Yahoo! ukončuje svou streamovací službu

Yahoo! ukončuje svou streamovací službu

Každý chce Netflixu ukousnout kus z jejich koláče. Ne vždy se to však povede a Yahoo! ukončuje svou službu Yahoo! Screen. Budoucnost Community opět v ohrožení.


8 3
6.1.2016

Streamovací služba Yahoo! Screen byla dostupná od září 2013. Hned od svého spuštění nabízela divákům více jak 1000 hodin zábavy. Diváky služba moc netáhla.

Problém byl především v tom, že Yahoo! nepřicházelo s téměř žádnou vlastní tvorbou. Nabízelo sice svým uživatelům nahrávání vlastních videí, tato funkce byla nečekaně zrušena. To rozhodně budoucnosti streamovací služby nepřidalo.


Yahoo! přišla s vlastní komedií Burning Love od Bena Stillera. Ta se dočkala tří řad a dokonce ji Yahoo! prodala i menší televizní stanici E!. To lze ale považovat za jediný úspěch Yahoo! Screen.

Aby Yahoo! nalákalo nové uživatele, převzalo po zrušení v roce 2014 úspěšnou komedii Community. Úspěch se nedostavil. Yahoo! se nevzdávalo a zkoušelo to ještě se dvěma seriály: Sin City Saints a Other Space. Tyto seriály si mohli pustit jen diváci v USA.

Během roku 2015 udělalo Yahoo! velké investice a nakoupilo práva na NFL a NFL International Series. Nejen tyto investice nejspíš byly posledním hřebíčkem do rakve. Na konci roku 2015 muselo Yahoo! odepsat 42 milionů dolarů, což rozhodlo o ukončení streamovací služby.

Přitom v Americe jsou streamovací služby stále populárnější. Netflix plánuje zdvojnásobení růstu, daří se i Amazonu, který letos uvedl seriál The Man in the High Castle. Tento seriál je zatím nejsledovanějším seriálem Amazonu. Poměrně služných výkonů dosahuje i Hulu, které již brzy uvede seriál 11.22.63.

Budoucnost Community je tedy opět v ohrožení. Respektive seriál můžeme považovat za zrušený. Yahoo! již další řadu sice neplánovalo, ale uvažovalo nad filmem. Ten už teď nemá kde odvysílat.

Foto: Yahoo!

Diskuze /1

webmaster
6.1.2016 | 18:42:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !