Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Down Where the Dead Delight

Ohlédnutí za epizodou Down Where the Dead Delight

Ohlédnutí za epizodou Down Where the Dead Delight

Po menší pauzičce přinášíme další ohlédnutí. Tentokrát jsme se dočkali tajemného výbuchu v pitevně a dvou geograficky velmi blízkých úmrtí. Pojďte se tedy s námi ohlédnout za epizodou Down Where the Dead Delight.


3 0
20.4.2016

Když chcete předělat bejvák,…

Náš oblíbený patolog přijme tělo, které přivede koronerka, která se mu líbí. Moc dlouho na scéně nevydrží, protože márnicí otřese výbuch bomby v mrtvém těle, které přivezla. Stála u něj, takže si s ní v márnici vymalovali… První hypotéza zní, že tou bombou chtěl někdo zamaskovat vraždu. Do pitevny den předtím přivezli několik členů gangu Sombra Roja, takže by mohlo jít o jejich záležitost. Právník od Sombra Roja tuto teorii ale úplně vyvrátí. Tak kdo to tedy mohl udělat? A proč zabíjet bezdomovce? Co z toho vrah měl?

Ach ta byrokracie

Sherlock se s Marcusem vydají do místa nálezu těla. Na druhé straně říčky Sherlock objeví místo, které bylo v posledních dvou dnech místem činu. Sherlock pátrá a zjistí, že na tom místě činu bylo nalezeno tělo uškrcené ženy. Kvůli krutému geografickému rozdělení města ale spadala její mrtvola pod jinou jurisdikci. Kvůli přeplněné márnici ve správném okrsku ale skončila v „naší“ márnici. Pod nehty měla DNA vraha, což ho samozřejmě ohrozilo. Proto zabil bezdomovce, aby do něj vložil bombu a vyhodil márnici do povětří. Klíčová je tedy identita mrtvé. Tu ale nikdo nezná. Kvůli tetování na ruce si nejdřív mysleli, že jde o oběť sériového vraha, ale Joan zjistí, že šlo o pořadové číslo ze závodů na kolečkových bruslích.


Zlatá éra slídilů

Ukáže se, že oběť, Janet, dealovala prášky. Podezření padne na její zákazníky. Marcus navštíví jejího údajného přítele, Tobyho. Jeho rodiče jsou poměrně dost nepřátelští a nechtějí, aby k nim policie lezla. Ukáže se, že s Janet nic neměl, ale Dylan, její přítel, nechtěl, aby měla co dočinění s drogami a proto šílel, když zjistil, že Toby byl u ní pro dávku. Toby to při výslechu hodí na Dylana, který se nedávno s Janet rozešel takovým způsobem, že skončila v nemocnici. Dylan to ale taky neudělal. Na fotkách s Janet si Sherlock všimne, že neměla v bytě zabudovanou přípojku na nabíječku, i když při prohlídce po její smrti tam byla. Sherlock objeví, že v tom byla zabudovaná kamera na sledování Janet.

Otcovská láska nade vše

Tu kameru nainstaloval Toby. Marcus se Sherlockem jdou prohlédnout Tobyho pokoj. Najdou nějaké skrýše, ale hlavně najdou pod postelí skrýš s fotkami Janet. Ukáže se, že Toby vůbec nebyl závislý. Kupoval prášky od Janet proto, že jí byl posedlý. Na obě vraždy má ale alibi. Na jeho denících, kde píše o Janet, najde Sherlock dvě sady otisků, tudíž někdo další věděl o jeho pocitech a náklonnosti k Janet. Druhé otisky patřily Tobyho otci. Díky lsti se policistům a Sherlockovi s Joan podaří donutit pana Dannona k přiznání, že to on zabil Janet. Našel totiž synovu skrýš a bál se, že chce Janet něco udělat. Proto ji zabil první, aby se tomu vyhnul jeho syn. Ten ale měl deníky a Janetiny fotky jen jako ventil svých emocí a Janet ublížit nechtěl. Bombu do bezdomovce dal proto, aby zničil DNA, které měla Janet za nehty, které by ho usvědčilo.

A zase ta Cortesová

Před pár díly jsme se seznámili s detektivem Cortesovou, která měla spadeno na naši milou Joan. Všichni jsme si mysleli, že je od ní pokoj, ale najednou se zjevila na okrsku a ptala se po Joan. Ukáže se, že přišla požádat Joan o pomoc. Žádá ji o nalezení svědka, o kterém nikdo neví, kde je. Joan trochu zapátrá a zjistí, že vysvětlené Cortesové je dost pochybné. Její podezřelý, Hector, je ale napaden. Ukáže se, že Hector je násilnický hajzlík, kterého se snaží Cortesová dostat kvůli zmrzačení jedné divky. Cortesová přizná, že ho zbila, protože na Hectora nejsou žádné důkazy, i když višchni ví, co dělá.

@“LadyAlex“
Pamatuju si, že se mi tenhle díl dobře překládal. To je asi tak všechno, skoro mi v paměti neuvíznul, nepřišel mi zajímavý. Celá ta linka s Cortesovou mě nebavila předtím a nebaví mě ani teď.

@“hermionablack“
Tato epizoda pro mě byla další z řady nudných zločinů + protivná vracející se Cortesová. No tak si potřebovala na někom vybít zlost – no a? Co my s tím? Opět jsme také dostali poučení – děti, neprodávejte drogy, jinak vás to zabije – ať už drogy samotné nebo nějaké divné individuum. A navíc to není dobré pro vaši pleť.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás