Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Alma Matters

Ohlédnutí za epizodou Alma Matters

Ohlédnutí za epizodou Alma Matters

Pokračujeme v mírně sentimentálním ohlížení se do minulosti a co jiného vyvolává tolik vzpomínek než zážitky ze školy? V desáté epizodě Alma Matters jsme nakoukli do mírně nebezpečných školních lavic, kde se místo platilo zlatem a pak i životem.


4 0
25.3.2016

Ukázkový vztah otce a syna?

Sherlock oznámí otci, že ví o střelbě na něj, která se odehrála kdysi v Paříži. Morland mlží a proto mu Sherlock oznámí, že si to tedy vyzjistí sám. Po dvou týdnech stále nic neví. Snažil se sehnat Lucase, zaměstnance Interpolu, který jim pomohl v jednom nedávném případu. Ten se ale Sherlockovi vyhýbá. Sherlock ho dostihne, ale Lucas ho serve a nechce s ním mít nic společného. Sherlock proto jde za otcem a konfrontuje ho s teorií, že si Morland myslí, že to on, Sherlock stojí za tím pokusem o vraždu. Morland skutečně potvrdí, že ho podezříval, ale také přizná, že tu myšlenku opustil už dávno. Sherlock se naštve a odmítne mít s otcem cokoliv společného. Morland přijede za Sherlockem domů a vysvětlí mu, jak to vlastně bylo s tím podezíráním. Řekne, že když ho přestal podezírat, došlo mu, jak ošklivé to od něj bylo. A v té době Sherlock zrovna znovu vzal drogy, tak se rozhodl přijet do New Yorku, aby upevnil jejich vztahy. Sherlock se zařekne, že najde toho, kdo se pokusil Morlanda zabít.

Ďábelská škola

Během Sherlockova pátrání po rozřešení otcova případu se ozve jeden Sherlockův známý, aby kontaktovali ženu, která vede dům na půl cesty. Ta by měla mít informace o nějaké dva týdny staré vraždě. Jednalo se o Dennise, jehož smrt vyšetřovala policie jako zastřelení lupiči. Dennis byl náborář z prestižní vysoké školy Fairbridge, která je vyšetřovaná policií kvůli nelegálním náborovým taktikám. Dennis měl svědčit jako informátor. Fairbridge vlastní tento dům na půl cesty a často z něho verboval studenty. Ti si museli na studium brát půjčky a když (ne)vystudovali, měli zničený celý život. Dennis tedy ohrožoval existenci Fairbridge.


Loupeže díky víře

Joan se jde podívat do bytu, kde byl Dennis zavražděn. Policistovi, který vede vyšetřování, se samozřejmě nelíbí, že po něm někdo kontroluje práci. Joan se od nej dozví, že tu noc, kdy byl Dennis zavražděn, byly v okolí provedeno pět dalších loupeží. Joan ale hned dojde, že ty ostatní loupeže neměly s vraždou Dennise nic společného. Kromě něj byly všechny oběti Rusové a té noci byli v kostele. Zloději měli napojení na kostel a věděli, kdo a do kdy nebude doma. Policie identifikuje lupiče a vyslechne je. Jeden z nich jim dá detailní popis údálostí té noci a popíše vraha.

Nečekaná oběť

Lily, ženu, která původně sháněla Sherlocka a Joan, aby vyšetřila vraždu Dennise, najdou mrtvou. Někdo také vyloupil její její tajný šuplík. To ale nebyl důvod její vraždy. Lily chtěla předat ministerstvu školství složky poškozených studentů/svěřenců domu na půl cesty. Když našli její tělo, složky už na jejím stole nebyly. Policie jde logicky po tom, kdo by nejvíc tratil, kdyby Fairbirdge zavřeli, a to je její vlastník, Trager. Trager se s nimi sice sejde, ale jen proto, aby jim řekl, že na ně nemá čas a odkáže je na svoje spolupracovníky. Ti nejsou moc nápomocní, ale dají policii přístup k Tragerově diáři, mobil atd.

Asi je super, když vám dluží spousta lidí…

Podle skici sestavené lupičem identifikují muže, Victora Nievese. Jeho žena ho nejdřív zapírá, ale evidentně byl nedávno doma. Jeho malá dcera potom nevědomky zajistí alibi na vraždu Lily, když přizná, že s tátou byli v parku. Jenže zrovna v tu stejnou chvíli, kdy mu dcera zajistí alibi, přijde Victor na stanici a přizná se k oběma vraždám. Když Victor opustil domov na půl cesty, zapsal se na Fairbridge a tím se samozřejmě strašně zadlužil. Trager mu zaplatil, aby zabil Dennise. Sherlockovi potom dojde, že musí být dva vrazi. Čím víc pročesávají Tragerův život, tím víc zločinů v jeho okolí objeví. Sherlock ho navštíví, ale nic z něho nedostane. Nakonec Sherlock identifikuje všechny bývalé studenty, kteří pomáhali Tragerovi ve všech těch zločinech, které se kolem něj odehrávaly. Lily nezabil proto, že chtěla ukázat složky ministerstvu, ale proto, že mezi těmi složkami byl také Victor Nieves, jehož půjčka se záhadně začala splácet. Lily pak zjistila, že Tragerovy pěšáky vybíral příbuzný jeho ženy.

@LadyAlex
Docela mě ranilo, když Morland přiznal, že si myslel, že na něj zaútočil Sherlock. Co to je sakra za vztah, kdy si otec myslí, že by ho syn zabil??? Tenhle díl mě opět vůbec nenadchnul a nebavil. Opět všechno překompinované. Kdy se zase dočkáme dílu, který za něco stojí?

@hermionablack
Každý den děkuji, že můžu být studentem školy a platit „jen“ výdaje spojené s ubytováním, stravováním a zábavou. V Americe tak štědří nejsou. Když chcete vědomosti, musíte platit, a to jakože fakt dost. Tady se to nicméně zvrhlo ve vyděračskou organizaci. Morland jako otec opět zklamal – podezírat syna z vraždy? A co Mycroft? Co kdyby to byl on? Poslední dobou o třetím muži z rodu Holmesů vůbec neslýcháme, až je to podezřelé.

Diskuze /2

Liss93

Tento díl si na rozdíl od těch dvou předchozích skoro vůbec nepamatuju. Ale jsem taky ráda, že nemusím platit za studium. V opačném případě bych asi už makala, až by se ze mě kouřilo :D

25.3.2016 | 21:05:22
Liss93

Tento díl si na rozdíl od těch dvou předchozích skoro vůbec nepamatuju. Ale jsem taky ráda, že nemusím platit za studium. V opačném případě bych asi už makala, až by se ze mě kouřilo :D

25.3.2016 | 21:05:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás