Velký přehled: 31 chystaných komiksových seriálů

Velký přehled: 31 chystaných komiksových seriálů

Televize a komiksy právě prochází zlatou érou svého spojení. Stále více a více komiksových příběhů a hrdinů dostává prostor v televizních seriálech. A ještě nějaký čas je zjevně dostávat budou. Seznamte se s více než třiceti novými projekty, které čekají na oživení.

64 0
28.4.2015

Článek je pro větší přehlednost rozdělen do pěti sekcí:

SERIÁLY Z DÍLNY MARVELU

Pokud vše vyjde, Marvel v příštích letech uvede dalších 7 komiksových seriálů. Čtyři z nich na Netflixu, jeden na stanici ABC, druhý na stanici FOX a třetí si svou domovskou stanici teprve bude hledat.


Defenders

Název Defenders shrnuje příběh čtyř komiksových hrdinů od studia Marvel, kteří se objeví v nové sérii streamovací služby Netflix. S prvním z hrdinů jsme se již setkali. Daredevil měl premiéru letos v dubnu a ohlasy na něj jsou více než pozitivní. Maskovaného bojovníka proti bezpráví v příštích letech doplní také Jessica Jones, Iron Fist a Luke Cage, v roce 2016 se chystá navíc druhá řada Daredevila a po odvysílání všech čtyř seriálů se tito hrdinové spojí v minisérii Defenders. Představme si nyní jednotlivé členy tohoto týmu:

Jessica Jones

(Krysten Ritter jako Jessica Jones. FOTO: Netflix)

Bývalá superhrdinka Jessica Jones, která trpí posttraumatickou stresovou poruchou, si otevře detektivní kancelář, aby mohla pomáhat ostatním lidem, a to včetně jiných superhrdinů. Za seriálem, který se začal natáčet v únoru roku 2015, stojí Melissa Rosenberg (Dexter, filmová série Twilight) a hlavní roli Jessicy Jones ztvární třiatřicetiletá americká herečka Krysten Ritter (Breaking Bad, Don't Trust the B---- in Apartment 23). V dalších rolích se objeví i David Tennant (Doctor Who) a Mike Colter, který si zahraje superhrdinu Luka Cage.

Premiéra: konec roku 2015
Status: natáčí se první série
Stanice: Netflix

Iron Fist

(Iron Fist (vlevo) a Luke Cage. FOTO: Marvel)

Seriál o komiksovém hrdinovi a mistru bojových umění, který vystupuje pod pseudonymem Iron Fist. Tento seriál by se měl začít natáčet po dokončení produkce na A.K.A. Jessica Jones. V seriálu by se údajně mohl objevit i Doctor Strange, kterého si má ve stejnojmenném filmu zahrát Benedict Cumberbatch (Sherlock).

Premiéra: 2017
Status: první série je v přípravě
Stanice: Netflix

Luke Cage

(Mike Colter jako Luke Cage. FOTO: Netflix)

Luke Cage je bývalý trestanec a nadčlověk s nezranitelnou a neproniknutelnou kůží, který potírá zločin v ulicích newyorské čtvrti Hell's Kitchen. Titulní roli Luka Cage ztvární osmatřicetiletý americký herec Mike Colter (The Good Wife, The Following), který v této roli poprvé vystoupí už v seriálu A.K.A. Jessica Jones. Přípravy na tomto seriálu by měly začít po dokončení Iron Fista. Showrunnerem seriálu bude Cheo Hodari Coker (Ray Donovan, Southland)

Premiéra: 2016
Status: první série je v přípravě
Stanice: Netflix

Spin-off seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.

(Lance Hunter a Bobbi Morse, hrdinové nového spin-offu. FOTO: ABC)

Od seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. se v nejbližší době nejspíš odtrhne v pořadí už druhý spin-off. Alespoň by si to přála stanice ABC, která nedávno oznámila, že v hlavní roli této novinky se objeví Bobbi Morse (Mockingbird) a Lance Hunter. Zatím není jisté, jestli seriál skutečně dostane zelenou, o ztvárnění se ale mají postarat scenáristé Jeffrey Bell (The X-Files, Angel) a Paul Zbyszewski (Lost, Day Break), kteří zároveň nejsou nováčky ani ve světě S.H.I.E.L.D.u. Je pravděpodobné, že seriál by nahradil letošní novinku Agent Carter, o níž stále ještě nevíme, zda dostanou druhou řadu.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: ABC

X-Men

(Dostanu X-Meni i novou televizní šanci? FOTO: 20th Century Fox)

Stanice FOX to s komiksovými seriály zatím nijak nepřeháněla. Loni odhalila svůj „batmanovský“ Gotham, teď má v plánu pustit se do odvážnější hry, a to se seriálovými X-Meny. Sice o něm nevíme absolutně nic, krom toho, že ho stanice FOX připravuje, ale přesto jsme zatraceně zvědaví, jestli se tohoto seriálu někdy dočkáme a hlavně kdo v něm bude hrát, protože to bude jedna z hlavních věcí, na kterých seriál bude stát i padat.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: FOX

Dreadstar

(Dostane se hrdina 80. let do televize? FOTO: Marvel)

Vanth Dreadstar je jediný přeživší na Mléčné dráze. Společně se svým společníkem kyborgem a čarodějem Syzygyem Darklockem se snaží ukončit starodávnou válku mezi dvěma znepřátelenými mocnostmi. Dreadstar je kultovní komiks z 80. let z pera Jima Starlina. A bude to právě on, kdo případný seriál přivede k životu.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: neurčená (NBC, Syfy, USA Network)

SERIÁLY Z DÍLNY DC COMICS

Svět DC Comics se má v televizi rozrůst ještě mocněji než konkurenční Marvel. V plánu je aktuálně 9 seriálů. Tři z nich vyvíjí stanice CW, po jednom si vzaly stanice TNT, FOX a CBS, dva seriály chce oživit Syfy a poslední pořad plánuje spuštění na online streamovací službě společnosti Warner Bros.

Legends of Tomorrow

(Atom jako hlavní hrdina nového spin-offu. FOTO: CW)

Na začátku všeho byl seriál Arrow. Z něj se postupně oddělil The Flash a nyní se na stanici CW chystá další spin-off, který se vydělí z obou dvou zmíněných seriálů. Pracovní název má zatím Legends of Tomorrow. O čem přesně seriál bude ještě není jasné, v jeho pilotní epizodě se ale objeví Arrow i Flash, těšit se můžeme také na Heat Wavea, Hawk Girl a Rip Huntera. Hlavní postavou by měl být superhrdina Atom, respektive herec Brandon Routh známý z Arrowa i Flashe.

Premiéra: nejspíš konec roku 2015
Status: objednán pilotní díl
Stanice: CW

Supergirl

(Melissa Benoist jako Supergirl. FOTO: CBS)

Komiksových seriálů s mladými hrdiny ze světa DC není zjevně nikdy dost. Po výše představené trojici Arrow, Flash a Atom přichází i Supergirl. Ta se objeví na stanici CBS a zahraje si ji Melissa Benoist (Glee). Tvůrce seriálu Greg Berlanti (Arrow, The Flash) si od seriálu neslibuje epické bitky jako ve svých předchozích seriálech, ale má v plánu ze Supergirl udělat něco jako procedurální kriminálku ve stylu NCIS. Navíc ani není vyloučeno, že by se do Supergirl mohli Arrow s Flashem podívat (CBS je nadřazená stanice CW).

Premiéra: podzim 2015
Status: objednána první série
Stanice: CBS

Vixen

(Vixen se setká s Arrowem i Flashem. FOTO: CW)

Poslední příchozí do světa Arrowa a Flashe. Stanice CW oznámila uvedení své novinky Vixen od producenta Arrowa Marca Guggenheima. Animovaný seriál o dívce Mari McCabe, která díky totemu Tantu dokáže napodobovat schopnosti různých zvířat, by měl mít premiéru letos v říjnu. Uvidí ho ale jen diváci s přístupem do online vysílání stanice CW, a sice na webu CW Seed. Objeví se v něm ale i animovaný Arrow i Flash.

Premiéra: podzim 2015
Status: objednána první série
Stanice: CW

Blackbirds (původně Titans)

(Tihle hrdinové možná už nebudou jen animovaní. FOTO: Cartoon Network)

Svůj superhrdinský seriál chce mít i stanice TNT. Pro svou hranou novinku Blackbirds, kterou jsme původně znali jako Titans si vybrala týmovku Teen Titans. Pilotní díl se má natáčet letos a z postav se mají objevit Robin/Nightwing, Batgirl, Dove, Hawk, Raven a Starfire. Za seriálem bude stát i autor komiksu Geoff Johns (The Flash).

Premiéra: neznámá
Status: objednán pilot
Stanice: TNT

Krypton

(Supermanův domov před zničením. FOTO: DC Comics)

Už druhý seriál stanice Syfy, který má opět velký potenciál. Jak už napovídá název, děj by se měl odehrávat na planetě Krypton předtím, než vybuchne, a vyšle na Zemi Supermana a další. Za seriálem stojí David S. Goyer (Da Vinci's Demons, Batman Begins). Více o této novince ale bohužel není známo.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: Syfy

Hourman

(Hourman bojuje o více než hodinu času v televizi. FOTO: DC Comics)

Přes rok stará zpráva stále žije. Stanice CW na konci roku 2013 ohlásila, že pracuje na seriálu o hrdinovi Hourmanovi ze stáje DC Comics. Podle tehdy vydané synopse seriálu měl být Hourman hrdinou, který vidí záblesky tragických událostí, které se odehrají přesně o hodinu později v budoucnosti. Snaží se proto zachraňovat lidi, aby odčinil své hříchy a získal zpátky svou bývalou ženu a syna. Pro CW pilot připravoval Micahel Caleo (Ironside), ale jak to s projektem aktuálně vypadá, to zůstává zahaleno. CW má teď nejspíš plné ruce práce s Arrowem, Flashem, Vixen a Atomem. Na druhou stranu by mohla zkusit Hourmana do jednoho z těchto seriálů zasadit (kvůli hrátkám s časem se nabízí hlavně Flash) a otestovat, zda o něj bude mít publikum větší zájem.

Premiéra: neznámá
Status: neznámý
Stanice: CW

Ronin

(Duše ronina je skryta v kouzelném meči. FOTO: DC Comics)

Od dubna 2014, kdy stanice Syfy oznámila plány vytvořit pořad podle komiksu Ronin, se toho příliš neudálo. Což je s podivem vzhledem k tomu, že autorem je věhlasný Frank Miller (Daredevil, Batman, Sin City a další). Příběh začíná ve feudálním Japonsku. Poté, co jeden samuraj nedovede zachránit svého mistra před mocným démonem, stane se z něj ronin. Aby sám sebe vysvobodil, musí démona zabít, což se mu sice povede, démon ale včas jejich duše zakleje do svého kouzelného meče. Oba se probudí po 800 letech v technologicky vyspělé budoucnosti (tedy naší současnosti) a v jiných tělech, aby se setkali znovu a ukončili svůj boj.

Premiéra: neznámá
Status: neznámý
Stanice: Syfy

Static Shock

(Static umí ovládat elektromagnetismus. FOTO: DC Comics)

Na střední škole byl Virgil Ovid Hawkins vystaven chemikálii, která v něm probudila elektromagnetické schopnosti. Brzy po odhalení toho, co dovede, se stává superhrdinou jménem Static, aby ve svém městě bojoval proti gangům, které se soupeří v boji o moc. Pro online platformu Warner Bros. jménem Blue Ribbon Content seriál produkuje Reginald Hudlin (Django Unchained).

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: Blue Ribbon Content (online)

Global Frequency

(Global Frequency je tajná skupina chránící lidstvo před katastrofami. FOTO: DC Comics)

Přivést na televizní obrazovky seriál Global Frequency není žádná novinka. Před deseti lety se o to pokoušela stanice CW, dokonce vznikl i pilotní díl s Michelle Forbes, ale nebyl nikdy odvysílán (přesto unikl na internet). Tentokrát se však do seriálu obouvá producent Jerry Bruckheimer a scenárista Rockne S. O’Bannon (Farscape, Defiance), což zní mnohem nadějněji. Původní komiks Global Frequency se zaměřoval na tajnou skupinu stejného názvu, která společně komunikovala na soukromé frekvenci a chránila svět před nebezpečnými vládními, armádními, teroristickými i jinými operacemi.

Premiéra: neznámá
Status: objednaný pilot
Stanice: FOX

SERIÁLY Z DÍLNY VERTIGO

Komiksy vycházející pod logem Vertigo sice spadají pod DC Comics, přesto se však svou tvorbou výrazně liší, a proto jsme jim vyčlenili zvláštní místo. V přípravě jsou aktuálně 4 seriály: jeden na stanici AMC, druhý na stanici FOX, třetí na WGN America a čtvrtý na Syfy.

Preacher

(Ústřední trojice komiksu Kazatel. FOTO: Vertigo)

Klasický komiks z 90. let minulého století od Gartha Ennise a Stevea Dillona konečně ožije. Pro stanici AMC ho natočí a napíše Seth Rogen (Superbad, Pineapple Express). Herecké obsazení už je navíc rozsáhlé: V hlavní roli kazatele, do kterého vstoupí duše potomka anděla a ďábla, se objeví Dominic Cooper (Agent Carter), doplní ho herečka Ruth Negga (Agents of S.H.I.E.L.D.) a Joseph Gilgun (Misfits). Všichni tři se vydají na velice brutální a syrovou cestu plnou krve a nechutností, aby vypátrali Boha, který před kazatelem utíká. Těšit se můžeme na zatraceně černý humor. Více se o seriálu můžete dozvědět na našem aktualizovaném webu.

Premiéra: pravděpodobně 2016
Status: objednán pilotní díl
Stanice: AMC

Lucifer

(Lucifer bude v novém seriálu honit zločince. FOTO: Vertigo)

Čtenářům Sandmana známá postava Lucifer bojuje o vlastní seriál. Pilotní epizodu pro stanici FOX napsal Tom Kapinos (Californicati­on), Lucifera si má zahrát Tom Ellis (Rush) a seriál má začít Luciferovým opuštěním pekla a usídlením v Los Angeles. Tam má pomáhat polici v chytání zločinců.

Premiéra: neznámá
Status: objednán pilot
Stanice: FOX

Scalped

(Drsný život indiánů v současném světě. FOTO: Vertigo)

Komiksy nemusí být jen o hrdinech s nadpřirozenými schopnostmi. Potvrzuje to i tato westernová klasika Scalped od autorů Jasona Aarona a R. M. Guéra. Kmen Oglala Lakota žije ve smyšlené indiánská rezervaci v Jižní Dakotě. Trápí je ovšem všechny moderní problémy jako ostatní lidi – alkoholismus, drogy, gamblerství, prostituce i politika. Scalped je charakterizováno jako noirová kriminálka zasazená do obtížného hledání své vlastní kulturní identity a do boje s organizovaným zločinem. Pro stanici WGN America má adaptaci zpracovat Doug Jung (Banshee).

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: WGN America

DMZ

(Druhá občanská válka rozdělila New York na tři části. FOTO: Vertigo)

Po druhé občanské válce ve Spojených státech amerických se pospolitý národ rozpadl. A s ním i město New York, které je nyní rozděleno na tři části – část USA, část Svobodných států a na demilitarizovanou část na Manhattanu. Spojené a Svobodné státy proti sobě vedou válku, ostrov Manhattan leží mezi nimi a je místem pro několik set tisíc chudých lidí. Hlavním hrdinou komiksu je novinář Matty Roth, který se vydává mapovat Manhattan po pěti letech od začátku války. K seriálovému vzkříšení se upsali Andre a Maria Jacquemettonovi (Mad Men), ale od února 2014, kdy byl seriál ohlášen, zatím nedošlo k žádnému posunu.

Premiéra: neznámá
Status: neznámý
Stanice: Syfy

SERIÁLY Z DÍLNY IMAGE COMICS

Vydavatelství Image Comics má ve hře hned 7 nových seriálů, tedy stejně jako Marvel. Nejméně dva se mají objevit na stanici AMC, po dvou získala i stanice Syfy, jeden si vezme Cinemax a o televizním domově zbylých dvou ještě není rozhodnuto.

Fear the Walking Dead

(První fotky z Fear the Walking Dead. FOTO: AMC)

Přestože plánovaná novinka Fear the Walking Dead není sama o sobě komiksovým seriálem, vychází z komiksového The Walking Dead. V seriálu, který ještě před premiérou dostal schválené rovnou dvě série, uvidíme novou skupinku přeživších podivného zombie viru – a co víc, nejspíš se staneme svědky toho, jak se virus rozšířil. Kolem seriálu se doteď točí více otázek než odpovědí, víme ale, že první sérii uvidíme už letos v létě, bude mít šest epizod a premiéru si střihne na stanici AMC (první upoutávka). Na seriálu pracují stejní tvůrci jako na Walking Dead. V hlavních rolích si zahrají Cliff Curtis (Gang Related), Alycia Debnam Carey (The 100) a Kim Dickens (House of Cards).

Premiéra: léto 2015
Status: objednány dvě série
Stanice: AMC

Outcast

(Život s démonem v hlavě nechcete. FOTO: Image Comics)

Od Živých mrtvých se teď dostáváme o kousek dál, ale ne příliš. Autor komiksů The Walking Dead Robert Kirkman je totiž zároveň i autorem komiksu Outcast. Jde o hororový komiks, který se zaměřuje na život muže Kylea Barnese, jehož po celý život sužuje démon. Jednoho dne navíc zjistí, že by mohl nastat veškerý konec života na Zemi, čemuž se snaží zabránit. Kirkman prodal práva na seriál stanici Cinemax (Banshee, The Knick), první řadu o deseti epizodách bychom měli vidět nejspíš v roce 2016.

Premiéra: pravděpodobně 2016
Status: objednáno deset epizod
Stanice: Cinemax

Thief of Thieves

(Tenhle zloděj krade pouze u zlodějů. FOTO: Image Comics)

A s Robertem Kirkmanem se nejspíš uvidíme ještě jednou. Tentokrát opět na stanici AMC (The Walking Dead, Fear the Walking Dead), která zpracovává jeho další komiks jménem Thief of Thieves. Ten sleduje osudy zloděje Redmonda, který okrádá jiné zloděje, aby splatil své dluhy z minulosti. Tím se ovšem dostává nejen do hledáčku policie, ale hlavně do hledáčku nebezpečných zlodějů. Přestože byla adaptace komiksu ohlášena před více než rokem a půl, Kirkman nedávno prohlásil, že se seriál stále nachází ve fázi příprav. Konkrétnější informace ale nemáme.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: AMC

Lazarus

(Hlavním úkolem Lazara je ochránit vás za každou cenu. FOTO: Image Comics)

Svět budoucnosti ovládá 16 nejbohatších rodin. Každá rodina má svého Lazara, tedy ochránce, který musí udělat vše pro to, aby jeho rodina nepřišla k žádné újmě. To je námět komiksu, ze kterého chce společnost Legendary Pictures udělat seriál. Pilotní epizodu pro ně napíše autor komiksu Greg Rucka.

Premiéra: neznámá
Status: objednán pilot
Stanice: neznámá (práva vlastní Legendary Pictures)

Pax Romana

(Moderní vojsko versus antičtí Římané. FOTO: Image Comics)

Před rokem stanice Syfy oznámila, že si nechává od scenáristů Matthewa Federmana a Stephena Scaie (Warehouse 13) napsat televizní adaptaci komiksu Pax Romana. Od té doby uběhlo už hodně vody a zatím nic kloudného nespatřilo světlo světa, projekt ale stále ještě nemusí být mrtvý. Komiks Pax Romana od Jonathana Hickmana sledoval osudy speciální bojové jednotky, která je vyslána zpátky v čase i s moderním arzenálem do starověkého Říma, aby tam zabránili vzniku 3. světové války v budoucnosti.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: Syfy

Clone

(Bývalý voják dopadne svůj klon, který ho chce okrást. FOTO: Image Comics)

Dílo Davida Schulnera Clone se točí okolo vojáka ve výslužbě, který jednoho dne dopadne ve svém bytě zloděje. K jeho údivu i zděšení je tím zlodějem ale on sám, respektive jeho klon. Nečekaně tak odhalí, že stal součástí mnohem většího plánu. Seriál pro stanici Syfy napíše sám Schulner, produkovat ho bude i Robert Kirkman (Walking Dead).

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: Syfy

Sex Criminals

(Vyvrcholením dokážou hlavní hrdinové zastavit čas. FOTO: Image Comics)

Když se spolu Suzie a Jon vyspí, zjistí, že spolu sdílí velice zvláštní schopnost. Kdykoliv totiž dosáhnou orgasmu, zastaví čas. Rozhodnou se proto tuto schopnost využít k dobré a špatná věci zároveň: Vykradou banku, ve které Jon pracuje, aby získali peníze na záchranu knihovny, ve které pracuje Suzie, a které Jonova banka zrušením vyhrožuje. Seriálovou adaptaci napíše autor komiksu Matt Fraction se svou ženou a taktéž komiksovou autorskou Kelly Sue Deconnick.

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: neznámá (práva vlastní Universal)

SERIÁLY Z OSTATNÍCH VYDAVATELSTVÍ

Zbývající vydavatelství (Dark Horse, 215 Ink, Black Mask a Oni Press) vstupují do televizního průmyslu se čtyřmi projekty. Dva z nich už si zamluvila stanice Syfy, o třetí projevila zájem stanice FOX a čtvrtý ještě neví, která stanice se ho ujme.

Dark Matter

(Komiksová předloha pro seriál. FOTO: Dark Horse)

Probudili se na vesmírné lodi plující kdovíkam, ale nepamatují si, jak se tam dostali a co jsou zač. Během nebezpečné plavby, která je může stát život, odhalují pravdu o svém původu a blíží se vstříc nepříjemné budoucnost a prozření. Hlavními hrdiny nového seriálu jsou Zoie Palmer (Lost Girl), Roger Cross (The Strain), Marc Bendavid (Bitten) a další. Seriál pro stanici Syfy stvořili Joseph Mallozzi a Paul Mullie, kteří se proslavili hlavně prací na sérii Stargate SG-1, Stargate UniverseStargate Atlantis. Oba jsou zároveň autoři komiksu Dark Matter, který vycházel v roce 2012 pod vydavatelstvím Dark Horse Comics. Venku je už také první trailer k seriálu.

Premiéra: 12. června 2015
Status: objednána jedna série
Stanice: Syfy

Enormous

(Poslední přeživší v boji proti obřím zrůdám. FOTO: 215 Ink)

Stanice FOX s producenty Andrewem Poltkinem a Adrianem Askariehem sice zatím hledají showrunnera své případné novinky, ovšem plány mají jasné už teď. Vytvořit minisérii, která oživí komiks Enormous (Tim Daniel a Mehdi Cheggour). Ten pojednává o nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy na Zemi dojde k ekologické krizi a zrození obrovských monster, které můžou zahubit celé lidstvo. Do boje proti nim vyráží jen hrstky přeživších. O natočení pilotu se pokusila i skupina Machinima, nakonec ale zůstalo jen u něj (podívejte se sami). Tentokrát snad bude FOX úspěšnější.

Premiéra: neznámá
Status: minisérie v přípravě
Stanice: FOX

The Disciples

(Hororový boj o přežití ve vesmíru. FOTO: Black Mask)

Nový hororový projekt je zajímavý hned z několika důvodů. Jednak se za něj postavil slavný hororový tvůrce Wes Craven (Vřískot), který produkuje také nový seriál Scream pro MTV, navíc se o adaptaci uvažuje ještě předtím, než komiks The Disciples od autorů Stevea Nilese a Christophera Mittena vyšel. Na pultech se totiž kniha objeví až letos v květnu a popíše příběh daleké budoucnosti, ve které bohatí lidé okupují měsíce sluneční soustavy. Na jednom z měsíců Ganymedu se usídlí sekta, k níž přeběhne dcera vlivného senátora. Ten za ní vyšle záchrannou výpravu, která ovšem po příletu na měsíc odhalí, že se tam stalo něco strašného…

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: neznámá (práva vlastní Universal)

Letter 44

(Nového prezidenta čeká mimozemské překvapení. FOTO: Oni Press)

Krátce po svém zvolení prezidentem Spojených států amerických se Stephen Blades dozví o tajném projektu mimozemšťanů, který před sedmi lety odhalila NASA. Vypravila k němu skupinu astronautů a ti se zrovna blíží ke svému cíli… Autorem komiksu je Charles Soule, do seriálové adaptace se pustí Jonathan Mostow (Terminator 3).

Premiéra: neznámá
Status: v přípravě
Stanice: Syfy

ZÁVĚREČNÉ SROVNÁNÍ

STANICE PŘIPRAVOVANÝCH SERIÁLŮ
Syfy 7
neurčeno/ostatní 5
FOX 4
Netflix 4
AMC 3
CW 3
ABC 1
CBS 1
Cinemax 1
TNT 1
WGN 1
VYDAVATELSTVÍ ADAPTOVANÝCH KOMIKSŮ
DC Comics 9
Image Comics 7
Marvel 7
Vertigo 4
ostatní 4

Zapomněli jsme na nějaký seriál? Napište do komentářů. | Aktualizováno 28. dubna 2015Diskuze /34

Lucifrid

Ježiši Kriste, toho je! A ti Sex Criminals mě děsí pořád :D

webmaster
28.4.2015 | 18:19:35
tomsn40

No, tak polovina stejně nejspíš nevznikne :D Ale tak pro přehled to ujde… Dávám autorům článku palec nahoru :) Docela se těším na Dark Matter snad to bude už konečně nějaké pořádné vesmírné sci-fi !!

#3 gladiator992 #7 JuRas
28.4.2015 | 18:46:27
gladiator992

#2 tomsn40: Naprostý súhlas všetko čo si napísal.. .

28.4.2015 | 19:08:43
happy-strawberry

Tak vůbec mě neoslovila supergirl, zvolení herečky se mi vůbec nelíbí :D ale už dlouho se těším na defenders a preacher, ale to čekaní bude úmorné… :( :D a zaujal mě serial clone. Dost mi to připomělo tohle video → http://youtu.be/IzryBRPwsog Bylo by dost cool, kdyby to bylo něco podobného :)

28.4.2015 | 19:27:28
Akul

Ronin a od Vertiga dolů vše… dělal jsem jen Ty vole, ty vole a přidával na hlasitosti..

28.4.2015 | 19:53:54
Zip

O Strazcich galaxie od Marvel se neuvazuje?

#18 Blackhand47XD
28.4.2015 | 19:57:23
JuRas

#2 tomsn40: Nechci si hanit SG, na kterém jsem vyrostl. Ale ti dva pořádné vesmírné sci-fi napsat asi neumí. SG v dnešní době nemá šanci uspět, navíc to byla vykrádačka snad všech možných sci-fi, co za minulé století vznikly z ruk různých spisovatelů. Dle upoutávky, co jsem viděl, to ani nijak kvalitně nevypadá, pár epizod bude asi dobrejch, pak to sklouzne do patosu a beztak to bude ještě horší než SG-U. Dnes prostě kvalitní sci-fi vzniknout nemůže, budiž čestná výjimka Interstellar, který byl jen kopií Odysee a nabídl pouze luxusní grafické a zvukové kulisy. Dnes obecně se dá máloco považovat za to sci-fi, dnes je to tak zvrácené, že se za sci-fi považuje vše, co se neodehrává v naší době a je tam milion výbuchů… Co se týče stanice Syfy, která toho připravuje asi nejvíc, tak té stanici odzvonilo v posledním díle SG-U…

#9 mato1326
28.4.2015 | 20:00:19
ndroo7

Zaujaly mě jen tyto seriály: Hourman, Krypton, DMZ, Thief of Thieves, Clone, Dark Matter a Letter 44. Snad aspoň jeden z nich vyjde :)

28.4.2015 | 20:28:59
mato1326

#7 JuRas: Stále vzniká a môže vznikať dobré scifi. To je na tomto žánre úžasné. Ako sa posúva ľudské poznanie, tak sa rozširuje studnica inšpirácii pre scifi. Ako si zmienil, Interstellar je toho dôkazom, ale tiež napr. Cloud atlas alebo Giver.

#11 JuRas #12 JuRas
28.4.2015 | 20:52:32
-Skinner-

Marvelovky a DC-ovky sú pre mňa povinnosť. Ale vyzerá že si pozriem všetky až na Fear the walking dead aj keď na niektore určite zabudnem.

28.4.2015 | 21:01:20
JuRas

#9 mato1326: Sci-fi již nevzniká, čestnou vzpomínkou budiž Egan, kterého by tu nikdo nepochopil. Jestli Cloud atlas považuješ za pořádné sci-fi, tak se nemáme o čem bavit :D . Interstellar se tak považovat dá, ale pouze v rámci zpracování, příběh žádný nebo až komický, navíc okopírován. Záběry taktéž okopírovány a ani se tím netajili… Bohužel, sci-fi je dneska mrtvé a to, co se za to vydává je pouze odpad, nic víc…

#13 Asha124
28.4.2015 | 21:09:43
JuRas

#9 mato1326: Už jen z podívání se na Giver na csfd usuzuji, že o sci-fi víš pramálo a ty sračky, které mají dneska tag sci-fi, se sci-fi nemají nic společného. Pokud chceš pořádné sci-fi, tak ti doporučuji sáhnout spíše po knize. Ve filmu je toho pramálo, kór z USA ;)

#14 Asha124
28.4.2015 | 21:13:10
Asha124

#11 JuRas: Science fiction – a type of book, film/movie, etc. that is based on imagined scientific discoveries of the future, and often deals with space travel and life on other planets – definice sci-fi z Oxford slovníku. Takže otázkou je – o co ti vlastně jde? To, že je něco vykrádačka jiného díla, ještě neznamená, že to není sci-fi. Navíc sci-fi se často mísí s jinými žánry, ale pokud to splňuje všechny kritéria pro science fiction je to prostě sci-fi.

28.4.2015 | 21:22:35
Asha124

#12 JuRas: Je vtipné, že se odkazuješ na knihy, když Giver byl podle knihy natočen.

#17 JuRas
28.4.2015 | 21:23:58
Angelow

10 let už čekám, až někdo udělá film/seriál Loba…pořád nic. supergirl, superman, antman??? wtf? nic horšího už nemaj? diky bohu daredevila udelali spravne temnyho, ale uz mam superhrdinovskejch komixu az po krk. chci poradne udelanyho antihrdinu jak má bejt. Rorschach ve watchmenech byl uzasnej a pevne doufam, že deadpool bude mít alespoň rating R, ideálně NC-17

28.4.2015 | 22:00:52
JuRas

Ender byl taky natočen podle knihy, přitom s knihou nemá moc společného a to nejdůležitější, o co tam šlo, ve filmu vůbec není. Je z toho udělaná pouze akční podívaná, nic víc. Ano, tak zní definice ze slovníku. Když se však podíváš na základy sci-fi a třeba i k nám, tak zjistíš, že to tak moc neplatí. Sci-fi převážně vycházelo z reálných poznatků nebo alespoň z reálných odhadů, které se pak většinou vyplnily. Jejich autoři byli lidé z oboru, biochemici, matematici, fyzici apod., kteří prostě věděli, co píší. Mělo to hlavu a patu, dohlíželo na to několik lidí atd. Ale to nejdůležitější, ve sci-fi se zásadně řešili důležité, převážně sociální atd., problémy lidstva. Když otevřeš 60 let starou knihu, celkem se podivíš, jak věrně je vystižen dnešní svět (a teď nemyslím technicky). Sci-fi dává podněty k zamyšlení apod., což je na tom to nejlepší. Není to žádný vycucaný svět jako ve fantasy pohádkách. Je to realita, někdy méně vzdálená, jindy více, někdy je to opravdu na hranici představivosti. Avšak vesměs nic z toho člověk nemůže vyvrátit dokud nenajde důkaz, že to opravdu nelze. Čtu převážně díla spadající do hard sci-fi, kde je kladen velký důraz na přesnost technického zpracování, tam spadá i třeba Asimov, u kterého to není až tak evidentní. Např. takový Clarke s Kubrickem ukázali poprvé, že lze využít gravitačního praku Jupiteru (toho později využily oba Voyagery), oni poprvé ukázali snímek (což byla jejich tehdá představivost) zarovnání měsíce, země a slunce, oni ukázali, jak vypadá Saturnův měsíc Japateus dříve, než tam doletěla první sonda, která to důkladně zmapovala. Samozřejmě, při všech těchto příležitostech jim NASA blahopřála, že jo ;) . Že už ve 20. letech Čapek varoval před robotizovanou společností, která se může vzbouřit a zničit své stvořitele, o tom se taky netřeba dále bavit. Nic z výše uvedeného nyní ve filmech nenajdete. Teď je to jenom o tom, mít co nejvíc cool emzáky, planety, lodě, souboje atd. atd. Nic z tohoto se dříve nevyskytovalo v takové míře, i v Hvězdné pěchotě – military sci-fi, jsou se vším všudy asi 4 bitvy a to krátké a ne tak akční… PS: zajímavé bylo i sci-fi z roku 1909 z pera českého matematika, který učil i v Brně :P

#23 Asha124
28.4.2015 | 22:06:42
JuRas

#14 Asha124: LoL, Dárce je sci-fi kniha pro mládež :D :D . V hodnocení se vyskytují (stejně jako u Hunger Games či Divergence) převážně ženy, protože nic těžšího by asi nepobraly – i když se najdou výjimky, čest jim! To mi předkládáte jako kvalitní sci-fi? :D Díky za večerní pobavení ;)

28.4.2015 | 22:14:21
Blackhand47XD

#6 Zip: To by bylo hóódně drahé.

webmaster
28.4.2015 | 22:17:09
Darmody

Lidi, prosím pěkně, můžete mi prosím poradit knížku, na styl Dark Matter?

#21 JuRas
29.4.2015 | 3:34:09
Michelle84

Ten Krypton ma celkom zaujal z DC a na spin off Agentov Shieldu sa tiež teším a na x menov z Marvelu, inak ostatné ma veľmi nezaujali :p

29.4.2015 | 8:05:55
JuRas

#19 Darmody: Není to tedy úplně ono, i když některé věci jsou společné či alespoň podobné, kniha se četla sama, je krátká, nechybí napětí a akce, takže se u ní člověk nenudí. Pokud navíc má rád postupné objevování nějaké zapomenuté techniky a seznamování se s ní, tak je to jasná volba: Sirotci oblohy od Heinleina

#22 Darmody
29.4.2015 | 9:22:30
Darmody

#21 JuRas: Díky moc ! :)

#24 JuRas
29.4.2015 | 17:40:45
Asha124

#16 JuRas: Ty si o sobě asi hodně myslíš, co? S komentáři typu „to by tu nikdo nepochopil“ a „ženy, by nic těžšího asi nepobraly“ o sobě vybarvuješ moc „hezký“ obrázek. Je třeba si uvědomit, že v dnešní době se divák nechce dívat na věci, které by byly fyzicky/matema­ticky/chemicky možné, protože tomu stejně nebude rozumět. Lidé, co nestudovali vědecké obory tvvoří většinu populace a je jim ukradené jestli by v nejbližší budoucnosti mohla vzniknout hvězdná brána, na seriál se dívají, protože je baví a ne proto, že si chtějí zopakovat nudnou přednážku z raketového inženýrství. To, že je něco pro mládež, ještě neznamená, že je to něco špatného. I mládež potřebuje číst a v dnešní době, kdy většina teenageru zná jenom Stmívání je škoda, že knihy jako Giver nečte více lidí. Btw. Givera sem předhodil někdo jiný, já ten film vůbec neviděla, takže nemůžu soudit. Každopádně by bylo zapotřebí se trochu zamyslet, ve kterém století vlastně žijeme a uvědomit si, že je velmi těžké přijít na nějakou novou technologii, která už nebyla vynalezena nebo použita někým jiným. Než si neustále jenom stěžovat, co takhle radši přijít s nějakým novým nápadem? Moc by mě zajímalo co by jsi vymyslel.

#24 JuRas #25 JuRas
29.4.2015 | 18:11:24
JuRas

#22 Darmody: Není zač. Možná by šel pak i nějaký S. Lem, ale ten píše hodně filozoficky. Pokud máš rád objevování cizího, průzkum galaxie, cizích technologií atd., tak bych hodně doporučoval Bránu od F. Pohla . #23 Asha124: Jo, tady se toho někdo chytl a nemůže vystát narážky na pohlaví, to mi bylo jasné od momentu, co jsem to napsal, přesto jsem to tam ze zvědavosti nechal, bohužel překvapení se nekonalo. Nevadí ;) . Jednak z vlastní zkušenosti, jednak i z komentářů k Eganovým knihám si troufám opravdu soudit, že by to tady moc lidí nepobralo, vzhledem k jejich věku. Proti němu jsou ostatní hard sci-fi jenom procházkou růžovou zahradou a ty nápady, na to nejde přijít. I ženy hodnotí hard sci-fi a vůbec mi to nevadí, jsem jenom rád. Ale 90 % hodnocení u HG či Divergence je fakt peklo. Je vidět, stejně jako u většiny, že o sci-fi nemáš vůbec žádné ponětí, předpokládám, že si asi ani nic nečetla ze zlatého věku sci-fi apod. Ty knihy vůbec nejsou o znalosti nějakého raketového inženýrství nebo podobně, a i když jsou, když to člověk nezná, tak ho to vůbec trápit nemusí, některé knihy dokonce technické termíny popisují, aby to pochopil i idiot. Ano, dnešní generace si radši ujíždí na tupých Avengers, HG, Twilight či Hobbitovi (fantasy pro děti) apod., kde nemusí zapojit svoje 2 mozkové obvody a přemýšlet. To je ten problém. Já na sci-fi mám rád to, že mi jednak nastíní nějaké otázky a problémy společnosti či budoucí společnosti (a že se toho dost naplňuje již za mého života) a já o tom mohu přemýšlet, ve dne, v noci. Navíc si rozšířím obzory o nové znalosti třeba i z historie, psychologie, sociologie, biologie a dalších a třeba jen povrchně, ale jsem v obraze. Rozhodně mě to donutí snít více než takový Šmak v Hobitovi ;) . Ano, dnešní generace potřebuje číst. Takový Ender je napsán jako sci-fi pro nečtivce. A ejhle, Ender je v top 10 nejlepších sci-fi vůbec… čím to asi bude? Že by kvalitou knihy, která není jen romantická sračka pro 11 letý pipky? Nevím, co si měla namysli s vymýšlením nových technologií. Furt se vymýšlí nové, akorát v drtivé většině nikdy nespatří světlo světa. Nevím, proč bych musel přicházet já s novými nápady? Copak je kritizuji? Vy jste mi tu předhodili film/knihu, která byla primárně určena pro děti a mládež a považujete (nebo on) za kvalitní sci-fi… To je jak mi předhodit večerníčka a považovat to za jakýkoliv kvalitní dílo pro dospělého člověka… Prostě absurdní…

#26 Asha124 #29 alexis
29.4.2015 | 19:57:02
JuRas

#23 Asha124: PS: pro tvou informaci a možné uklidnění. Já sám Egana moc nepobírám a je to opravdu těžké a to čtu zatím jednu z jeho těch lehčích povídkových sbírek. Avšak nevím, jak by jsi ty nebo ostatní reagovali na povídku o tom, že žena, aby zachránila svého muže, který je po těžké nehodě, si musí na tuším rok, implantovat jeho mozek do dělohy. Ten popis následného odcizení po tak „nechutné“, i když z lásky vykonané, činnosti…

29.4.2015 | 20:04:32
Asha124

#24 JuRas: Pan všeználek se opět vybarvuje. Ty jsi byl bez mého vědomí u mě doma a náhledl do mé knihovny, že s takovou jistotou víš co čtu? Nejsem sice nějaký hardcore fanoušek a čtu i jiné věci, ale tvrdit o někom koho jsem nikdy nepotkala, že nemá tušení co je sci-fi bych si nikdy netroufla. Každý jsme jiný, tak nevím proč ti přijde v pořádku odsuzovat lidi za to co se jim líbí. Já si třeba myslím, že Tolkien se nedá číst (styl, kterým píše je podle mě otřesný), ale vím, že spousta lidí ho považuje za krále fantasy, tak jim svůj názor nenutím a myslím si svoje. Nemám ráda lidi, kteří se chovají arogantně jako ty a myslí si, že jejich názor je ten jediný správný. Možná toho víš o sci-fi víc, než já a četl jsi více knih z toho žánru, než já, ale to z tebe ještě nedělá lepšího nebo chytřejšího člověka.

29.4.2015 | 20:32:13
JuRas

Bavíme se tu o sci-fi a co je to pořádné sci-fi. Vlítla si do naší diskuze se svými opravdu kvalitními komentáři a prokázala si, že o tom víš úplný hovno. Nejradši bys přečetla něco pro děcka, asi aby ses z toho nezbláznila. Nikdy jsem neřekl, že jsem lepší nebo chytřejší, právě naopak jsem se snažil naznačit, že to nejsem (samozřejmě, že v rámci znalostí problematiky asi chytřejší budu). Ovšem při porovnání s nějakým faganem, kterej je udělanej z Twilightu nebo HG, to tak samozřejmě působit bude. A pravda to nepochybně bude. Sci-fi není určeno všem, je to žánr náročný, především ty hard, které jsem se snažil zdůraznit, protože jim dávám přednost. Už jenom to, že místo vlastního názoru či nějaké citace ze sci-fi tu vytáhneš nějakou posranou definici ze slovníku, vypovídá o všem. Já se nikoho odsuzovat nesnažil. To, že je dnešní generace v úpadku a ve sračkách, je prostý fakt. TV a výše uvedené plánované seriály to nádherně dokazují. Ale pro mě za mě, ať si pipky čtou o Katnis nebo Divergenci, ale ať tady nedělaj přednášky o sci-fi. Já tady taky nedělám machry na nějaký horory od Kinga, protože jsem od něj nic nečetl. Tolkien psal pohádky pro děcka, to je taky fakt a není to tajemství. Psal je za války, v zákopech. Za to si ho cením, i za ten jeho jazyk apod. Ovšem ty jeho pohádky pro mě již opravdu nejsou. Za to ho však nehaním, jen mi to už přijde docela nic moc a ten hajp kolem nechápu. Třeba takový Asimov si ho velice cenil a naopak se mu nelíbilo RUR od Čapka…

#28 Asha124 #30 alexis #34 Fannator
29.4.2015 | 21:47:09
Asha124

#27 JuRas: Ano, bavíme se o si-fi a pak je tu tvoje představa sci-fi. Napsala jssem ti definici z celosvětově uznávaného výkladového slovníku, protože to je odborníky uznaný výklad pojmu sci-fi. To že to tvůj sebestředný mozek už nepobírá je tvůj problém. S lidmi jako jsi ty se vůbec nemá cenu bavit, protože si pořád budou mlýt tu svou a urážet všechny, kdo s nimi nesouhlasí. O knihách, co jsou podle tebe sračky toho teda víš o hodně víc, než já, protože mě nějaká Divergence a Katnis nic neříkají. Asi je to tím, že už nejsem nejmladší, ale tvůj primitivní mozeček si nejspíš myslí, že jsi tady jediný, kdo už má povoleno legálně pít alkohol, takže se tebou nehodlám dále zabývat. Jdi si radši číst o implantaci mozku do dělohy a ostatní nech ať si sami určí co považují za kvalitní sci-fi.

29.4.2015 | 22:06:08
alexis

#24 JuRas: A helemese, nový pan všeználek se objevil.To o těch 11-letých pipkách jsi snad nemohl myslet vážně, doopravdy si myslíš, že by 11letá dívka, či 11letý chlapec (abych se snížila na tvou úroveň slovníku, 11 letý čůrák), by mohl ocenit knihu, která je apiori pro dospělé? Ona je dětská a dospělá literatura, víme? Uf, typové jako jsi ty ve mě vzbuzují urgentní touhu vstoupit do řad militantních (a nejlépe ozbrojených) feministek. Jak samozřejmě používáš jako definici vypatlanosti dívkya ženy, jistě, pubertální hoši jsou kultivovanost sama. Jdi se prosím tě někdy podívat na nějaký učňák, či do nějaké hospody třetí cenové.

9.5.2015 | 22:02:23
alexis

#27 JuRas: Mimochodem, přes veškerý svůj tzv. dobrý vkus se díváš na stejné věci, jako většina. Sherlock, Arrow… Jo, fakt originální.

9.5.2015 | 22:05:16
IR7

Ze seznamu seriálů, mě nezaujalo nic, zato ta diskuse pod ním je výživná :D – viděl bych to na nový český seriál, pod taktovkou edna.cz s názvem „Hádky mezi řádky“ :D

9.5.2015 | 23:44:18
Weasley

Trochu odbočím od témy diskusie – Viete mi povedať nejaký dobrý komiks, kde je hl. postava gay? A ďalšia otázka, pozná niekto to „Sex criminals“? :D Je to schopné, alebo blbosť na entú?

12.5.2015 | 8:55:05
kuki164

Syfy neverím źe splodia niečo pozerateľné :D

13.5.2015 | 14:16:04
Fannator

#27 JuRas: :-D Ty jsi mě pobavil :-) Pravověrný fanoušek Sci-Fi. Nemůže pobrat novou podobu. Naprostá klasika :-D Co takhle neuráže ty co čtou o Katnis a číst si dál to svoje stanice Pell :-) Oboje má přeci úplně jinou cílovou skupinu. Jestli jsi tak uvědomělý jak tu tvrdíš, máš vyvinuté schopnosti abstrakce, zkus zapracovat také na sociální inteligenci Tam to vypadá, že máš extrémní rezervy :-)

18.5.2015 | 17:23:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z