Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou The Games Underfoot

Ohlédnutí za epizodou The Games Underfoot

Ohlédnutí za epizodou The Games Underfoot

Předposlední díl před Vánoci nám přinesl vraždu archeologa a problémy mezi Sherlockem a Alfredem. Jak se s tím vším naši hrdinové vypořádali, to se dozvíte v našem ohlédnutí za epizodou The Games Underfoot.


4 0
7.1.2016

Návrat

Hned na začátku jsme se dočkali návratu Alfreda! Ten se už vzpamatoval z toho, jak ho Oscar mučil a málem zabil a přišel pozdravit Joan a Sherlocka. Po rozmluvě s Joan zjistí, že Sherlock začal chodit na jiná sezení, pravděpodobně proto, aby se vyhnul Alfredovi. Ukáže se ale, že nejde o Sherlockovo vyhýbání se. Alfredo chodí na mnohem větší počet setkání než obvykle, protože sám se sebou zápolí a cítí se na dně. Sherlock mu tedy nabídne svou pomoc.

Odpadkový archeolog

Sherlock a Joan jsou přivoláni k případu ohořelé mrtvoly. Zjistí, že to byl archeolog jménem Eddie a zabili ho probodnutím archeologickou lopatkou. Díky ohni ale vyšetřovatelé přijdou o všechny otisky. Jedinou stopou je, že lopatka patřila levákovi a že sousedka cítila z bytu oběti plyn.


Nottinghamští rytíři

Vyšetřovatelé jdou nejdřív po Eddieho bývalé přítelkyni, ale ta mu svoje nástroje půjčila, protože se rozhodl kopat na staré skládce. Sherlock identifikuje, o kterou skládku šlo a NYPD tam udělá razii. Místo se najde, v něm ale kope někdo jiný. Ten vysvětlí, že Eddie hledal konzolovou hru Nottinghamští rytíři. Když byla hra vyrobena, společnost se rozhodla ji zakopat na skládku, protože byla tak špatná. Za ty roky se z Nottinghamských rytířů stala legenda, za kterou se slušně platí. Pátrání po hrách je zavede za někým s přezdívkou IntegerOverflow. Identifikují ho a konfrontují. Ten měl ale hry celé ty roky u sebe, takže Eddieho nezabil.

O peníze jde až v první řadě

Eddie sice nenašel videohry, ale našel barely s chemikáliemi, které tam navozila jistá firma. Tato filma uplatila majitele pozemku, aby mlčel, tudíž se mu nehodilo, když Eddie barely našel. Majitel měl ale budovy prodat a kdyby se pár dní před prodejem našel odpad, prodej by se neuskutečnil. Rozhodl se tedy Eddieho zabít. Ale sám by to přece neudělal. Už dřív měl zkušenost s najmutím žháře, aby získal pojistku za jeden svůj dům, a rozhodl se ho najmout znovu. Vrah to chtěl opět namaskovat jako požár kvůli únik plynu, ale Eddie se probral a zápasil o holý život. Vrah ho přemohl a zabil ho první věcí, kterou měl po ruce: lopatkou. Nakonec změnil plán, polil všechno benzínem a zapálil.

LadyAlex

Zase o něco zamotanější epizoda, než by mi bylo po chuti. Ale i tak se mi líbila. Scéna s hraním videohry byla skvělá a já se moc bavila. Taky jsem byla ráda, že se opět objevil Alfredo. Naše postavy jsou skvělé, ale občasný závan čerstvého vzduchu v podobě Alfreda, Morlanda nebo někoho jiného rozhodně neuškodí.

agathis

Hned, jak se začalo mluvit o nějaké zakopané hře, na mysli se mi dostalo vykopání hry E.T. mimozemšťan. O co šlo? Film E.T. obrovský trhák, získal čtyři Oscary. Naproti tomu videohra byla tak špatná, že se neprodané kopie této hry rozhodli vývojáři v roce 1983 zakopat na skládce kousek od Nového Mexika. Přibližně před rokem došlo k jejich vykopání i za spolupráce Microsoftu, který o tom chtěl vytvořit dokument. Že by inspirace? Vše sedí, obě hry, Nottinghamští rytíří i E.T. jsou považování za nejhorší hry na světě, u obou existovala spousta lidí, kteří se je snažili najít a v nedávné době uspěli. Za mě ale určitě plus, jelikož jsem rád, že se videohry dostaly i do Elementary :)

hermionablack

Tenhle díl měl několik světlých bodů (navrátivší se postava, hraní her), ale jinak mě moc nenadchla. Pokaždé tu máme nějaké zajeté schema a jen výjimečně se z něj vybočuje. Chtělo by to změnu.

sledovanost

Elementary si drží rating na úrovni 1,0, ale sledovanost opět trochu poklesla na úroveň pěti milionů. Všechno je to z důvodu velké obliby NFL. V době, kdy se Elementary vysílá mají v Americe vysílání a spousta obyvatel USA se právě na sport s šišatým balonem zapálené dívá.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás