Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Ready or Not?

Ohlédnutí za epizodou Ready or Not?

Ohlédnutí za epizodou Ready or Not?

Jak se na konec světa připravují v seriálu Elementary? A může se z rozchodu vyklubat zajímavá noc? Na to a ještě mnohem více vám odpoví ohlédnutí za událostmi z dílu Připraven, nebo ne?


4 0
7.5.2016

(Ne)připraven na cokoliv

Za Sherlockem a Joan přijde muž, jehož syn se léčí ze závislosti na lécích v léčebně, kterou vede doktor Vincent. O Vincentovi nikdo už několik dní neslyšel a syn klienta je podezřelý, že mu něco udělal, i když neudělal. Sherlockovi hned dojde, že klient svého syna týrá už od dětství a hodně ho to naštve. Skončí to Sherlockovou pěstí v klientově obličeji, což jsem si opravdu užila. Případ vezmou a jako první navštíví Vincentovu manželku. Ta si myslí, že jí utekl se zrzavou milenkou, protože je nedávno někdo viděl na obědě. Manželka také prozradí, že Vincent byl prepper, připravoval se na konec světa, hromadil zásoby a připravoval si úkryt, až se všechno podělá.

Zase ty drogy

Joan identifikuje zrzku jako ženu, která pracuje pro farmaceutickou společnost a lékařům prodává léky. Při rozhovoru s policií přizná, že Vincent prodával léky ze své práce drogovým dealerům. Nejdřív jen trošku, ale dealeři ho tlačili k větším a větším dávkám. Nakonec se mu ozval Úřad pro kontrolu léčiv, že u něj udělají audit. Samozřejmě by u něj okamžitě odhalili nesrovnalosti. Požádal zrzku o pomoc a ta mu propůjčila léky, takže při autidu všechno vypadalo v pořádku. Léky jí pak vrátil. Pak jí slíbil, že s dealery skoncuje, ať to stojí, co to stojí. Proto si zrzka myslí, že ho dostali oni.


Pevnost

Oddělení narkotik podle Vincentových telefonních záznamů identifikují Emmeta, dealera. Těsně poté se ozve Marcus a oznámí jim, že našli Vincentovo tělo. Na těle najdou různé druhy zranění a Sherlock identifikuje smrtící nástroj, který je mezi preppery oblíbený. Znovu si promluví s Vincentovou manželkou, aby identifikovala tělo. Ta jim prozradí, že se podívala na finanční záznamy a zjistila, že utratil obrovskou částku peněz za místo v Pevnosti, což je bunkr, kde je vše připraveno, aby v něm přežili během apokalypsy vyvolení, kteří si za to pořádně zaplatí.

Hodí se mít bohatého otce

Sherlock s Joan se vydávají za „vyslance“ Morlanda, který si prý chce koupit svoje místo v Pevnosti. Setkají se tak s jejím majitelem, který je do Pevnosti vezme. A to by nebyl Sherlock, aby z toho nekoukal průšvih. Okamžitě odhalí, že je to celé jen zástěrka, všechno je falešné, ani jídlo v Pevnosti není. Podle stop zápasu poznají, že Vincent v Pevnosti zemřel Vlastníka obviní z podvodu a vezmou na stanici. Tomu prý někdo ukradl klíče, šel tedy do Pevnosti a tam našel Vincenta už mrtvého. Policie tomu nevěří, ale kvůli onemocnění není schopen zvednout nic nad hlavu, tudíž ani máchnout sekyrou, která ho zabila.

Něco tu chybí

Vlastník Pevnosti jim vydá seznam lidí, kteří si koupili své místo v Pevnosti. Policii zaujme jeden z nich. Vincent mu na chatovém fóru doporučil Pevnost. Policie ho samozřejmě podezřívá, ukáže se ale, že to není ten, za koho se vydává. Je to novinář, který o Pevnosti píše a chce ji v článku rozcupovat. Sherlockovi při jejich rozhovoru všechno dojde a donutí Joan a Marcuse vrátit se k Vincentovi domů. V jeho pohotovostním batohu nenajdou sekyrku, kterouu byl Vincent zavražděný, i když by tam měla být.

Kolega

Vincent měl, jak už jsem zmínila, problémy ohledně chybějících léků. Nutně potřeboval vyrovnat zásoby a napadlo ho, kde by mohl ty tisíce prášků najít. Vydal se proto do Pevnosti se svým kolegou z ordinace, aby mu pomohl ukrást ty prášky. Ty tam ale samozřejmě nebyly, když šlo o podvod. Jeho kolegovi došlo, že jejich ordinace skončí, když po něm dál půjdou ti drogoví dealeři. Proto ho zabil v Pevnosti. Kdyby se tělo nenašlo, prošlo by mu to. Kdyby se našlo, vedlo by to k majiteli Pevnosti a jemu by to zase prošlo. To by to ale nesměl vyšetřovat náš Sherlock, který vždy na všechno přijde.

Neuro-atypický vztah

Uprostřed vyšetřování případu se u Sherlockových dveří objeví Fiona. Sherlock ale není doma a ona si s ním chce promluvit, tak se vrátí, až když bude doma. Sherlock později přizná Joan, že úplně neví, jak s Fionou postupovat, aby jí nějak neranil, proto na to jde velmi pomalu a ani spolu ještě nespali. Sherlock se konečně s Fionou sejde a promluví si. Ona mu řekne, že si všimla, že se k ní chová opatrně a našlapuje kolem ní po špičkách. To ona ale nechce, protože se kvůli tomu cítí jako projekt nebo tak něco. A tak se cítit nechce, takže se se Sherlockem rozejde. Po vyřešení případu se znovu sejdou. Sherlock Fioně řekne, že měl v životě jen jeden vztah, který se dá těžko nazývat vztahem. Sherlock přizná, že opravdu postupuje s Fionou opatrně, ale ne kvůli ní, ale kvůli sobě. Fioně to všechno docvakne a my se s hrdiny loučíme, když se vášnivě líbají.

@LadyAlex
Fiona mě neskutečně baví. Chápu, že tak není míněná a nevysmívám se v žádném případě autismu, ale její chování je vždycky perla. Nejdřív ten rozchod: „Je konec, dík za pití,“ a pak ten přímý postup k sexu. Fiona je konečně vtipná postava v tomhle převážnělém seriálu. Myšlenka prepperů se mi líbila, obzvlášť k mému současnému zaujetí postapo žánrem. Případ mi ale přišel poměrně nudný.

@hermionablack
Při každé zmínce o Pevnosti se mi vybavil ten časopis Pevnost, což je měsíční bible všech geeků, fandů seriálů, filmů a dalších „podivných“ bytostí. Opět jsme tu měli obchod s drogami (neuvěřitelně ohrané téma), nicméně to zachraňuje zase příběh v pozadí a zejména Fiona. Já tu ženskou žeru – na nic si nehraje, přijde, vyklopí karty na stůl, a když se změní situace, tak ji to nezaskočí. Praktičnost a racionalita 2v1? No nekup to!

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás