Edňácké tipy na únor: Postapokalyptická Evropa a mrazivý thriller z amerického jihu

Edňácké tipy na únor: Postapokalyptická Evropa a mrazivý thriller z amerického jihu

Únor je sice co do počtu novinek střídmější, ale i tak nám nabídne pár zajímavých seriálů. S Netflixem se podíváme do Evropy i Brazílie, Amazon nás přenese do mrazivého thrilleru odehrávajícím se na americkém jihu a Syfy pak za Ďáblem do pekla.

7 0
1.2.2021

@1Bobesh1

Seriálový únor vypadá výhledově dost skromně. Netflix pro tento měsíc neplánuje žádný převeliký hit, o čemž se můžete přesvědčit v našem přehledu. Nejzajímavější novinkou je tak pro mě Tell Me Your Secrets od Amazonu, kde se nám v hlavní roli představí herečka Lily Rabe. Ta zde bude hrát postavu Emmy, jež se dostala do spárů sériového vraha, ale podařilo se jí přežít a chce začít poklidný život v novém městě. Kromě Emmy tu pak budeme mít Johna, jenž by se chtěl vykoupit ze svých minulých hříchů, a Mary snažící se najít svou pohřešovanou dceru. Tento thriller by nás měl přikovat k obrazovkám a už nepustit, tak věřme, že Amazon má zaděláno na hit.

1Bobeshe1 k obrazovce nejspíš přiková Tell Me Your Secrets. Foto: Prime Video.


@Kubc6a

Druhý měsíc mně pokaždé uteče jako voda a vzhledem k letošní únorové nadílce tomu nebude jinak. Pakliže ještě nemonitorujete produkci našich německých sousedů, kteří se nedávno vytáhli s Barbary nebo Darkem, vašemu seriálovému radaru by jistě neměly uniknout Evropské kmeny. Poteče krev, bude se střílet na futuristická vznášedla, na celém kontinentu zavládne chaos a všechny bude ovládat jakási magická kostka. Novou kyberpunkovou esencí nás provede Oliver Masucci (Dark), jemuž se povedlo uniknout z prokletého Windenu do ještě bestiálnější vize budoucnosti.

A jestli máte chuť zdržet se v knihovně Netflixu a zůstat u regálů se sci-fi a fantasy tak jako já, od 5. února můžete započít lov na monstra ukrytá v lidech. Brazilská produkce vsadila na spisovatelský úspěch Raphaela Draccoana a Caroliny Munhóz a přetavila jejich sbírku ohavných bytostí brazilské mytologie do seriálové podoby. Detektiv z Rio de Janeira si v novince Cidade Invisível jako jediný povšimne existence této wesenské havěti a pomocí svých „grimmovských schopností“ se jí pokusí prosekat. V nejhorším případě tu budeme mít dalšího Nicka Burckhardta, ovšem s příšerným akcentem.

Pakliže prahnete po čisté dávce adrenalinu a akce, neměli byste vynechat reboot Equalizera, v němž se Queen Latifah vrátila do formy, aby nakopala zadky nepoučitelným zločincům. Rovněž mě upoutal trailer na novinku Superman & Lois. Stanice CW si je stále vědoma faktu, že americký zázrak nadále představuje příliš silnou značku, aby ji mohla popkultura míjet bez povšimnutí. Supík s tváří Tylera Hoechlina nebude tentokráte snídat kriminálníky, ale jeho ocelové nervy budou muset zvládnout dva puberťáky. Ruku v ruce půjde i Black Lightning, který si v závěrečné sérii taktéž projde jakousi krizí osobnosti a rodinnými šarvátkami.

Na závěr bych vás chtěl pozvat na pokračování interaktivního dobrodružství nesmrtelného Beara Gryllse, jehož osud můžete ovládat pouhým kliknutím. Pokud se vám ho nepovedlo na Netflixu přizabít v You vs. Wild, druhou šanci dostanete ve volném pokračování s podtitulem Animals on the Loose.

Kubc6a započne lov na monstra s Cidade Invisível. Foto: Netflix.

@Valada06

Máme tu únor roku 2021 a s ním i několik nových seriálů, na které se tento měsíc můžeme těšit. Ke konci měsíce nás čeká premiéra dalšího superhrdinského seriálu stanice CW a tentokrát půjde o seriál pojednávající o Supermanovi a jeho partnerce Lois Laneové nazvaný jednoduše Superman & Lois. Tuto verzi Supermana, kterého ztvárňuje herec Tyler Hoechlin, jsme mohli vidět už v seriálu Supergirl. Trailer vypadá impozantně a má skvělou atmosféru, ale seriály z tohoto univerza bývají většinou přinejlepším průměrné, proto nemám příliš velká očekávání. Pilot si ale šanci rozhodně zaslouží. Zajímavě vypadá i novinka CBS Clarice, která navazuje na film Mlčení jehňátek. Podle ukázek to vypadá, že půjde o seriál plný napětí a nemuselo by jít jen o běžnou kriminálku.

Z navrátilců musím zmínit Last Week Tonight with John Oliver. John se po několikaměsíční pauze konečně vrací na obrazovky a já už se jeho nových epizod plných zajímavých informací a skvělých satirických vtipů nemůžu dočkat.

Valada06 se těší na návrat Supermana. Foto: CW

@Lucifrid

Únor nepřináší žádnou očekávanou hitovku, ale pár zajímavých novinek nám nabídne. Německé šestidílné postapo Tribes of Europa, ve kterém se bude snoubit sci-fi s tajemnem, nás přenese do rozdrobené Evropy roku 2070, do doby po globální katastrofě. Trailer nevypadá špatně, tak snad se Netflixu tahle jednohubka povede. Thriller z dílny Amazonu Tell Me Your Secrets o odhalování minulosti by mohl být podle traileru docela zajímavý a hlavně napínavý. Hranice mezi obětí a pachatelem se rychle stírá a postavy Lily Rabe (American Horror Story), Hamishe Linklatera (Legion) a Amy Brenneman (Private Practice) se za svými cíli pustí bez ohledu na okolní svět.

NBC má připravený hodně zajímavý projekt, a to Young Rock o životě Dwaynea Johnsona. Trailer mě nalákal na pilot, podle kterého se rozhodnu, zda se budu dál dívat. Stejně tak uvidím u The Crew, sportovní komedie od Netflixu. Upoutávka mě nalákala hlavně na Sarah Stiles (Billions), která sice nemá hlavní roli, ale minimálně na pilot mrknu. Šanci dám i Devil May Care, kde Alan Tudyk v animované komediální novince namluvil Ďábla, který se rozhodne z Pekla udělat trendující pojem poté, co se tam bůhví proč ocitne mileniál Beans. Ten byl totiž manažerem sociálních sítí a Ďábel se toho rozhodne využít ke zlepšení image Pekla.

Na Supermana & Lois kouknu, protože u CWverse relaxuju a vypínám, ale jelikož nemám dokoukanou loňskou sezónu ostatních seriálů, budu muset tuhle novinku zatím odsunout. Možná dám šanci novince Clarice, ve které se setkáme s Clarice Starlingovou rok po setkání s Hannibalem Lecterem. Tím, že jde o tvorbu CBS, tomu moc šancí nedávám, ale třeba seriál mile překvapí. Na závěr ještě zmíním návrat Last Week Tonight with John Oliver. Už se nemůžu dočkat, až bude John Oliver v nových epizodách glosovat současné dění.

Lucifrid se podívá na německé sci-fi Tribes of Europa. Foto: Netflix

Na co se v únoru podíváte vy?Diskuze /4

DHARMA4,8

Dám šanci Tribes of Europa hlavně kvůli srovnání seriálů na téma rozpadajících se spojených států amerických (Revolution a dalších). Druhou řadu For all mankind.

1.2.2021 | 22:23:15
LuciusSVK

Ja sa najviac teším na Space Sweepers od Netflixu

#3 Lucifrid
2.2.2021 | 7:55:30
Lucifrid

#2 LuciusSVK: Na to jsem taky zvědavá, ale to je film. :)

webmaster
2.2.2021 | 18:40:57
TOMASH

Uz som sa zacal tesit na Clarice, a potom som si vsimol ze to natocilo CBS. „Damm!“

2.2.2021 | 20:31:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů