Tim Burton nachystá seriálovou verzi The Addams Family

Tim Burton nachystá seriálovou verzi The Addams Family

Legendární podivná rodinka to po animované verzi zkusí po letech i na televizní obrazovce. A kdo jiný by měl podobně šílený projekt nachystat než Tim Burton?

22 8
23.10.2020

The Addams Family byla původně kresleným stripem s humornými prvky v listu New Yorker a jejich příběhy od roku 1938 sledovaly satirickým způsobem život jedné atypické americké rodiny. Členy rodiny byly od počátku oblíbené postavy rodičů Gomeze a Morticie Addams, jejich dětí Wednesday a Pugsleyho, strýčka Festera a čarodějné babičky. Sestavu posléze doplnil ještě majordomus Lurch a později ještě dva mazlíčci, chobotnice Aristotle a ruka Věc. Roku 1964 zamířila potrhlá rodinka na televizní obrazovky v seriálu stanice ABC s Carolyn Jones a Johnem Astinem v hlavních rolích. Seriál vydržel ve vysílání dvě série, o devět let později pak pouhou jednu sérii vydržela animovaná verze z produkce Hanna-Barbera. Stejné studio pak v roce 1992 opět zkusilo štěstí s animákem, ani další seriál ale neměl dlouhého trvání, neboť vydržel taktéž pouhé dvě série.

První seriál debutoval v roce 1964. Foto: ABC


V devadesátých letech zažila The Addams Family největší boom díky dvěma celovečerním filmům od režiséra Barryho Sonnenfelda. V hlavních rolích se objevili Anjelica Huston, Raul Julia, Christina Ricci či Christopher Lloyd a oběma snímkům se nebývale dařilo. V roce 1998 to Addamsovi zkusili ještě ve filmu Addams Family Reunion, kde se objevil Tim Curry, a taktéž v seriálu The New Addams Family. Loni se rodinka vrátila na plátna kin v animovaném rebootu s jednoduchým názvem The Addams Family s dabingem superhvězd Oscara Isaaca, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Finna Wolfharda či Allison Janney. Film uspěl a dočká se sequelu, vedle toho pak ale uvidíme i hraný seriál z dílny Tima Burtona.

Loni se Addamsovi dočkali dalšího animáku. Foto: MGM

Protřelý filmař, který stojí za nejtemnějšími netopýřími filmy Batman a Batman Returns a taktéž za klasikami Beetlejuice, Ed Wood, Sweeney Todd či Alice in Wonderland, připraví pro MGM TV zcela nový seriál. Ten představí Addamsovy z perspektivy Wednesday v roce 2020 a měl by se zaobírat i současnou situací, přičemž seriál by mohl běžet na Netflixu. Burtonovi pomohou s tvorbou producenti Alfred Gough a Miles Millar, kteří mají na kontě seriál Smallville, premiéry bychom se pak mohli dočkat v příštím roce.

Podíváte se na další verzi The Addams Family?Diskuze /1

Michelle84

Ten představí Addamsovy z perspektivy Wednesday v roce 2020 a měl by se zaobírat i současnou situací, přičemž seriál by mohl běžet na Netflixu. – bože, snád nebudú nosiť rúška :D

26.10.2020 | 9:24:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů