Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou A Study in Charlotte

Ohlédnutí za epizodou A Study in Charlotte

Ohlédnutí za epizodou A Study in Charlotte

Tentokrát se ohlédneme za prvním přepracovaným dílem z doylovské kolekce s názvem A Study in Charlotte. Zemře profesor a jeho studenti, kteří se všichni otráví halucinogenními houbami. Že by profesor, mykologický odborník, pochybil? To těžko. Ohlédněte se s námi a zjistěte, jak to vlastně bylo.


3 0
26.4.2016

Houbičky, houbičky

Na místě činu najdou skupinu mladých lidí a jejich profesora Josepha, kteří se otrávili při pití nějakého nálevu z psychotropních houbiček. SherlockMarcusem zajdou na univerzitu, kde Joseph učil, a promluví si s jeho kolegou. Napsali spolu několik knih, ale pak se hodně rozádali. Jeho kolega totiž na Josephovo naléhání také několikrát zkusil houbičky, ale nevyhovovalo mu to a byl proti, proto od spolupráce dostoupil a stáhnul jejich společné knihy z trhu. Jinak spolu ale vycházeli dobře. Kdo tedy Josepha zabil a vzal s ním přitom jeho studenty?

R. A. C. H. E.

U profesora v kanceláři najdou sejf s dalšími houbičkami. Ty, které použil při svém posledním rituálu, byly od někoho s iniciálami C. K. Joan hned najde knihu, kterou editoval, od Charlotte Königové. Když ji přijdou navštívit, zjistí, že je taky mrtvá. Jakože dlouho mrtvá. Mrtvá ve stylu „už na mě rostou houby“. Sherlock začne pracovat na teorii, že to ona byla cílem, že vrah nemohl tušit, že část svých hub dá profesorovi. Na zádech Charlotte najdou tetování R. A. C. H. E, nápis, s kterým jsme jakožto fanoušci seriálového Sherlocka dobře seznámeni. Charlotte se soudila s nějakou společností, že jí ukradli nápad na výrobu biopaliva. Ti to popírají. Mohlo by tohle stát za celým případem?


Malý chemik ve velkém

Policie navštíví laboratoř, která by mohla vyrobit syntetický jed, kterým byly pravděpodobně houby napuštěné. V té laboratoři narazí na Charlottina bývalého přítele. Ten jim prozradí, že Charlotte se měla vdávat. Snoubencovo křestní jméno zní Griffin a podle něj měla Charlotte nové tetování, proto se Sherlock s Marcusem rozhodnou kontaktovat jejího tatéra. Ten by měl mít Griffinovo celé jméno a adresu. Při návštěvě u Griffina objeví téměř dokonalou laboratoř na drogy. Griffin přizná, že vyráběl padělky léků na erekci, aby si s Charlotte přividělali. Peníze ale nebyly nikde k nalezení. Griffin sám nevěděl, co s nimi Charlotte dělala. Sherlock identifikuje lékárnu, která prodávala Charlottiny padělky. Výměnou za prášky chtěla od lékárníka, aby si trochu pohrál s několika nemovitostmi, které chtěla. Všechny pozemky se nacházely kousek od továren, s kterými se Charlotte soudila.

Škatulata, hejbejte se

Továrna se chtěla rozšířit, jenže by kvůli tomu čelila víc omezením na znečištění, protože měly jednotlivá zařízení moc blízko. Kdyby rozšířily i ostatní továrny, všechno by pro ně dopadlo dobře. Ale Charlote skoupila pozemky okolo továren, aby to nemohli udělat. Když je teď Charlotte mrtvá a bez dědiců, bude si továrna moct koupit její nemovitosti za výhodné ceny. Jak se ale ukáže, továrna o Charlottině plánu nic nevěděla. Tak kdo je tedy vrah?

Manželský život není med…

Sherlockovi dojde, že iniciály bývalého kolegy našeho mrtvého profesora jsou A.C.H. Což je část R.A.C.H.E. Sherlock pozná, že R a E byly dotetovány až později. Proto ho ještě jednou, naposledy, navštíví. Konfrontují ho s tím, že Charlotte byla jeho manželka. Poté, co se odtrhl od našeho profesora, už nechtěl a nemohl být dál s Charlotte. Teprve nedávno za ním Charlotte přišla a souhlasila s rozvodem. Náš vrah si najal soukromého detektiva, který zjistil informace o Charlottině skupování pozemků. Rozhodne se ji zabít, protože tak by zdědil všechny její pozemky. V jeho kanceláři najdou jed, který přidal do houbiček pro Charlotte. Protože se o svoje houbičky podělila, zavraždil tedy i profesora a jeho pět studentů.

Ploty dělají dobré sousedy

Sherlock a Joan mají problém s hlukem. Ne ze strany Sherlocka, na to už si Joan zvykla. Hluk ale přichází od sousedů a trvá to už poměrně hodně dlouho. Joan si to jde se sousedy vyříkat a ukáže se, že oni tam bydlí jen chvilku. Majitel byt pronajímá a říká nájemníkům, že mohou dělat velký hluk. Joan navštíví majitele vedlejšího domu, aby se ho na celou věc zeptala. Majitel jí řekne, že kvůli všem těm šíleným Sherlockovým experimentům, výbuchům a občasnému smradu tam nevydržel. Snažil se kontaktovat Sherlocka, ale protože neodpovídal, tak se odstěhoval a tudíž je tohle něco jako pomsta. Jeho dům ale vyhoří a pojišťovna to odmítne zaplatit. Trent, majitel, se tedy rozhodne dům prodat. Joan mu pomůže prokázat, že šlo o úmyslně založený požár elektrikářem, kterého najal majitel hotelu, který se snaží zavřít všechny tyto domy na krátkodobý pronájem. Také nabídne Trentovi, aby se nastěhoval zpátky.

@“LadyAlex“
První ze dvou čistě doylovských příběhů, kterých se tvůrci Elementary ujali. Všichni máme v paměti Studii v růžové z geniálního seriálu Sherlock. Toto zpracování bylo hodně jiné. Osobně se mi moc nelíbí předělávání něčeho, co už prostě nemůže být lépe natočené, než to udělali v Sherlockovi. Pobavil mě ale Sherlock v koutě zírající na zeď.

@“hermionablack“
Z tohoto dílu si pamatuju jen to, že to byla exkurze do života těch druhých houbařů, se Studií v růžové to moc společného nemělo, ale budiž, snaha se má ocenit.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás