Netflix naznačuje uvedení Narnie v kinech

Netflix naznačuje uvedení Narnie v kinech

Od oznámení o koupení práv na Letopisy Narnie Netflixem v roce 2018, jsme se nikam neposunuli. Nyní je na obzoru jistá naděje opět v podobě filmového zpracování.

13 3
24.1.2023

V roce 2018 Netflix uzavřel unikátní smlouvu s The C.S. Lewis Company a získal tak práva k natočení několika seriálů a filmů ze světa Letopisů Narnie. Bohužel uběhly už čtyři roky a zatím se stále nic s tímto fantasy světěm nestalo. Nyní se ale ukazuje, že Netflix stále nad sérií nezanevřel oči. V novém rozhovoru pro Bloomberg Scott Stuber, vedoucí globálního filmového oddělení společnosti Netflix, hovořil o celkové strategii Netflixu v oblasti filmů pro kina a o chystaných novinkách.

Bloomberg | V minulosti jsme spolu mluvili o přípravě 8–12 filmů pro kina. Je to stále v plánu?
To byla opravdu aspirace. Museli jsme vybudovat infrastrukturu výkonných talentů, kteří dokáži k filmům promluvit. Šlo o nábor těchto talentů. Získat Martyho Scorseseho, Alfonsa Cuarona, Susanne Bier, Paula Greengrasse. Mluvili jsme s Guillermem Del Torem, Gretou Gerwig, Davidem Fincherem. Udělali jsme akvizice ke knihám C. S. Lewise a katalogu Dahla.

Foto: Walt Disney Pictures

Nejenže je to poprvé, co Netflix spojil Letopisy Narnie s možným uvedením v kinech, ale je to také poprvé od ledna 2021, kdy se o Narnii někdo z Netflixu zmínil.

Pan Stuber uvedl, že je povzbuzen tím, že kvalita filmové tvorby na Netflixu stále roste, ale rád by zvýšil zaměření společnosti na velkorozpočtové akční filmy. Jako jeden z příkladů vidí letošní Armádu mrtvých Zacka Snydera, ale po roce 2021 se chce zaměřit i na filmy jako The Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích a novou adaptaci Letopisů Narnie.

Je také pozoruhodné, že Stuber zmiňuje Gretu Gerwig jen několik týdnů poté, co se proslýchalo, že ji Netflix chce jako režisérku dvou filmů o Narnii. Uvidíme tedy, kdy se nějaké seriálu či filmu dočkáme. Doufejme, že na update nebudeme čekat další čtyři roky.

Četli jste knihy? Rádi byste zavítali opět do světa Narnie?Diskuze /6

Gaffík

Ty prdel cokoliv jen ne Narnie. PROSÍM. To se budou stydět lidi, za to, že to viděli…

25.1.2023 | 3:16:38
Ireth Elessar

Knihy jsem četla a jsou úžasné. Filmy se mi také líbí, ráda na ně občas kouknu. Nicméně z dalších pokusů mám trochu obavy, jelikož nebyla zfilmována první kniha, chybí pár zásadních informací a postav, které se později objevují.

25.1.2023 | 21:02:00
Moor8

ne, už zprznili dost fantasy klasik!!!

25.1.2023 | 23:19:23
Michy.Machy

Ty voe Netflix :D To bude teplej lev, lesbo královka a všichni japonci, černoši a nebo další etnické rasy :D

#5 PatrickD #6 LMRig
26.1.2023 | 21:13:07
27.1.2023 | 12:44:36
LMRig

#4 Michy.Machy: Disney by byl horší, ale i tak přibude asi další film, na který se holt nebudu dívat, jelikož je v tom nebudu podporovat :-D

28.1.2023 | 17:16:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů