Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou All In

Ohlédnutí za epizodou All In

Ohlédnutí za epizodou All In

Přinášíme vám ohlédnutí na první část dvojdílu, kterého jsme se ve čtvrté části dočkali. Tento díl přinesl vyšetřování přepadení a objevování identity tajemné ženy, která evidentně není tím, za koho se prohlašuje.


5 0
10.5.2016

Poker není nebezpečný jen hazardem…

U Sherlockových dveří se objeví postřelená žena, Lin Wenová. Říká, že je přítelkyně Mycrofta a žádá Sherlocka o pomoc. Je to realitní makléřka a občas hostí nelegální pockerové hry. Jednu z nich, před týdnem, přepadli a ukradli tam peníze a klíče od auta. Na posezeníčku byl sice dozor, Ian, ale ten se teď pohřešuje. Joan má ale z Lin divný pocit, něco se jí nezdá. Sherlock sice z Lin nadšený není, ale jejímu příběhu věří. Ale co když není ta, za koho se vydává? A kdo se ji pokoušel zabít?

Kdo střílel po Lin?

Sherlock zajde do Linina bytu a najde tam její mobil s kontakty z pokeru. Překvapí ho tam návštěva, Linina kamarádka/krupiérka Sofie, které Lin volala těsně před střelbou. Má v mobilu nahráno Linino přepadení. Sofie byla také u přepadení během pokeru. Podle otisku náboje vystřeleného během přepadení Sherlock zjistí, o jakou zbraň jde, a že tuto a jiné zbraně prodává jeden z pokerových hráčů. Ten si ale najal vlastního detektiva, aby přepadení vyšetřil. Detektiv začne prověřovat Iana, dozor při tom pokeru, a vypadá to, že chlapec zmizel. Obchodník také dostal tip, že ukradené peníze jsou u Lin doma a přizná se, že to on po ní střílel. Tuto zápletku jsme vyřešili. Kdo ale přepadnul ten pokerový turnaj?


Není světlo jako světlo…

Sherlock začne pátrat po Ianovi a najde jeho tělo. Teď musí objasnit přepadení pokerové noci a smrt Iana. Kapitán Gregson a detektiv Bell navštíví byt, v kterém se odehrálo přepadení. Marcus si všimne, že jedno světlo svítí jinak a objeví v něm kameru. Ta patřila jednomu z hráčů, který díky ní podváděl. Záznamy z her si uchovával a dá je Sherlockovi. Uprostřed přehrávání jim ale záznam zabaví NSA a Sherlockovi s Joan zakáží v případu dál pokračovat. Ale kdy je něco takového zastavilo? Dál pátrají na vlastní pěst

Vysoká hra agentů

Sherlock určí, že Ianova mikina je po celých zádech cítit dřevěným uhlím a kokosem. Joan pozná, že jeden z lupičů měl nastřelené vlasy a identifikují ho. Ten byl ale prý doma a četl si, ocž podpoří jeho bratr. U nich v obchodě ale prodávají náplně do dýmek se stejnou vůní, jakou měl Ian na mikině, takže bratrům jejich alibi Sherlock a Joan nevěří. Sherlock si proto sjedná schůzku s agentem McNallym.
Ukáže se, že že bratři jsou turečtí agenti. Ale je tu ještě třetí agent. Szofi, Linina kamaráda/krupiérka. Když jim NSA vrátí záznam loupeže, Sherlock přijde na to, že celá loupež měla zakrýt kopírování klíčů. Kokrétně klíče od místnosti, kde výše zmíněný hráč/podvodník v počítačích skladoval diplomatickou komunikaci mezi půltuctem zemí. Szofi se tak nepřímo přizná, že přepadení zosnovala sama. Výměnou za dohodu přizná, pro koho doopravdy pracuje jakožto agentka.

Rodinná pouta

Joan identita a krycí historka Lin nedá spát a začne pátrat. Přes Morlanda se spojí s Mycroftem a zjistí, že žije na nějakém řeckém ostrově. O Lin ale nikdy neslyšel, i když ona tvrdí, že spolu chodili. Joan Lin konfrontuje, že jí nevěří a ví, že s Mycroftem nikdy nic neměla. Ona ale dál trvá na své historce. Díky tomu, že Lin volala z jednoho ze Sherlockových telefonů, Joan vypátrá jméno Lininy matky, Yunová. Toto jméno je hodně staré a hádejte, kdo další tohle jméno nosil? Joan, než ji adoptoval její otec. To z Lin dělá její nevlastní sestru…

@LadyAlex
Tenhle díl mě upřímně vůbec nebavil. Lin mi svou povahou lezla na nervy, jediné zvýšení pozornosti jsem zaznamenala na konci, kdy tedy přiznala, že je Joanina sestra. Zamotávat do toho NSA mi taky už přišlo moc. Za mě tedy palec dolů.

@hermionablack
I pro mě byl tento díl pro dějové stránce další z řady těch nudnějších a překombinovaných, navíc ještě s protivnou nevlastní sestrou. Tato série se hodně snaží hrát na city a odkrývat stará rodinná tajemství. K čemu se ale dostaneme? To je ve hvězdách.

Diskuze /1

Pulinek

…pockerové hry… :D

10.5.2016 | 14:17:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás