Seriálové verze se dočká i Child's Play

Seriálové verze se dočká i Child's Play

Slavná hororová série Child's Play se po sedmi epizodách a nedávném rebootu dočká seriálového zpracování. V něm se ke kormidlu vrátí původní tvůrci a těšit se můžeme na další Chuckyho řádění.

2 7
14.1.2020

Panenka Chucky, jež je posedlá zabijákem Charlesem Lee Rayem, se poprvé objevila v dnes již kultovním snímku režiséra Toma Hollanda (neplést s filmovým Spider-Manem) Child's Play z roku 1988. O scénář k filmu se postaral Don Mancini s Hollandovou asistencí a hlavní roli, nebo spíše hlas vražedné panenky, si střihl Brad Dourif. V dalších rolích se objevili herci Chris Sarandon, Catherine Hicks a Alex Vincent, přičemž poslední jmenovaný ztvárnil malého Andyho, jenž panenku dostal jako dárek. Child's Play se dočkala šesti pokračování a v posledním, Cult of Chucky, se v jedné z hlavních rolí objevila i Fionna Dourif, Bradova dcera.

Dourif mluvil Chuckyho celkem sedmkrát. Foto: MGM


Loni se v kinech objevil další snímek s názvem Child's Play, jenž už ale nenavazoval na původní sérii, naopak se jednalo o reboot. V něm Chucky nebyl panenkou s myslí masového vraha, ale hračkou, která se stane zlou. Malého Andyho ztvárnil Gabriel Bateman, jeho maminku Aubrey Plaza a i když o roli Chuckyho projevil zájem Brad Dourif, nakonec panenku namluvil jiný dabingový mistr, sám Mark Hamill. Reboot ale neuspěl tak, jak si studio Orion Pictures slibovalo, proto nás čeká další restart série.

Hamill jako Chucky ve filmu i zpíval nesmírně chytlavou píseň. Foto: MGM, Orion Pictures

Stanice Syfy po měsících spekulací nyní oficiálně objednala sérii seriálu Chucky, jež nebude s loňským snímkem nijak souviset. Na pozici showrunnera byl najat nejpovolanější tvůrce, samotný scenárista původních sedmi epizod Don Mancini. Hlavní postavu, tedy slavnou vraždící panenku, si pak opět střihne Brad Dourif, jenž se tak podobně jako scenárista k látce vrací po krátké pauze. Podle dalších zpráv jedná o možnosti natočit minimálně pilotní epizodu Tom Holland, na tvorbě by se ale měli podílet i mladí a nadějní hororoví režiséři.

Podle původního Manciniho plánu se měl příběh seriálu soustředit na události po snímku Cult of Chucky, toto rozhodnutí ale nakonec padlo. Mancini tak chystá úplně nový příběh, jenž se zaměří na Chuckyho, který dorazil do malého městečka, jež postupně začíná terorizovat. Premiéru na stanici Syfy by měl mít nový seriál už letos, doufejme tedy, že se Mancinimu a Dourifovi povede.

Dáte šanci seriálové Child's Play?Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z