41
esevis

#7 luxor98: taky si říkám kolik lidí to tam dá, a on nikdo :D

2.5.2017 | 21:30:06
Golradir

#6 Romix01: Já všude našel jen slovenské… :(

4.5.2017 | 14:40:01
martin1m2

#8 LilyLacreag: WOW … Milujem Annu zo Zeleného domu … To je ♥ … Díky za tip, netušil som o niečom takom :) Hned si to stiahnem :) Ja sa teším na House of Cards … Na Sense 8 … a samozrejme na návrat do Twin Peaks a o5 raz uvidím Mädchen Amick <3

6.5.2017 | 23:19:18
WolverineCzE

Spiš bude The Punisher a Defenders a ne Daredevil to nevim pokud tam byl finalni boss a konec na pokračovani tak to bude to pokračovani jak u Iron-Fist v Defenders.

7.5.2017 | 8:48:31
enalanCZ

Super! Hlavně 12 Monkeys..

redaktor
14.5.2017 | 9:54:08
UsamaCZ

Dark Matter is BEST

21.5.2017 | 23:58:56
witcherrr

Opičky si zvolili ten správný „čas“ ! :)

24.5.2017 | 18:29:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !