Osmnáct nových seriálů, které uvidíme na NBC

Osmnáct nových seriálů, které uvidíme na NBC

Stanice NBC se na novou sezónu připravuje opravdu poctivě. Chystá se uvést osmnáct novinek. A některé z nich uvidíme už letos v létě, ještě než podzimní sezóna nabere obrátek.

1 0
25.5.2013

About a Boy

Seriálová adaptace knihy Jak na věc od Nicka Hornbyho, která sleduje příběhy svobodného třicetiletého muže, který si rád užívá života (hraje David Walton – Bent) a který náhle zjistí, že jedna z jeho přítelkyň (Minnie Driver – Good Will Hunting) s ním má dítě (Benjamim Stockham – 1600 Penn) a nastěhuje s k němu. Za touto novinkou stojí Jason Katims z týmu Parenthood.

Believe

Malá desetiletá Bo (Johny Sequoyah) už od malička ovládala zvláštní síly. Telekinezi, levitaci, ovládání přírody nebo předvídaní budoucnosti. Teď se spojí s bývalým vězněm Tatem (Jack MacLaughlin – Savages), který ji a její síly musí ochraňovat před jejím okolím. Může na nich totiž záviset osud celého světa. Seriál vzniká pod taktovkou Alfonsa Curaona (Harry Potter a vězeň z Azkabanu) a produkuje jej J.J. Abrams.


Thumbnail Play icon

Camp

Camp je novým letním dramatem v hlavní roli s Rachel Griffiths (Six Feet Under), majitelkou rodinného kempu, která si po odchodu jejího manžela s mladší ženou rozhodne nově uspořádat život a nic jí v tom nesmí stát v cestě. Tvůrci seriálu jsou Liz Heldens a Peter Elkoff (Deception) a první díl uvidíme už 10. července.

Chicago PD

Pokud jste si oblíbil loňskou novinkou o hasičích Chicago Fire, tento policejní spin-off byste si neměli nechat ujít. V nové kriminálce uvidíme v hlavní roli Jasona Begheho (Californicati­on), který si zahrál už mezi hasiči seržanta Hanka Voighta. Na seriálu bude pracovat původní tým Chicago Fire společně s Dickem Wolfem (Law & Order: SVU).

Crisis

Je unesen autobus plný dětí z prestižní střední školy, která učí děti politiků, diplomatů, ředitelů mezinárodních firem a dokonce i prezidentova syna. Otázkou pro rodiče a policii nyní zůstává, jak daleko jsou ochotni zajít, aby děti zachránili ze středobodu politické hry. V hlavní rolích: Gillian Anderson (The X Files), Rachael Taylor (666 Park Avenue) a Dermot Mulroney (New Girl). Tvůrcem seriálu je Rand Ravich (Life).

Thumbnail Play icon

Crossbones

Piráti se znovu hlásí o slovo. Tentokrát v novém seriálu s Johnem Malkovichem, který si zahraje jednoho z nejobávanějších pirátů vůbec – Edwarda Teache, alias Blackbearda/Čer­novouse. Na jeho život a smrt v 18. století si posvítí tato novinka pod vedením Neila Crosse (Luther).

Crossing Lines

Vznik Evropské unie zapříčinil mimo jiné také otevření hranic volnějšímu cestování a mezinárodnímu obchodu. A také mezinárodnímu zločinu. Bývalý detektiv Carl Hickman (William Fichtner – Prison Break) se svým nově formovaným týmem teď cestuje po všech exotických místech a snaží se dopadat zločince. Ve vedlejších rolích se objeví například Donald Sutherland (Pillars of the Earth, Hunger Games) a francouzský herec a zpěvák Marc Lavoine. Hlavním tvůrcem seriálu je Edward Allen Bernero (Criminal Minds, Third Watch). Novinku uvidíme už 23. června.

Thumbnail Play icon

Dracula

Do Lodnýna 19. století dorazil Dracula jakožto americký podnikatel, který chce pomocí elektřiny zmodernizovat viktoriánskou Anglii. Vše mu vychází podle plánu, dokud nenarazí na žena, která by mohla být reinkarnací jeho bývalé ženy. Více se můžete dozvědět na našem webu Dracula.

Thumbnail Play icon

Ironside

Detektiv Robert Ironside (Blair Underwood – Event, L.A. Law) a jeho tým z NYPD neváhá porušovat pravidla, aby mohl vyřešit ty nejsložitější kriminální případy. I přesto, že se ničeho nebojí, má jeden hendikep – je na vozíčku. Za seriálem stojí Michael Caleo (The Sopranos, Rescue Me).

Thumbnail Play icon

Save Me

Tato nová komedie se od všech ostatních z tohoto seznamu něčem liší. A sice v tom, že už od 23. května běží v televizi. Sleduje příběh manželky a matky Beth Harper (Anne Heche – Hung), která se málem udusí sendvičem a octne se takřka na prahu smrti. Přežije však a po tomto zážitku navíc tvrdí, že je v přímém spojení s Bohem. Její dcera Emily (Madison Davenport – Shameless) to děsí a její manžel Tom (Michael Landes – Nezvratný osud 2) k tomu přistupuje kriticky. Beth se ale i tak rozhodne, že bude v novém životě pozitivní a pokusí se znovu udobřit se svými dvěma kamarádkami. Do toho všeho navíc ještě na předzahrádce u Harperů uhodí blesk do Tomovy bývalé milenky Carly (Alexandra Breckenridge – American Horror Story), která se dostane do kómatu.

Thumbnail Play icon

Sean Saves the World

Sean (Sean P. Hayes – Will & Grace) je rozvedený muž, který se snaží zvládnout ve svém životě všechny překážky. Ať už to je jeho šéf nebo kolegové v práci, či jeho matka. Vše mu ale rozhodí jeho čtrnáctiletá dcera (Samantha Isler – , která se k němu nastěhuje na trvalo. Společně s Hayesem za vznikem seriálu stojí i Victor Fresco (Better Off Ted).

Thumbnail Play icon

The Blacklist

Jeden z nejhledanějších zločinců FBI Raymond Reddington (James Spader – The Office, Boston Legal) se náhle záhadně agentům vzdá a rozhodne se, že jim pomůže dopadnout hledaného teroristu Ranka Zamaniho. Má však jednu podmínku – chce případ řešit pouze s agentkou Elizabeth Keen (Megan Boone – Law & Order: LA). Jaké jsou však Redovy opravdové úmysly? Kromě Spadera a Boone uvidíme v seriálu i Harryho Lenixe (Dollhouse, 24) a Diega Klattenhoffa (Homeland).

Thumbnail Play icon

The Family Guide

V nové komedii se zaměříme na ne zcela obyčejnou rodinu Fisherů. Obětavého otce Mela (J.K. Simmons – The Closer nemůže ani jeho slepota zastavit od dobré výchovy svých dětí, zatímco jejich matka a nyní již rozvedená Melova manželka Joyce začíná hledat své ztracené mládí. Seriál vzniká pod taktovkou D.J. Nashe (Up All Night, Guys with Kids).

The Gilded Age

Tato připravovaná novinka od tvůrce Downton Abbey Juliana Fellowese nás zanese mezi smetánku 19. století – takzvané americké renesance.

The Michael J. Fox Show

V této komedii se podíváme na osud Michaela J. Foxe (Zpátky do minulosti), který se kvůli zjištění Parkinsonovy choroby vykašlal na práci a začal se více věnovat své rodině. O pět let později se však znova rozhodl, že se vrátí na obrazovky společně třeba s Betsy Brandt (Breaking Bad) a tvůrcem Cougar Town, Sam Laybournem.

Thumbnail Play icon

The Night Shift

Lékařských dramat není nikdy dost. V příští sezóně to NBC zkusí s novinkou z prostřední nemocnice San Antonio Memorial, kde se zaměří na lékaře, kteří pracují v noční směně. V ní se vojenský lékař z Afghánistánu TC Callahan (Eoin Macken – Merlin) se svým týmem (Jill Flint – Royal Pains; Ken Leung – Lost, Flashforward) snaží zachraňovat životy svých pacientů a bojovat s novým vedoucím Michaelem Ragosou (Six Feet Under).

Undateable

Když se Danny (Chris D'Elia – Whitney) rozhodne, že se k němu může nastěhovat kamarád Justin (Brent Morin), netuší ještě, že společně s ním se objeví i jeho skupinka přátel, které Danny popisuje jednou vědou: s nimi by na rande nikdo nešel. Rozhodne se ale společně se svou sestrou a svobodnou matkou Leslie (Bianca Kajlich – Rules of Engagement), že je naučí „hře lásky“. Za seriálem stojí Bill Lawrence (Scrubs, Cougar Town).

Welcome to the Family

Když Molly Yoder (Ella Rae Peck – Gossip Girl) odjede na vysokou, jsou její rodiče Dan (Michael O'Malley – Glee) a Caroline (Mary McCormack – The West Wing) štěstím bez sebe, že mají konečně klid a čas na sebe. Když se ale jejich dcera vrátí s tím, že je těhotná a přivede na návštěvu rodiče otce dítěte, všechno se obrátí naruby. Tvůrci seriálu jsou Mike Sikowitz (Rules of Engagement, Friends) a Jamie Tarses (Happy Endings, Franklin & Bash).

Thumbnail Play icon

Nyní se ještě podíváme na následujících sedm seriálů, kterým štěstí nepřálo a byly zamítnuty: Bloodline (o osiřelé dívce, která se dostane do sporu mezi dvěma válčícími rodinami a za pomoci jejího čínského mistra se rozhodne pomstít se své matce), Brenda Forever (o dívce, kterou sledujeme vyrůstat v jejích 13 a 31 letech), Downtowners (o skupince přátel a o tom, jaké to je randit ve svých dvaceti), Joe, Joe and Jane (o vztahu dvou manželů a jejich kamaráda), Mulaney (komedie o životě komika Johna Mulaneyho), The Gates (o rodičích, kteří se snaží zapadnout mezi ostatní rodiče, jejichž děti chodí do stejné školy) a The Sixth Gun (western s prvky nadpřirozena o šesti zbraních se zvláštními silami).

Další tři seriály pak stanice odložila na neurčito: Girlfriend in Coma (o čtyřiatřice­tileté ženě, která se probere z kómatu a zjistí, že její sedmnáctiletá dcera je těhotná), The Donor Party (o muži, který zjistí, že z jeho spermatu, které kdysi daroval, se narodil syn a jeho matka se s ním nyní chce spojit) a Wonderland (o dívce jménem Clara, která chce získat zpátky svůj život a proto musí bojovat s královnou říše divů, kterou se stala Alenka).

Nad pěti posledními seriály pak stále visí otazník: Assistance (komedie o asistentce, která se snaží plnit přání a rozkazy svého šéfa), Holding Patterns (o skupině přátel, jejichž život se zcela změní po ztroskotání v letadle), Mr. Robinson (o talentovaném muzikantovi, který se rozhodne být učitelem hudby), The Secret Lives of Husbands and Wives (drama o vraždě v jednom kalifornském sousedství na předměstí, která začne odkrývat netušená tajemství) a I am Victor (drama o rozvodovém právníkovi, které má vycházet z předlohy chystané knihy norského spisovatele Jo Nesba).

Jak vidno, na NBC se s novinkami roztrhl pytel. Máte už vybraného svého favorita, kterému dáte šanci? Podělte se o to s námi v diskuzi.

 • About-a-Boy-8d211251994919a27ebec1e8dbcfc677.jpg
 • Believe-c88e789449e4d2776770b8bf8d4cb408.jpg
 • Camp-f631cf2795b88cdcb570766aa029c754.jpg
 • Crisis-ebbd95dcec61aaa8ba830c3abd9f3abc.jpg
 • Crossbones-d7d24c445313ef8046a59f90b7c1224c.jpg
 • Crossing-Lines-9f1f65b8bf0783d7aa82a8def51f9103.jpg
 • Dracula-c7248eefd9ed61c4c2ecfd4fa0b8382a.jpg
 • Chicago-PD-ee12d636d1ec1f70612678d22775bdbc.jpg
 • Ironside-570eb35e93fe625b8593c938df2fe96b.jpg
 • Save-Me-c20d393f68fa53459d31a006c5a9afc6.jpg
 • Sean-Saves-the-World-d0a2381b80126c08111944c09461fb9a.jpg
 • The-Blacklist-2682c93c635933048143153c7acd0f5b.jpg
 • The-Family-Guide-9f0c887840c9e68b817ea10c799bf418.jpg
 • The-Michael-J-Fox-Show-587fe4aadf5fbd4d4e339218d3c82be0.jpg


Diskuze /13

upsik

Tak tady si něco vybrat a doufat v delší životnost :( MJF show + Sean saves the world mě doslova neodradilo, oddechovka na odzkoušení. NBC bude sázet nejvíce na Blacklist (tak pár dílů asi zkusím), a Crossbones by mohlo taky překvapit (chybí trailer). Počkám si také na trailer na Family Guide, při deštivém létě nasosám i několik dílů Camp.

#4 1Bobesh1
25.5.2013 | 16:01:42
upsik

… Believe, Undateable asi taky vyzkoušíme (jsem přehlédl) :)

25.5.2013 | 16:07:21
iHyi

Trailery ke Crossbones, Believe a k Undatable ještě nejsou. Alespoň jsem je nikde nenašel.

#10 upsik
webmaster
25.5.2013 | 16:21:37
1Bobesh1

#1 upsik: Trailer na Crossbones ještě není = seriál poběží až od 2014 takže do traileru daleko..

Nechápu ten počet 16 seriálů… teď už to má chudák Hannibal určitě spočítané. Dám šanci nejspíš jen Crossbones.

#8 upsik
admin
25.5.2013 | 17:00:51
Silvo911

Tu môže počet noviniek trochu klamať. Väčšina z nich je plánovaná iba polovicu sezóny, z dramatických iba Blacklist a Ironside. Na networkové stanice trochu netypické, ale mne sa to pozdáva, pretože seriály s 10 – 13 dielmi za rok bývajú zvyčajne kvalitnejšie.

#6 iHyi #7 Silvo911
25.5.2013 | 17:16:19
iHyi

#5 Silvo911: To je určitě dobrá připomínka :) Plánuju to ještě na zpracování.

webmaster
25.5.2013 | 17:31:24
Silvo911

#5 Silvo911: Zabudol som na koniec vety :D

Iba Blacklist a Ironside su planovane na plnu sezonu.

25.5.2013 | 18:20:58
upsik

#4 1Bobesh1: ano trailer ještě není viz. (chybí trailer) :)

25.5.2013 | 18:51:54
upsik

Podle mě se Ironside nechytne…a bude nahrazený ještě před ( midseason).

25.5.2013 | 18:56:22
upsik

#3 iHyi: (trailer/upoutávka) na Believe tu vidím :)

#11 iHyi
25.5.2013 | 18:58:32
iHyi

#10 upsik: jsem chtěl říct Family Guide, sorry :) mně Ironside taky přijde jako slabota

webmaster
25.5.2013 | 19:14:14
mynonka

Tak pro mě Believe a The Blacklist určitě a šanci dostane i Save me, Welcome to the Family a Dracula :).

26.5.2013 | 18:10:52
Kafka Tamura

Tak já vkládám naděje do Believe… Crisis… Crossbones… The Blacklist… a třeba i Crossing Lines, když bude nálada na cestování po evropských metropolích.

28.5.2013 | 2:36:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů