Edňácké tipy na únor: Netflix opět útočí

Edňácké tipy na únor: Netflix opět útočí

Únor na nás opět vysype hromadu zajímavých novinek, jimž vévodí několik akčních krimi, pár komiksovek a jedná kritiky opěvovaná komedie. Na obrazovky se vrací Jennifer Carpenter, Kelsey Grammer, Scott Foley, Matt Bomer, Timothy Dalton a všichni jsme jistě zvědaví na Daniela Radcliffea a Stevea Buscemiho.

13 0
3.2.2019

@KevSpa

V únoru se mi vrací pouze třetí série krimi Ransom, ve které se špičkový vyjednávač Eric Beaumont a jeho tým opět pokusí vyřešit pár zapeklitých situací s rukojmími po celém světě. O zajímavé novinky však nebude nouze a jako obvykle minimálně zkusím všechny piloty. Nejvíce se těším na Whiskey Cavalier se Scottem Foleym v hlavní roli. Seriál o agentovi FBI a agentce CIA, kteří musí i přes počáteční nevraživost spojit síly, sice nenabídne nic originálního, ale jako solidní oddechovka by nemusel být k zahození.

Zajímavě a trochu trhle se jeví i komedie Miracle Workers. Steve Buscemi jako Bůh a Daniel Radcliffe jako anděl v seriálu z prostředí nebeské firmy? No neberte to. Trailer vypadá hodně lákavě. Určitě dám šanci i komiksovému Doom Patrol o týmu superhrdinů, kteří nejsou tak docela hrdinové. Už jen kvůli Mattu Bomerovi a Timothymu Daltonovi jsem zvědavá, zda mě tahle novinka chytne.


KevSpa se nejvíc těší na Scotta Foleyho ve Whiskey Cavalier. Foto: ABC

@1Bobesh1

Seriálový únor si pro nás chystá řadu seriálových návratů a jen skromný nášup novinek. Na Netflixu nás čeká druhá řada dramatu Suburra, která nás opět zavede do Říma. I když děj seriálu bývá často unylý, lokace vás budou uvádět v údiv na každém kroku. Pokud máte rádi napínavá akční dramata, tak tenhle kousek je pro vás jasná volba.

Dále si pak pro nás streamovací služba Netflix připravila seriálovou novinku Russian Doll, ve které se zaměříme na Nadiu, jež zemře v den svých 36. narozenin. Seriál tím však nekončí. Nadia se opět probere v koupelně na své narozeninové párty a prožívá tento den stále dokola. Podaří se jí zjistit, co se s ní děje?

1Bobesh1 je zvědavý, zda Nadia zjistí, co se s ní děje. Foto: Netflix

@lukascoolarik

Poměrně nudný únor 2019 zahájí nejzajímavější položka v mém výběru. Netflix se inovativních seriálů rozhodně nebojí, což potvrzuje nové komediální drama Russian Doll. Tento seriál, na němž se mimo jiné podílí Amy Poehler (Parks and Recreation), má velmi jednoduchou premisu – žena jménem Nadia umře během večírku a následně se probouzí a prožívá tentýž den stále dokola, přičemž smrt je pokaždé zaručena. Zahraniční kritici si „ruskou panenku“ nemohou vynachválit a já doufám, že se k nim přidám.

Zbytek měsíce bude alespoň pro mě velmi suchý. Těším se na návrat Last Week Tonight with John Oliver, i když si nejspíš vystačím jen s útržky, které HBO nahrává na YouTube. Koncem měsíce na ABC odstartuje špionážní Whiskey Cavalier, ale moc od něj nečekám. Scott Foley byl fajn ve Scandalu a Lauren CohanChuckovi, i když se zdržela jen krátce, ale dva znepřátelení agenti řešící tajné případy? Divák, který má trochu více nakoukáno, musí uznat, že s tak slabou a předvídatelnou premisou se moc kreativně pracovat nedá. A když už mluvíme o té kreativitě, na NBC započne Černá listina 2.0. Pardon, The Enemy Within. Abych tvůrcům nekřivdil, Erica Shepherdová podle upoutávek nebude žádný Raymond Reddington. Nic proti Jennifer Carpenter, ale James Spader je prostě James Spader. Jejich postavy ale mají mnoho společného. Erica i Raymond kdysi pracovali pro vládu, potom skončili na špatné straně zákona a teď budou pomáhat té vládě, kterou kdysi zradili. Celkově ale Enemy Within působí jako slabší odvar Blacklistu a pokus NBC o recyklaci seriálu, jenž byl kdysi hvězdou stanice.

Lukascoolarik čeká, jak dopadne The Enemy Within. Foto: NBC

@Valada06

Únor pro mě osobně nabízí hned několik zajímavých novinek. Asi nejvíc očekávám netflixovskou novinku The Umbrella Academy. Můžeme se těšit na zajímavou zápletku, navíc se superhrdinskou tematikou, což u mě vždy už dopředu probudí značný zájem. U novinky Proven Innocent od stanice Fox zkusím minimálně pilot. Vypadá to na další seriála typu For the People, Conviction nebo Bull. Jedná se tedy o můj šálek čaje, doufám ale, že seriál nabídne alespoň nějaký nový prvek. Šanci dám i The Enemy Within, a to hlavně kvůli Jennifer Carpenter. Podle popisu mi to zní velice podobně jako The Blacklist, tak uvidíme, jestli dosáhne jeho kvalit.

Láká mě i novinka z prostředí FBI Whiskey Cavalier. Ukázka slibuje dobrou zábavu, a navíc v seriálu bude hrát Scott Foley, kterého spousta z nás zná ze Scandalu. V neposlední řadě se podívám i na seriál Miracle Workers, v němž bude anděl plnit lidem modlitby. V hlavních rolích se totiž mají objevit Daniel Radcliffe a Steve Buscemi.

Z navrátilců asi nejvíc očekávám druhou řadu animovaného seriálu The Dragon Prince od tvůrců seriálů Avatar: The Legend of Korra a Avatar: The Legend of Aang. V první řadě jsem si celý nový svět i postavy zamiloval a nemůžu se dočkat, co nám nabídne série druhá.

Valada06 si do Bedny zařazuje Miracle Workers. Foto: TBS

@Lucifrid

Únor nám nabízí tolik novinek, že nevím, co dřív. Na Whiskey Cavalier se těším od jeho oznámení. Scott Foley ve špionážním seriálu, k tomu mě nikdo nemusí přemlouvat. Stejně tak je pro mě jasnou volbou The Enemy Within. Proč? Protože Jennifer Carpenter. Milovala jsem ji v Dexterovi a v Limitless byla taky fajn. Každopádně akční a drsnější variance na White Collar? Sem s ní! V Miracle Workers jsem zase zvědavá na duo Daniel Radcliffe a Steve Buscemi, kde první jmenovaný hraje anděla a ten druhý Boha.

Proven Innocent mě láká svým obsazením v čele s Rachelle Lefevre, Kelseym Grammerem a Vincentem Kartheiserem. Právní seriály můžu a tady navíc půjde o život. Doom Patrol jsem si na watchlist hodila od čtvrté epizody skvělých Titans, v nichž se nám tahle partička představila. DC Universe zatím boduje. Stejně tak se nemůžu dočkat další komiksovky, tentokrát netflixácké The Umbrella Academy. Poslední novinkou, kterou mám v hledáčku, je Russian Doll, jež mě zajímá už jen kvůli své premise – Nadia jde na párty, ale rána se nedožije, protože umře. Pak se ale probudí v ten samý den a dostává druhou šanci, ovšem smrti se nelze vyhnout.

V navrátivších se seriálech mi svítí jen americký The Voice, k němuž jsem se zase loni vrátila a kromě skvělé patnácté řady (vysílají se dvě za rok), jsem doháněla i ty starší, včetně parádní pětky. Nelze také nezmínit návrat Johna Olivera a jeho Last Week Tonight. Bez jeho vtipných a mrazivých týdenních glos si nechci svět ani představovat.

Loučit se budu s Counterpartem, jenž to po možná trochu slabším začátku druhé řady neskutečně rozjel a já doufám ve třetí řadu. Ale na druhou stranu si vzhledem k současnému dění dokážu představit i konec, i když by mě hodně mrzel. V únoru se také rozloučíme s Manifestem, který není žádným zázrakem, ale je to moje emocionální závislost.

Lucifrid se Doom Patrol nemůže dočkat od jejich představení v Titans. Foto: DC Universe

Co budete v únoru sledovat vy?

Diskuze /9

WolverineCzE

jen Doom Patrol a Whiskey Cavalier

4.2.2019 | 17:17:21
Liss93

Steve Buscemi byl bohem v každé své roli, takže si ho ani zde nenechám ujít. A určitě kouknu na pilot The Enemy Within (Blacklistu mám ráda, tak uvidíme nakolik se mu to bude podobat) a Whiskey Cavalier (uvidíme, co kromě zabíjení zombíků Lauren umí :D)

4.2.2019 | 17:35:14
Mehal

Blacklist je pořád hvězdou stanice

#5 lukascoolarik
4.2.2019 | 17:38:52
felisr

Miracle Workers vypadají dost zajímavě, třeba se dočkáme i potenciálu, který film na obdobné téma Nový zákon dost promrhal.

4.2.2019 | 19:42:01
lukascoolarik

#3 Mehal: Omyl, This Is Us je hvězdou stanice. Jde o nejsledovanější seriál v rámci NBC, kritici ho zbožňují a vyhrává jednu cenu za druhou. Blacklist je v tuto chvíli čtvrtým nejhorším seriálem, co se týče sledovanosti, a přesun na pátky jasně potvrzuje, že stanice už seriálu příliš nevěří. Mé přirovnání k The Enemy Within je kromě podobností s dějem Blacklistu trefné i v přístupu NBC, protože Enemy Within poběží v pondělí po The Voice. Ve stejném vysílacím čase kdysi začínala Černá listina.

webmaster
4.2.2019 | 22:16:36
Cristie

Určitě Enemy Within, oba herci se mi líbí, i když Jennifer trochu víc.

8.2.2019 | 17:14:19
Torran

Celkově mě nezaujalo vůbec nic z výčtu výše. Snad ten Dragon Prince.. to by mohlo být fajn.. Ale jinak mi všechno připadá takové moc konfekční nebo jak to popsat. Všechno na jedno brdo. Kolik seriálů s tématikou FBI, policejního sboru, časové smyčky a superhrdinů ročně Netflix a další stanice vyprodukují už ani nemá smysl počítat.. A všechno podle jedné šablony. Stejné charaktery a dějové zápletky vidím snad ve všech nových seriálech, často mi chybí nějaká nová myšlenka, něco originálního.. Jasně, je fajn mít k dispozici bžilion „nových“ seriálů ročně ale když se jeden druhému podobají jako vejce vejci, tak bych byl mnohem radši, kdyby se tvůrci zaměřili taky trochu na kvalitu.

překladatel
9.2.2019 | 13:43:04
LindaPinda

Díky doporučení určitých webmasterů (KevSpa,Lucifrid), na kterém se obě shodly, zkusím Miracle Workes.

13.2.2019 | 9:37:07
magieboo

the doom , the umbrella academy,jsou super a miracle workers s russian doll na to se chystam jake to bude.

20.2.2019 | 19:10:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z