Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Art Imitates Art

Ohlédnutí za epizodou Art Imitates Art

Ohlédnutí za epizodou Art Imitates Art

Blížíme se ke konci rubriky Ohlédnutí pro čtvrtou sérii a přinášíme vám článek tentokrát o dvacáté epizodě s názvem Art Imitates Art. Dočkali jsme se trojnásobného případu najednou, současné vraždy, loupeže a vraždy před třemi lety. Pojďme se tedy spolu podívat, co jsme viděli v tomto díle.


6 0
12.5.2016

Návrat marnotratné sestry

Po minulé bombě na konci dílu jsme začali tam, kde jsme skončili. Joan nahání svou novou sestru, aby jí řekla víc o tom, proč ji nikdy nehledala a jak o u nich vlastně bylo. Ona připustí, že jejich otec měl schizofrenii a opustil ji a matku. Než to udělal, řekl své ženě o Joan a její rodině, sestra se to dozvěděla teprve nedávno. Začala po Joan pátrat, až ji využila k případu z minulého dílu. Joan se chce dozvědět víc o jejich rodině, o jejich společném otci, ale Lin odmítá spolupracovat, tak kontaktuje Lininu matku, což Lin rozzuří a udělá Joan hroznou scénu. Nakonec ale přijde k Joan domů, omluví se jí, dámy se usmíří a jsou odhodlané dál se stýkat.

Nejezděte sdílenými taxíky

Mladou dívku Pheobe někdo zastřelí u chodníku. Po vraždě jí ukradne telefon. Její bratr, který s Pheobe žil, detektivům řekne, že si jeho sestra užívala nechtěné pozornosti kvůli selfie, kterou udělala a kterou zneužil nějaký umělec, Ephraim Hill. Policie tápe. Udělal to nějaký stalker? Udělal to někdo z pomsty? Nikdo nic neví…


Nevinný stalker

Ephraim vyšetřovatelům přizná, že mu vyloupili galerii a odnesly některá plátna s fotkami. Ephraim jim hned dá tip na to, kdo mohl ukrást jeho díla a také zabít Pheobe. Je to nějaká žena, která přísahá Ephraimovi pomstu. Doma má nafocená jeho díla. Na Pheobeině fotce Sherlock objeví u rámu fotky postavu, která v galerii nebyla. Sherlockovi dojde, že loupež byla jen zástěrka, aby někdo vyměnil plátna s Pheobeinou fotkou. Auto, z kterého vymazaný muž vystupuje, má na jedné verzi fotky změněnou SPZku. Podle SPZ najdou majitele auta, Luise, který momentálně sedí ve vězení za vraždu spolužačky. On samozřejmě prohlásil, že je nevinný a byl v knihovně, ale i tak ho zavřeli. Pheobeino selfie ale dokazuje, že v té knihovně opravdu byl. Pheobe proti němu svědčila, protože s mrtvou Marissou byly kamarádky a on ji pronásledoval. Vrah Marissy je tedy na svobodě a fotky vyměnil, aby se ochránil, a Luis zůstal ve vězení.

DNA (ne)lže

Ve vězení jim Luis prozradí, že viděl skutečného vraha, když odcházel od Marissy. Myslí si, že to na něj nastražila policistka, s kterou chodil. Ta to samozřejmě odmítne. Mezitím se objeví auto s Pheobeinou krví a DNA jejího bratra. Sherlock obviní laborantku, která dělala DNA testy Pheobeinu bratrovi a před lety i Luisovi, že sepisuje falešné zprávy a obviňuje tak nevinné. Ta se k tomu přizná, ale odmítá vraždu Pheobe. Na policii znovu vyslechnou kamarádku Marissy policistku a také Luisovu bývalou přítelkyni. Ta jim prozradí, že Marissa byla lesba a že se vídala s vdanou ženou.

Prohnilá obžaloba

Zástupkyně obžaloby v Lusiově případu byla lesba. S Marissou měly vztah, ale ona se odmítla rozvést. Její manželka Teri na to přišla a Marissu zabila. Její manželka pak zařídila, aby DNA na místě testovala odbornice falušjící zprávy a myslela si, že když odsoudili Luise, je konec. V galerii ale potom našla jeho fotku. Teriina manželka, zastupující obžalobu v Luisově případu, tedy ukradla auto a zastřelila Pheobe, která důkaz ve prospěch Luise našla.

@LadyAlex
Zahrnutí Clydovy DNA do případu mě opravdu pobavilo. Jinak příběh opět strašně překombinovaný, řešili jsme vlastně tři případy najednou, Pheobeinu vraždu, krádež a vraždu Marissy. Ale ta zápletka s laborantkou se mi líbila. Trošku to rozbouralo představu těch nestranných vědců, kteří jen dělají svoji bezchybnou práci, ať už je výsledek jakýkoliv. I přes určitou překombinovanost se mi ale rozuzlení případu docela líbilo.

@hermionablack
Poslední dobou mě díly už moc neberou, v průběhu dílu ztrácím nit a příběh je rozdrobený, čímž strašně trpí. Snad se jednou dočkáme pravého a nefalšovaného krimi příběhu.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás