Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Past is Parent

Ohlédnutí za epizodou Past is Parent

Ohlédnutí za epizodou Past is Parent

Představujeme vám novou rubriku s názvem Ohlédnutí, kde se spolu vždycky podíváme, co se v nejnovějším dílu událo. Články budou obsahovat spoilery, proto vás varuji dopředu, abyste nečetli, pokud jste neviděli díl. Ostatní zvu, aby si zavzpomínali na první díl s názvem Past is Parent.


6 0
14.11.2015

Kde jsme to skončili?

Vždy mám problém se zorientovat, když začne nová série seriálu. Bude hned navazovat na konec té předchozí? Nebo mám čekat nějakou pauzu? Podle Sherlockova stavu, který je poměrně dobrý a stabilní, jsem si myslela, že mezi jeho užitím drogy a současností uběhl nějaký čas. Jak se ale ukázalo, šlo jen o pár dní, což mě docela překvapilo. Čekala jsem nějakou trosku, která se bude pomalu sbírat z drogového opojení. Ale chápu, že v tomhle stavu by nemohl řešit případy.

Co budou dělat teď?

Takže jsme se dozvěděli. že si Sherlock dost zavařil, když si šlehnul a málem zabil svého bývalého kamaráda. Joan sice neochvějně stojí na jeho straně, to už se ale nedá říct o policejním oddělení, pro které Sherlock pracoval. I když by kapitán Gregsondetektiv Bell chtěli zůstat na Sherlockove straně a dát mu druhou šanci, velitel ale zavelel a všichni mají po srandě. Bohužel i Joan, která díky Sherlockově úletu také nemůže spolupracovat s oddělením. Osobně ale myslím, že by to neměl být moc velký problém, mohli by si založit soukromou praxi a řešit díky tomu i něco jiného než vraždy.


Případ

Konečně se dostáváme k případu, který musí Sherlock vyřešit. Dorazí za ním pan Bloom, se kterým se setkal na konci třetí série. Přízná, že zabil dvě ženy, z čehož ho Sherlock už obvinil. Trvá ale na tom, že se zmizením své manželky Alicii neměl nic společného a žádá Sherlocka, aby zjistil, co se stalo. Pak si ale ustřelí hlavu, což není dobrý nápad, protože už nikdy nezjistí, co Sherlock odkryje.

El Gato

Sherlock totiž zjistí, že zmizelá žena jménem Mirabel Fonsecová byla na Alicii napojená. Obě se snažily najít pašeráka, který převáděl lidi do Ameriky (včetně jejich rodin), přičemž nezaplatil daň za to, že přecházel přes území mafie. Ti pak postříleli celou skupinu uprchlíků. Přežily jen Mirabel a Alicia. Nakonec se obě dostanou do Ameriky a po letech se spojí a začnou pátrat po převaděči, kvůli kterému přišly o rodiny. Chtějí pomstu. El Gata skutečně našly a rozhodly se ho zabít. Nakonec ale on zabil je a zahladil stopy. Ty samozřejmě ale Sherlock s Joan odhalili, zjistili, kdo El Gato je, a předali ho policii.

Morland Holmes

Samozřejmě musím napsat i o tatínkovi. Jeho postava proplouvá celým dílem, i když jen abstraktně. Pan Holmes už se zase neukázal, což frustruje Watsonovou natolik, že konfrontuje jeho zaměstnance a vyhrožuje mu. Morland nakonec vyhoví a objeví se na Sherlockově střeše, i když ve skutečnosti je to Morlandova střecha. Konečně jsme se tedy dočkali toho děsivého zlého otce, o kterém Sherlock mluvil. Jeho reakce mi přišla zvláštní. Čekala jsem, že bude naštvaný nebo tak, když jeho syn porušil pravidla, která si stanovili. Ale abych mohla dělat o seniorovi závěry, musel by dostat větší prostor, což si myslím, že přijde už velmi brzy.

Názory redakce

@Samantha Jako rozjezd si myslím, že byla epizoda dobrá. Měla jsem sice trochu problém si vybavit, co se to vlastně dělo na konci té třetí série, když se tu na ní navazuje, ale budiž. Také případ mi přišel trochu nezajímavý, ale to se občas stává. Morland pro mě už ale navždycky zůstane Henrym Perrishem ze Sleepy Hollow, takže mám trochu problém s jeho obsazením. Ale časem si určitě zvyknu. Za mě rozhodně pozitivní začátek.

@agathis Pro mě byla premiéra malinko zklamání. Hodně jsem doufal, že se Sherlockův otec objeví již na začátku epizody a užijeme si ho tedy už od začátku. Jak již bylo zmíněno, ani případ nebyl hrozně moc zajímavý, ale uvidíme dál. CO mě naopak nadchlo, byla adaptace Sherlocka s Joan na nastálou situaci a i způsob, jakým dala Joan najevo nelibost chování Holmese staršího.

@hermionablack K seriálu jsem přišla jako nová, bez hlubší znalosti děje z předchozích sérií. Vůči detektivkám bývám většinou skeptická, protože to není zrovna můj šálek čaje, duo Sherlock & Watsonová mě ale příjemně překvapilo. Užívala jsem si jejich bohaté výměny a slovní hříčky, bavil mě i jejich suchý humor. Obávaný tatínek přišel sice jen na skok, o to víc jsem ale zvědavá na jeho další počínání, protože ho tuto sérii údajně uvidíme velice často a lze tedy očekávat, že sehraje i nějakou významnější roli.

Sledovanost

Na závěr něco k číslům sledovanosti. Diváků každou sérii ubývá přibližně o dva miliony, a to se negativně projevilo jak na ratingu, tak i na podílu sledovanosti. Avšak za vše do jisté míry může i NFL, která je v Americe hodně populární. I když mně se to mohlo zdát jako pozitivní začátek, čísla sledovanosti se mnou moc nesouhlasí. 5,58 milionů diváků u obrazovek, 4% podíl na sledovanosti a rating 1,1. To není úplně dobré. Snad se s příštím dílem trochu zvedneme ze dna.

Co nás čeká příště, si můžete přečíst tady a na fotky se podívat tady.

Jak se vám líbila premiérová epizoda? Souhlasíte, nesouhlasíte se našimi názory? Podělte se s námi o své dojmy z nového dílu stejně jak o názor na Ohlédnutí. Co říkáte na novou rubriku a na její formát? Přivítáme jakékoliv připomínky.

Diskuze /3

Liss93

Díky za souhrn :) V dílu se mi nejvíc líbilo, jak se Sherlock postavil za Joan, když nechtěl, aby přišla o práci kvůli němu. A i její chování k tomu týpkovi, co jí volal. Líbí se mi jejich partnerství a přátelství.

14.11.2015 | 14:36:42
DramaQueen

Pak si ale ustřelí hlavu, což není dobrý nápad, protože už nikdy nezjistí, co Sherlock odkryje. :D :D :D Tak to je hodně vtipný vyjádření…
Jinak vceku pěknej díl, velká škoda, že hned bylo jasný, kdo je vrah. Vždycky je to ten slavnej…

15.11.2015 | 9:44:29
xmalinka

Suhlasim s nazorom z clanku, ze asherlock sa pomerne rychlo dostal z problemov z heroinu.. Tomu sa asi inak neda povedat ako len velmi silna vola.. No podaj by sme videli v inych castiach ako to bude mat na hrane.. Pre mna pripad bol zaujimavy, hlavne snaha Sherlocka spravit pre Joan vsetko, aby jej zabezpecil lepsie vyhliadky v pracovnej sfere.. Otec – no este sa zatial moc neprejavil, tak nebudem este moc sudit.. Ale herec sa mi hodi k povahe postave, aku ma stvarnovat..

A Dakujem za tuto rubriku.. Som rada, ze so 4.seriou to tu zacne riadne zit :)

15.11.2015 | 9:51:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás