Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou A View With a Room

Ohlédnutí za epizodou A View With a Room

Ohlédnutí za epizodou A View With a Room

Pokračujeme v exkurzi do dřívějších dílů. Dvanáctá epizoda byla výjimečná především technickým zaměřením a přítomností Ryana a Fiony. Že se vám vybavuje jen vojín Ryan a princezna Fiona ze Shreka? Pojďte se s námi podívat, jak se tyto dvě postavy dostaly nebezpečně blízko k místu činu.


4 0
21.4.2016

Loupež jako dělaná pro Sherlocka

Kapitán Gregson požádá Sherlocka, aby pomohl jeho příteli z narkotik. Ten chce udělat vloupačku v neproniknutelné základně motorskářského gangu. Dokonce mají v gangu vlastní ho člověka, policistu v utajení jménem Ryan. Jde jim o to, že jejich vůdce v počítači má všechny možné operace a policie se k nim chce dostat, aby všechny jejich spolupracovníky a dealery usvědčili. Nejsou si ale jistí, že v tom počítači tyto informace jsou. Sherlock se s Ryanem tajně setká. Získá od něj další informace a dolaďuje svůj plán na loupež. Tu ale naruší smrt Ryana. Už nemají uvnitř nikoho, kdo by tu operaci provedl.

Znamínko ve tvaru Islandu

Ryan na sobě během utajení nosil skrytou kameru, která nafilmovala i jeho smrt. Po jeho smrti do základny naběhla policie a zatkla část členů gangu, ne ale vůdce, Nicka. Díky videu s Ryanovou vraždou víme, že vrah má na zápěstí malé znaménko. A také víme, že zmizel koberec v Nickově kanceláři, na kterém zemřel Ryan. Nikdo ve vazbě takové znaménko ale nemá. Policie předpokládá, že to znamínko patří Nickovi. Když ho dopadnou, žádné znaménko ale nemá. Kdo ale to znamínko má, je samotný Ryan. Jak ale mohl zabít sám sebe?


Ryan zastřelil Ryana?

Ukáže se, že Ryan s neznámým komplicem nafingovali video jeho smrti, přičemž Ryan střílel a komplic hrál Ryana. Ryanovy smrtelné rány ale odpovídají videu. Tudíž vrah věděl o jeho existenci. Podle videa Sherlock stanoví výšku a rozpětí kroku vraha a také to, že napadá na levou nohu. K vyšetřování přizvou expertku na počítače, která potvrdí, že v Nickově počítači byly všechny ty klíčové informace. Sherlock si všimne, že napaadá na levou nohu a stejně tak na ní pasují všechny ostatní informace z videa. Sherlock tak dokáže, že to ona byla komplicem Ryana. Že jim skutečně šlo o Nickův počítač, ale jen proto, aby mu mohli vybílit účty.

Když jde o peníze, nikdy nikomu nevěřte!

Policie najde koberec z Nickovy kanceláře, který prý zněčistili jiní motorkáři. To se potvrdilo. Na videu je ale čistý. Ukáže se, že ten z videa je jen rekvizita. Že Ryan s komplicem vytvořili přesnou repliku Nickovy kanceláře. Tu najdou ve skladišti, které patří rodině počítačové expertky/komplice. Takže to ona zabila Ryana a vykrala Nickovy účty. Pod náporem důkazů se rozhodne přiznat. To v seriálu sice nevidíme, ale už se nadechuje, než scéna skončí a ten zoufalý výraz v očích jinak vysvětlit nejde.

Neuro-atypická setkání třetího druhu

Fiona, autistka, s kterou jsme se nedávno setkali, požádá Joan o pomoc jako soukromé očko. Má nového šéfa, Grega, a bojí se, že by mohl být kriminálník jako ten minulý šéf. Joan dokáže, že Fionin nový šéf je čistý jako lilie a Fiona jí dá první vydání knihy, které muselo být samozřejmě velmi drahé. Ta kniha ale není pro Joan, ale pro Sherlocka, který ji Fioně jen půjčil. Joan okamžitě dojde, že se mu Fiona libí a dost si ho kvůli tomu dobírá. O něco později se Fiona nečekaně zastaví u nich doma se záminkou poděkovat Joan za její služby. Vyjádří zájem o povídání se se Sherlockem a prakticky ho pozve na rande. Ten ji vezme k nim na střechu. Ona mu tam vysvětlí, jak je pro ni těžká interakce s ostatními lidmi, ale jejich krásný moment přeruší Sherlockova práce. Sherlock nakonec navštíví Fionu doma, složí jí pár komplimentů a ona mu vysvětlí, jak těžké je být s ní. Sherlock se přesto rozhodne, že to zkusí a tato krásná scéna končí tím, že spolu odkází na kávu.

@“LadyAlex“
Dobírání si Sherlocka kvůli Fioně bylo super. Fionu obecně mám moc ráda. A všechny její interakce se Sherlockem, jsou spolu tak kouzelní! To ale nemůžu říct o subkultuře motorkářů, kteří mi nemohou být víc ukradení. Proto se mi tento díl zase nijak moc nelíbil. Když jsem se na něj dívala poprvé, vůbec jsem ho nepobrala a nepochopila. Až při druhém shlédnutí mi došlo, že to zase moc složité nebylo, ale prostě to občas tvůrci Elementary přehání.

@“hermionablack“
Tento díl mě z letargie a celkové znuděnosti nad seriálem vytrhla jedině Fiona a její interakce s Sherlockem. Že by se nám rodila nová láska? Přece jen si jsou svým zvláštním způsobem blízcí a mohli by si rozumět. Koho jiného by si tak Sherlock po svém zklamání s Moriarty mohl přát?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás