Girlboss přemýšlí, jak naložit se svým životem

Girlboss přemýšlí, jak naložit se svým životem

Mladá Sophie má problémy s dospíváním a kvůli tomu je její život jeden velký chaos. Podaří se jí přijít na to, jak naložit se svým životem?

7 0
10.5.2017

Girlboss je seriálovou novinkou od Netflixu a první řada má třináct epizod. Seriál je velmi volně inspirovaný životem Sophie Amoruso, které se podařilo zbohatnout prodáváním oblečení přes eBay. Proto se i hlavní postava v seriálu jmenuje Sophie. Ta si odmítá připustit, že už je dospělá a měla by se pořádně postavit na své vlastní nohy. Místo toho se jen protlouká životem. V hlavních rolích se nám představí Britt Robertson (Under the Dome), Ellie Reed (2 Broke Girls), Johnny Simmons (Klondike) a Alphonso McAuley (The Middle).

@Remi91

Sophia Marlowe (Britt Robertson) se v životě prozatím hledá. Ještě nestačila najít vášeň, která by ji poháněla vpřed, a tak se protlouká jednotlivými dny bez nějakých větších cílů v očekávání, že ji časem něco praští mezi oči a pořádně ji nasměruje na tu správnou cestu. Mezitím si užívá svobodného života. Nachází různé partnery, se kterými nezůstává příliš dlouho. Ještě častěji mění zaměstnání, protože její pracovní morálka není kdovíjak působivá. Cítí se nevyužitá, je hádavá a jaksi postrádá úctu k autoritám. Vše se změní ve chvílí, kdy se ji podaří velmi výrazně zpeněžit kus retro oblečení. Zdá se, že konečně našla něco, co by ji mohlo stoprocentně zajímat a poskytnout ji její vytouženou finanční svobodu. Vše je ale na úplném začátku a čeká ji řada obstrukcí, na které nikdy nepomyslela. Jak se s tím vším popere?


Trvalo mi dost dlouho, než jsem si aspoň přiměřeně sedl se zobrazovaným materiálem. Hlavní vinu na tom nese hlavní postava. Je totiž většinou nepříjemná a těžko stravitelná. Je sebestředná, paličatá a těžko zvládnutelná. Chce žít život samostatného dospělého člověka, ale odmítá reálně dospět. Neuvažuje moc dopředu a nepočítá s následky svých činů. To pro mě rozhodně není ideální titulní charakter.

K dobru jí však hraje to, že vás dokáže pobavit svými kiksy. Ty vedou k vtipným situacím a tím tvoří podstatnou většinu všech gagů pilotního dílu. Nejedná se tedy o klasickou situační komedii natáčenou ve studiu před živým publikem. Zde se budeme neustále pohybovat po kopcovitém terénu slunečného San Francisca. Různé zachycené scenérie mě možná na celé epizodě bavily ze všechno nejvíc, což pro seriál není nikterak pochvalná poznámka.

Netflix nabízí další „osobitý“ projekt založený na zážitcích skutečné osoby (doporučuji si vyhledat životní příběh Sophii Amoruso, jde o docela kuriózní počteníčko), což se sebou přináší řadu neduhů. Hlavní postava je uchopena tak, aby k ní diváci projevili empatii či si přáli být na její pozici. Často se ale jedná o egocentrické povahy jdoucí si za svým přes mrtvoly a nejeví ani špetku pochopení, jak jejich počínání zasahuje jiné. Paradoxně je tak s nimi těžké soucítit nebo se plně vžít do jejich rolí. Podobné problémy jsem měl i při sledování seriálů One Mississippi, Haters Back Off či Crashing. Pokud se ale přes to dokážete přenést, nabídne vám Girlboss pár slušných momentů. Dokonce dojde i na nějaký ten úsměv. Celou sezónu bych vám ale pravděpodobně nedoporučil.

40 %

@EvelinaCZ

Girlboss mě díky svému názvu příliš nezajímal a nedávala jsem šance tomu, že by se mohl zařadit mezi to lepší, co nám seriálový duben přinesl. Tahle novinka je ale příjemné překvapení ze světa „holčičích“ seriálů. Sophia je mladá žena, která bojuje s životem a brání se dospělosti. Klasické zaměstnání jí nesedí, nejraději by zůstala doma a flákala se. Naději nalezne v nápadu začít prodávat vintage oblečení přes internet, ale ani to není to tak jednoduché, jak se v prvním okamžiku zdálo.

Girlboss je milá oddychovka, nečekejte tedy typický sitcom, ale sympatickou zábavu vycházející z absurdity hlavní postavy. Ta je chvílemi až protivná, nicméně v jejím rebelském chování je humor, který je lákavý tím, že není očividný. Seriál provází půvabná retro atmosféra a jistá dávka roztomilosti, která ve vás nechá úsměv ještě dlouho po zhlédnutí.

70 %

@1Bobesh1

Netlix se hlásí o pozornost s dalším projektem. Tentokrát tu máme komedii o mladé ženě, která moc neví, jak naložit se svým životem. Seriál si vás získá především kvůli své nenásilnosti. Jde o komedii, která se vás nesnaží pobavit za každou cenu. Je vidět, že tvůrci použili hlavu a postavy v seriálu vedou klasické dialogy, které se nikdo nesnaží zakončit vtipnou hláškou. Většina vtipných scén vyplyne přirozeně a vyznívají vtipně, ale ne nechutně, což je velkým plusem celého seriálu.

Hlavní postavou seriálu je Sophia, která přemýšlí, co se životem. Nic se jí nedaří a za žádnou cenu si nechce připustit, že stárne a měla by dospět. Vlastně tohle jedno velké dilema nás provází celým pilotem. Naštěstí pro nás diváky se v jeho závěru Sophie nejspíš najde. V pilotu se mihly ještě další postavy, ale bohužel jen povrchně. Na druhou stranu to ničemu nevadí. Příběh Sophie je zajímavý a i když jde o komedii, tak se tvůrci s touhle postavou snaží pracovat, což je další velké plus.

Girlboss je příjemným zpestřením seriálové nabídky a i když se pilot tváří jako jakási one woman show, tak baví a máme tu poměrně velký potenciál, že Sophie celý seriál utáhne, i kdyby celá první řada měla být především jen o ní. Pokud tedy hledáte příjemnou komedii, u které se zasmějete a zároveň budete zvědaví, jak to bude dál, tak rozhodně dejte Sophii šanci. Zaslouží si ji.

80 %

@Zlatodeni

Mladá Sophia je na prahu dospělosti, žije sama a je jí třiadvacet let. Nedokáže si udržet práci, chová se dětinsky a neustále si prochází krizí osobnosti. Dostala se do finanční tísně, ale stále ráda nakupuje vintage oblečení. Její chaos ji dovede až k jejímu životnímu cíli, rozhodne se ono milované oblečení prodávat na eBay, založí si vlastní obchůdek a podnikání může začít. Objeví ale spoustu nástrah a překážek, které takové podnikání přináší, takže je teď jen na ní, jak se s tím vypořádá.

Jedná se o příběh založený na skutečném osudu mladé návrhářky Sophie Amoruso, která se za pár let svého podivného podnikání dostala ze života v podnájmu do života v luxusu. Tahle vize zní zajímavě, nepřekáží mi to, že vím, jak seriál dopadne, ale o to víc mě její postup zajímá. Seriál propaguje i skutečná Sophia, která se s ním velmi ztotožňuje, i když každé úvodní titulky vám řeknou, že podobnost se skutečností je pojata volněji.

Chaotické provedení je překážkou a předností zároveň. Diváka může odradit ufňukaná Sophia a její puberťácké výlevy, ale ono to k tomu začátku patří, jinak by se nedal ukázat kontrast jejího osobnostního vývoje, který je stěžejní zápletkou této novinky. Pilot mě celkem odradil, ale neodolala jsem dalšímu dílu. Na konci úvodní epizody se totiž ukázal náznak onoho vývoje, o kterém to všechno je, což mi nedalo spát. O pár hodin později jsem měla dokončeny všechny dostupné díly – to je krása a prokletí Netflixu.

Girlboss je pro lidi, kteří mají rádi moderní životopisné seriály a filmy. Pokud máte pár hodin času a naleznete v pilotní epizodě kousek touhy pokračovat v sledování, neváhejte a pohodlně se usaďte s šálkem teplého nápoje u svých obrazovek.

80 %

Thumbnail Play icon

Celkové hodnocení: 68 %

Sledujete Girlboss, jak vás tahle novinka zaujala?

Foto: NetflixDiskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z