Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou All My Exes Live In Essex

Ohlédnutí za epizodou All My Exes Live In Essex

Ohlédnutí za epizodou All My Exes Live In Essex

Minulý pátek nám přinesl zbrusu nový díl Elementary s názvem All My Exes Live In Essex. Vyšetřování smrti odbornice na asistovanou reprodukci nás zavedl do spousty zajímavých uliček, pojďme se spolu podívat, co jsme se dozvěděli.


8 0
6.12.2015

Leze, leze po železe

Tato scéna mě opravdu pobavila. Hlavně jejich výrazy, když se snažili odemknout svoje pouta. Rozhovor mezi nimi byl opět brilantní a moc mě pobavil. Stejně tak popichování ohledně Sherlockova nabourávání se do Joanina telefonu. Každopádně jejich zábavičku přeruší zvonící telefon a opět je čeká práce.

Abby Cambellová

V nemocnici, kde Joan dřív pracovala, pohřešují doktorku. Pracovala na klinice asistované reprodukce, tudíž první Sherlockovy a Joaniny kroky vedou do její laboratoře. Zjistí, že bylo místo důkladně vyčištěno. Proč? Sherlock objeví na zemi šmouhy, za kterými oba jdou a objeví kostru Abby, kterou už někdo připravil o všechny tkáně a udělal z ní učební pomůcku. Alespoň poslouží i po smrti.


Embrya

Při ohledání Sherlock zjistí, že oběti chybí jazylka, tudíž byla uškrcena. Samozřejmě si předvolají jejího manžela. Nakonec se ukáže, že Abby vedla trojíté manželství s dvěma muži. A to nebylo její první. Policie si proto předvolá všechny její bývalé. Ukáže se, že Abby chtěla něco načerno prodat. Sherlock s Joan vydedukují, že jde o nepoužitá embrya z reprodukční kliniky. Najdou jejího kolegu, kterému embrya prodala. Ten řekne, že šlo o výměnu, že Abby chtěla použít jeho laboratoř na krevní testy.

Kdo to tedy udělal?

Naše dvojice objeví, že Abby prováděla krevní testy proto, že trpěla rakovinou. Její muž, onkolog, léčil spoustu lidí a díky tomu získal spoustu peněz. Ukáže se, že ale léčil zdravé lidi, kterým namluvil, že trpí rakovinou. Abby měla podezření, nechala udělat testy a pak konfrontovala manžela. Ten v záchvatu vzteku uškrtil svou ženu a aby zahladil stopy, udělal z ní kostru.

Zlá krev

Joan se sejde s kamarádkou, která jí prozradí, že se na ní vyptává nějaká policistka. Joan začne pátrat, co asi spáchala a nakonec jde za zmíněnou policistkou. Ta je na ní opravdu nepříjemná a časem si Joan začne myslet, že jde o její dřívější vyšetřování Ann Vesceyové. Policistka Cortesová ji vyvede z omylu a prozradí, že jí vadí, že outsider se „cpe“ do práce policie. Joan to samozřejmě mrzí a chce to vyřešit. Sherlock jí nakonec navrhne, aby vyřešila tento problém jako polda, to znamená soubojem. Joan do toho nakonec jde a i když vyfasuje několik ran, nakonec vyhraje. Doufejme, že se tím problém s Cortesovou vyřeší.

@LadyAlex

Dneska žádný Morland. Škoda, ale i bez něj byl díl moc dobrý. Chápu, že se tvůrci bojí, aby se nám nepřejedl, takže je asi dobře, že není v každé epizodě. Díl nám odhalil zvláštnost americké kultury, a to mnohočetná manželství. Sama jsem netušila, že něco takového existuje. Dotknul se také kontroverzního tématu léčení zdravých lidí. Nemám, co víc říct, za mě opravdu dobrý díl.

@agathis

U dílu jsem se dobře bavil hned 3×. Poprvé při sledování ještě s anglickými titulky, poté při překladu a nakonec při korekcích. Takže za mě určitě dobrý díl

@hermionablack

Scénu, kdy Sherlock pozdravil kostru: „Ahoj, Abby,“ už asi nedostanu z hlavy. Spojila se mi totiž s mnoha léty, kdy jsme na přesně takovou kostru zírali v nudných hodinách biologie. Co když měla taky takový osud?

Sledovanost

Ve čtvrtek se v Americe slavilo Díkůvzdání a většina seriálů měla vysílací pauzu. Ne ovšem Elementary. Počet diváků se zastavil na čísla 5,33 milionu s ratingem 1.0. Jsou to tedy obdobná čísla jako minule. Uvidíme, kam budeme pokračovat dál.

Diskuze /3

Liss93

Díl byl zajímavý a moc se mi líbil. Morlanda si musíme šetřit, aby se nám nepřejedl :) A Jane vypadala s monokem drsně, bála bych se jí, je sice malá, ale mrštná. btw. nevíte, kde ta policistka ještě hrála? Je mi odněkud strašně povědomá.

#2 agathis
6.12.2015 | 22:37:57
agathis

#1 Liss93: Ahoj. Dvě věci, ale jen tak pro radost :) V seriálu nemáme Jane, ale Joan ;-) A sice nevím, který film můžeš mít na mysli, ale zkus kouknout na tenhle odkaz na imdb, je to její celá fillmografie ;-) http://www.imdb.com/name/nm1010931/?…

#3 Liss93
webmaster
6.12.2015 | 23:25:34
Liss93

#2 agathis: Joan, jasně, vím (šak Elementary nějakou dobu sleduju :D ), už jsem nějak mimo :D A díky za odkaz :) (znám ji z Anatomie lži a Temného rytíře)

6.12.2015 | 23:33:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás