Novoroční předsevzetí Netflixu: zdvojnásobit produkci a expandovat

Novoroční předsevzetí Netflixu: zdvojnásobit produkci a expandovat

Streamovací služba Netflix s každým rokem roste a do své videotéky přidává čím dál více vlastních seriálů a filmů. Tento rok se Netflix rozhodl, že svou produkci téměř zdvojnásobí, chystá totiž 31 seriálů a řady dalších pořadů, seriálů a filmů.


50 0
3.1.2016

Netflix v současné době vévodí internetové streamovací scéně. Přestože nejsou služby jako Hulu či Amazon Prime ve své podstatě o nic horší než Netflix, on v konkurenčním souboji vyhrává především díky vlastní vzrůstající seriálové a filmové produkci. Seriály z produkce Netflixu jsou poté navíc za prvé oceňované kritiky – například House of Cards je opakovaně nominováno na Zlaté glóby v kategorii Nejlepší televizní seriál, drama; na nějakou tu sošku si myslí i mnohými vyzdvihovaná novinka Narcos – za druhé pak sklízejí i (pro další vývoj služby velmi důležitý) komerční úspěch. Za ten může služba vděčit z velké části komiksovým seriálům, které produkuje ve spolupráci s Marvelem. Spadají sem již odvysílané Daredevil – ten v měsíci, kdy byl zveřejněn, dokonce šlapal v počtu stahování na paty stálé jedničce Game of Thrones -, Jessica Jones a chystané Luke Cage, Iron Fist a Defenders.

Díky všemu výše zmíněnému bylo tak k roku 2015 na Netflixu zaregistrováno více než 69 milionů uživatelů v celkem 80 zemích, kde je služba dostupná. S tím, že největší nárůst nově registrovaných uživatelů byl zaznamenán na přelomu posledního čtvrtletí roku 2014 a toho prvního 2015, tedy v čase prvního velkého milníku příprav seriálů na motivy komiksů od Marvelu, kdy byl mimo jiné také zveřejněn již zmíněný seriál House of Cards. V této době se registrovalo přes 4 miliony uživatelů.


Vzhledem k vzrůstajícímu jak úspěchu, tak konkurenci mají v Netflixu pro rok 2016 velké plány. Vedení chce v 365 dnech produkovat celkem 31 seriálů pro starší publikum, 30 seriálů pro děti, 10 celovečerních filmů, 12 dokumentárních počinů a 10 stand-upových speciálů. Expandovat chce potom z aktuálních 80 zemí do celkem 200, z nichž jedna má být i Česká republika. Jak informoval web The Verge, ke konci roku 2015 to prohlásil programový ředitel Netflixu, Ted Sarandos, na UBS Media Conference.

Když porovnáme cíle Netflixu pro rok 2016 s těmi na minulý rok, dojdeme k tomu, že se chystá na doposud největší expanzi i produkci. Minulý rok totiž zmíněná streamovací služba produkovala 16 vlastních seriálů, tento rok se tak produkce téměř zdvojnásobí na zmíněných 31 seriálů pro starší publikum. A počet zemí, do nichž se chce Netflix rozšířit, se dokonce téměř ztrojnásobí.

Pokud se budeme bavit o konkrétních dílech, které bude Netflix produkovat tento rok, stojí jistě za zmínku návrat některých seriálových hitů loňského roku. Nejprve se bude 4. března snažit Frank Underwood již počtvrté udržet si své místo v politice. Zřejmě nedlouho po něm se již podruhé setkáme s Mattem Murdockem v superhrdinském Daredevilovi. V první polovině roku se také vypravíme na další dobrodružství s Marcem Polem. A na seznamu samozřejmě nechybí ani návrat kritiky oceňovaného Narcos, ani fanoušky zamilovaného Sense8 od sourozenců Wachowských (Matrix, Cloud Atlas) a zapomenout nesmíme ani na Orange Is the New Black.

Premiérově se pak již s ohlášeným datem premiéry představí 6. listopadu Master of None. S ohlášeným pouze rokem, nikoliv přesným datem, z očekávaných spatří světlo světa Bloodline či obnovený Fuller House. Novoroční předsevzetí Netflixu tak míří hodně vysoko. Zda se mu jej podaří splnit, budeme moci sledovat v následujících dvanácti měsících.

Autorem článku je @TheDarkKnight.

Foto: Netflix

Diskuze /8

pozitkar

Doufám, že bude jednou z těch nových zemí ČR a snad nebude utrácet za dabing a sežene si dobré titulkáře ;-)

3.1.2016 | 12:00:14
David32

Netfilx v americe je určitě supr o tom žádná ale nikdo neví v jaké podobě se objeví u nás doufám že to nebude nějak extrémně ochuzené uvidíme.

3.1.2016 | 12:29:16
garvon

Jako jo, serialy delaj kvalitni. Diky bohu zatim ty komiksove: Daredevil a Jessica Jones se velmi povedly (obzvlast ten prvni) a nevznikl z toho dalsi stupidni Arrow a Flash.

3.1.2016 | 14:00:45
deadpool

nekde sem cetl ze dc taky budou mit nejaky serialy na dc ale ted nevim ktery – mozna catwoman nepamatuje se :D

#5 TheDarkKnight
3.1.2016 | 14:59:39
TheDarkKnight

#4 deadpool: Na Netflixu zatím žádný DC seriály nebudou produkovat, nicméně teď nově koupil Netflix filmy Catwoman a Constantine, který jsou právě z dílny DC/Warner Bros.

3.1.2016 | 17:08:27
pozitkar

Teď jsem si při čtení nadpisu na Gesichtbuchu uvědomil, že když u nás Netflix nevysílá a zdvojnásobí to …

3.1.2016 | 18:06:57
Merwis

Už aby tu byl. A nezbývá než doufat, že nebude moc osekaný a že si udrží cenu podobnou té v US. 10 $, takže nějakých 250 Kč měsíčně, to by byla paráda.

3.1.2016 | 18:08:21
psychko

držím palce,jde o moji oblíbenou skupinu

3.1.2016 | 18:12:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!