Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou The Invisible Hand

Ohlédnutí za epizodou The Invisible Hand

Ohlédnutí za epizodou The Invisible Hand

Blíží se nám opravdu velkolepé finále, na které nás připravil tento díl. Všechno jde stranou, když policie vyšetřuje další atentát na Morlanda. Pomalu se nám začíná odkrývat organizace, kterou vedla Jamie. Pojďte se s námi ohlédnout za předposledním dílem této série s názvem Neviditelná ruka.


3 0
18.5.2016

Další atentát

Sherlock pátrá po člověku, který vede organizaci po Moriartyové. Mezitím u Morlanda v kanceláři vybuchne bomba. Morland je už ale naštěstí pryč. Neexistují žádné záznamy z kamer. V ulici byly všechny otočené jinam a přímo v budově je útočník sebral. Sherlock se dozví, že otec odletěl do Malajsie. To samozřejmě není pravda a Morlanda jeho ochranka schovala do bezpečného bytu. Sherlock ho tam okamžitě najde a seznámí ho s tím, co ví o Moriartině zločinné organizaci. Morland si myslí, že za tou bombou byl stejný člověk, který zabil Sabine v Paříži, Ruslan Krasnov. Podle fotky, kterou ukáže Sherlockovi, my, diváci, víme, že to je skutečně ten samý člověk.

Nový vůdce

Sherlock vypátrá nového vůdce Moriartiny organizace, Vicknera. Ten se prakticky přizná, že organizaci vede a že zařídil oba atentáty na Morlanda. Taky jim prozradí, že Jamie před lety nařídila, že nikdo nesmí Sherlockovi a Joan ublížit. Mezitím dorazí zpráva o bombě. Zjistí, že byla tekutá a Sherlockovi dojde, že ji do budovy dostali zamaskovanou jako nádrž s vodou. Zajdou do firmy, která k Morlandovi dovážela vodu. Tam jim řeknou, že jedno auto ukradli a pak ho vrátili na stejné místo. Chyběl v něm rudl a Krasnov ho musel koupit nový. Samozřejmě prohledají obchody a najdou záznam Krasnova, jak si ho kupoval.


Máme ho

Krasnov k nákupu rudlu po1užil dárkový pokaz. Zatímco policie hledá Krasnovova, k Sherlockovi dorazí Morland, který je naštvaný, protože ho Sherlock neinformoval o vývoji, jak slíbil. Sherlock řekne, že chce, aby Krasnov svědčil proti tomu, kdo ho najal, a tím tedy dostal celou organizaci na kolena. Morland se Sherlockem se moc nepohodnou. Potom zavolá Marcus, že dopadli Krasnovova. Krasnov zapírá, že by s bombou měl cokoliv společného. Sherlock ho pod falešnou záminkou donutí, aby si sundal pásek od kalhot. Na pásku najdou stopy látky, kterou přidal do své bomby, a která se nedá jen tak koupit.

Dárek, o který nikdo neprosil

Sherlock se znovu sejde s Vicknerem. Ten přizná, že když se Sherlock s Morlandem spojili, je teď i Morland nedotknutelný, a že bude asi muset žádat o smír. Sherlock mu ale řekne, že Morland touží po jeho hlavě a nenajde klidu, dokud nebude Vickner zavřený nebo mrtvý. Takže se na žádném smíru neshodnou. Policie mezitím objeví v jednom obchodě s pesticidy otisky Krasnovova. Rozhodnou se znovu si promluvit s Krasnovovem. Při cestě po okrsku se k němu ale dostane policista Pennebaker, ověří si, že je to Krasnov a pak zastřelí jeho i sebe. Pennebaker, jak se ukáže, je také jeden z psychopatů, kteří se objevili v testu DANTE. Tudíž si někdo najal dalšího zabijáka, aby zprovodil Krasnovova ze světa, aby nemohl svědčit. Při cestě domů si Sherlock všimne, že u sousedů, kteří jsou pryč, se svítí. Proto radši přijdou domů zadním vchodem a to, co tam najdou, nás všechny připravilo o řeč: barely s bombou, stejné jako v Morlandově kanceláři. A jsou aktivní.

@LadyAlex
Začíná se nám to hodně zamotávat a seriál u mě konečně budí nějaké emoce! Super! I když tajné zločinecké organizace taky nijak zvlášť nemiluju, ale rozhodně tvůrci ukazují, že umí dělat něco lepšího než pofidérní případy. Křičící Morland mě taky dostal. Čím dál častěji se objevují narážky na Reichenbach, osobně začínám skutečně věřit, že to bude téma posledního dílu. Uvidíme příští týden.

@hermionablack
Ke konci to konečně začíná správně vřít. Holmesovi drží spolu proti světu a upřímně, kdo by se jim chtěl dostat do rány? Jen mě mrzí, že představitelky Jamie Moriarty se v této sérii asi nedočkáme. Klidně bych si dala takový menší výlet do vězení a přátelský pokec s ex-přítelkyní. Nejlépe, když by ho vedla Fiona, vidět ty dvě spolu je můj sen, ale to se asi nestane, takže si počkáme na příští týden, s jakou „bombou“ přijdou tvůrci tentokrát.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás